Licurici de ianuarie-februarie 2009 (43)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

bineeeeeeeeeeeeeee draga ginerica vii la mareeeeeeeee! astept cu nerabdare sa ne cunoastemmmmmmmmmm!

la multi ani! sarbatoritilor de azi!

daaaaaaaa ... alina e la galati .... inca nu am aflat alte amanunte dar sa dea Dumnezeu sa fie mai bine

ariya esti obosita tu ... dar ca si la semnatura ESTI O MAMA IMPLINITA

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariya spune:

Am uitat sa va spun ca ,pe 28 fi-mea a facut 8 ani si sa urez "La multi ani!" licuricilor iubiti de azi!
tre sa schimb si semnatura

amedeo 11ani,annamaria 7 ani,miguel adriano 27/01/2009


sunt o mama implinita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

LA MULTI ANI lui Alexandru de Kristinuz si Victor de Crisspolis si LA MULTI ANI si tie, iubitul mic al lu' mami si tati

Multumesc frumos pentru urarile facute lu' Mister, dragelor!
Mister are 7 luni! Cum trece vremea! Nici nu realizez unde au zburat zilele astea, una mai frumoasa decat alta... cu greutati dar si cu atat de multe bucurii! Cele mai frumoase 7 luni din viata mea... and it's just the beginning !

Acum profit ca doarme Mister si ma relaxez si eu un pic - apoi trebuie sa ma apuc de bagaje. Plecam doar pentru 2 zile si jumatate dar am senzatia ca iau casa in spate. Haine pentru mine, hainele si accesoriile ptr. nunta (a nu se uita sutienul "adevarat" - oameni buni, dupa mai bine de una an, prima data voi purta, fie si doar pentru cateva ore un sutien "adevarat"), parpalacul in caz de ploaie, umbrela, hainele lu' tati, kiltul (+o traista de accesorii), trusa de toaleta pentru amandoi, aparatul foto, telefoane+incarcatoare, unul dintre laptopuri+cablaraiele, cadoul de nunta (am cumparat un set de mic dejun de ceramica traditionala scotiana - isi papa oamenii cerealele de dimineata si se gandesc la Bonnie Scotland). Apoi pentru bebe: haine(2 randuri/zi +tinuta lui festiva), patutul +asternuturi+sacul de dormit, scutece+servetele+pungute+crema Petrini, jucarelele ("ajutoare" la mancat, de carucior, de patut, madame Sophie etc), chestiile pentru papica+papica+babetele, vitaminele, Calpolul just in case, change mat-ul, canita de apa, slingul, bouncerul, caruciorul, geanta de schimburi...am uitat ceva? Apoi am de adunat prin casa - vecina va veni de 2 ori pe zi sa hraneasca madamele si sa se joace un pic cu ele si nu vreau sa creada ca ne-au invadat hotii si de aia e casa cu fundu' in sus -de spalat niste rufe, facut ceva papa pentru amiaza ... si toate astea in vreo 2-3 ore. Cum vine tati lu' bebe, papam cu totii, incarcam masina si hai-hai...sa ajungem in Sunderland la timp pentru cina lu' bebe...ca apoi suntem invitati la restaurant de familia miresei.

Irina, ma bucur ca sunteti mai bine...chit ca odihna voastra din motive subiective si obiective a fost cam... aiurea (mai stiu si pe altii, ca unu' mic si sarbatorit azi a hotarat ca e zi mare deci trebuie sa se trezeasca la 6 jumate).

Crisspy, eu ii ofer sanul dupa fiecare masa de "solide". Daca vrea, bea laptic (cat vrea el), daca nu, nu. Uneori vrea, uneori nu.

Ariya, stai linistita ca nici mie inca nu mi-a venit ciclul... si uite ca am baiat mare, de 7 luni!

Aalina, si noi la fel...avem ziua mese intre 5.30-6 (lapte), intre 9 si 10, 2 si 3, 7 si 8 ("solide"), ultima masa de lapte cam intre 9.30 si 10 si apoi cel putin o masa de noapte (cam intre 2 si 3)...daca la ultima masa e prea obosit si nu papa bine sansele sunt ca vor fi 2 mese noaptea... una pana la ora 2 si una in jur de ora 4.

Iris, sanatate multa nepotelului tau Ooof de ce trebuie sa se imbolnaveasca puiutii mici!

Iulia, noi am inceput diversificare ala 5 luni si 3 saptamani, da' tu iti cunosti mai bine puiutul si stii daca e pregatita sau nu

Oxigen, or fi dintisorii "pe venite", de aceea e Mariuca asa de maraita

Cami, sanatate multa Alinei, sa raspunda frumos la tratament

Anca, distractie faina in concediu!





Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

Our Goblin Prince



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Aryia eu sunt fericita fara Si sper sa fiu asa pana vin de la mare. Desi la bafta mea... parca vad ca taman acolo o sa ma bucure.
La multi ani fetitei tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Eu eram pn azi Aryia...cred ca Dark si mai sunt fete...ce bine era

POZE BOTEZ ANDREI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8069a40b05eaf331b3527d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">VIDEO ANDREI
POZE ANDREI
mami cea mai fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Multumesc de sfaturi Aryia ...asa am sa fac...

Mersi si tie Dark si spor la treaba...si distractie placuta...

Sa vad cum se descurca cu mesele schimbate si in week-end cad stau cu el (soacra pleaca ) o sa-l vad eu cu ochii mei daca vrea lapte sau nu dupa mesele de fructe si legume...

Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei 16.02.2009

http://picasaweb.google.com/cristina.pereteanu/Razvi5Luni#

http://www.youtube.com/watch?v=PFtbGWGIcw0
http://www.youtube.com/watch?v=5-uxphct1Q0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Crisspy important e sa ii oferi. Si Fabi uneori vrea sanul alteori nu. Si sa fie un pic la distanta fata de mesele de solide.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koruccia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariya

Crisspy ,eu ii dezghet carnita direct punand-o la fiert,apoi arunc prima apa in care a fiert...asa am facut si la ceilalti...mi se pare cam mare intervalul de timp fara lapte...mie mi-a zis dr ca trebuie sa-i dau fructele la 10-11,iar legumele la14 si asa fac,dar el suge cam la juma de ora dupa fructe si se culca,deci bea lapticul de la tzatzica la 7-7,30,apoi la 11-11,30,dupa fructe,mananca la 14 piureul cu legume si carnita si la 17 iar ma suge...Cam asta e programul boierului...apoi suge la 20,iar la 23sugem de culcare...

Mai e cineva ca mine,care alapteaza inca si nu i-a venit?
puuuuuuuuuuuuuuup

amedeo 11ani,annamaria 7 ani,miguel adriano 27/01/2009


sunt o mama implinita!


Da arya, eu. Sper ca e normal, pana acum nu mi-am pus problema, din contra, mi se parea excelent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arriel spune:

dragilor licurici de pe 31! Mister Mister, Alexandru si Victor, sa cresteti mari si sanatosi!
Dark multumim pentru vot, la fel si celorlalte fete care ne-au votat.
Merg sa fac bagajul ca plecam in vizita la mama.
pe toate, revin la noapte.

Mami de Thea Bianca (03.02.2009)

http://www.flickr.com/photos/cristiserban/sets/72157617398070712
Poze botez
http://www.flickr.com/photos/cristiserban/3657721858/in/set-72157620335759351/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

La multi ani licuricilor de azi!

Arya, nici la mine nu a venit CM.La flavi a durat 8 luni.

Cami,sanatate Alinei!

Mergi la inceput