Licurici de ianuarie-februarie 2009 (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kristinuz spune:

si intr-o alta ordine de ideei
la multe lunite puiul meu scump ca azi faci 6 lunite,6 lunite pline de peripetii ,de surprize din partea ta,de fericire.Adevarul este ca momentele petrecute cu puiul meu nu se pot compara cu nimic.
Momentul meu preferat este dimineata cand eu si tati venim la tine in camera si tu ne primesti cu un zambet care nu poate fi descris in cuvinte-este zambetul meu preferat,zambetul de dimineata.hai ca vad ca o iau razna si ma apuca emotiile de mama nebuna si plangacioasa..off
la multi ani ALEXANDRU
la multi ani LACHLAN!!!
la multi ani VICTOR!!!



http://community.webshots.com/album/571715031SvYFKX

bebe Alexandru Gabriel- are 6 lunite!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

salut!

iris, asa e regula cu spitalul de copii.mamele stau pe scaune langa patutul copiilor.exista si salon de dormit ptr mame,separat,unde,teoretic, trebuie sa dormi.eu am fost internata cu flavi la 1 an si 3 luni ale ei ptr enterocolita.numai ca eu o alaptam pe flavi, plus ca o obisnuisem sa dorm cu ea ,asa ca stateam cu ea pentru ca s-a nimerit sa aiba un patut mai mare.dar e hororr!!numai acolo sa nu ajungi, plus multe alte faze.dar nu avem incotro,sanatatea bebelusului primeaza.de personal nu ma plang,a fost ok.sanatate puiutului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Mister
Alexandru
Victor

Noi avem mai nou 5 mese ziua si 2 noaptea. Tot incerc una din ele sa o duc cat mai spre dimineata da nu mereu imi iese ca sunt destul de adormita si cedez repede.

Irina cum sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Lachlan

Alexandru

Victor


POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

La multi ani si de la noi:VICTOR,MISTRE MISTER si ALEXANDRU, sa fiti cuminti ,sanatosi si sa ump[leti inima parintilor de bucurii.

asa:
Cami,stai draguta linistita ca avem noi timp, sa pove
IrinaC,cum esti draga? Andrei? marele D?
Iris,imi pare rau pt nepotelul tau,saraca mama si sarmanul licurici. sa treaca repede peste toate problemele le doresc
Selene,pe unde bantui?
Jasmi,la o cafea luni???
iulia,nu te grabi cu diversificare,ai tip pt toate mai ales ca e asa de usor alaptatul. mais tai pana la 6 luni. noi am inceput la 6 luni fara 1 saptamana.
Anca_,pupici
Crisspoliss,ce face Victor??? cum iti palce in Chicago? A plecat sotul??? vin la sf lunii,sper sa ne vedem
Cris30,imi e dor sa vorbesc cu tine. pupici Dariutzei
va pup!

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Neata ...numai azi nu e maine --asa-i Aalina? si vad si io care e treaba

Ieri per ansamblu o zi mult mai buna...da nu mi vine a zice, ca in final imi tranti un scaun molicel.Acum doarme.Ca el la 1 azi noapte a binevoit sa faca nani.O noapte grea pt mine ,am adormit cu o cefalee oribila pe la 1 am zis ca trece dc dorm, Andrei m-a trezit la ora 4 , apoi la 6 cand ne-am luptat o ora io si ta-su cu o musca.Cand am biruit-o s-a trezit vecinul de dedesubt si am ascultat cu tooootiiistirile de la 7 la 7 juma cand a binevoit sa inchida tv.Too late pt tati care a plecat ..saracu'

Noi am adormit pn acum io, el inca doarme.aaa si pe la 6 cautam tampoaneacum vaz ca s-a oprit...poate ma iarta desi dc totul iese bine noi avem programate 4 zile la mare :7-8-9-10 august la mamaia.Asa ca sa stie nurora mea

Dar sunt superstitioasa acum si nu vreau decat sa sper ca totul va fi bine si cu analizele si cu starea generala sa putem merge si noi sa vedem toti 3 marea macar un wend ca atat poate tati.


Va pup si revin cu vesti


La multi ani baietilor de azi, Victor si Alex care fac 6 luni si Mister mister vedeta noastra de 7 luni!!!!!!!!!!!!!!!!!moama ce mari sunt licuricii...mai tineti minte cand erau mogaldenii de 3-4 kile?



POZE BOTEZ ANDREI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8069a40b05eaf331b3527d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">VIDEO ANDREI
POZE ANDREI
mami cea mai fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Multumesc fete dragute pentru vorbele bune. Am vorbit cu fratele meu si trebuiesc facute niste analize, speram sa ii lase diseara acasa, sa se odihneasca amindoi cum trebuie.

Irina, sper sa mergeti la mare sa se bucure Ochila de soare!

Aryia, hai ca nu ai intrat in menopauza...am vazut ieri o emisiune despre la Oprah si m-am ingrozit, My God ce ne asteapta!!!!! Ani de zile de lipsa de balans in hormoni, nopti nedormite, transpiratii, pus de kilograme in plus si proasta dispozitie.... si poate sa apara de la 45 ani, eu sper sa am norocul mamei sa inceapa doar pe la 55 ani.... Lasa ca o sa pape Miguel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata

LA MULTI ANI Mister Mister...sa cresti mare puiule si sa ii bucuri pe mami si tati in continuare...

LA MULTI ANI Alexandru de Kristinutz si Victor de Crisspoliss sa va fie viata plina de fericire si bucurii...

Aryia imi pare bine ca ai reusit sa intri sa ne mai scrii de voi...ne gandeam cu toatele ca esti ocupata ... felicitari pentru parametri lui Miguelito si pentru recuperarea lui Amedeo...

Davidm bine ai venit printre noi...in mod normal ai putea sa introduci si branzica...insa cu iaurtelul mai asteapta un pic...

Anca felicitari pentru control si pupici pt Andy...si distractie placuta in vacanta...asteptam pozici...

Cami ma bucur tare ca Alina este mai bine ...multa sanatate...

Oxigen mancam si mancarica, insa 100gr de piure de fructe si 100gr de piure de legume in medie...mai are zile si cu cate 120gr insa foarte rar...inainte de diversificare ajunsesem dupa lupte seculare la 900ml de lapte...

Off Iris multa sanatate nepotelului...sper sa treaca toate cu bine...mi se face pielea de gaina de cate ori aud de cate un copilas bolnavior...mai ales de vreo cateva zile incoace si de cand cu cazurile astea cu bonele...of, of...

Irina ma bucur ca sunteti mai bine...ai sa vezi ca totul e OK si o sa va bucurati cu totii de mare...

Noi suntem bine, as putea spune...aseara am iesit si io la terasa cu prietenii dupa o perioada luuunga...e bine sa mai socializezi...

Azi schimbam mesele, adica in loc sa dam piureul de legume la 18:00 (ca ne-am tot lungit si am ajuns la ora asta) il dam la 14:00. E Ok sa nu manace lapte de la 6 dimineata la 6 seara???

O zi buna la toata lumea si multi







Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei 16.02.2009

http://picasaweb.google.com/cristina.pereteanu/Razvi5Luni#

http://www.youtube.com/watch?v=PFtbGWGIcw0
http://www.youtube.com/watch?v=5-uxphct1Q0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

De maine vreau sa-i bag carnita lui Razvi...

Am pus la congelator bucatele mici de piept de pui de tara si nu stiu cum sa procedez cu dezghetarea ...e o intrebare prosteasca stiu da' niste sfaturi ar fi binevenite...

Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei 16.02.2009

http://picasaweb.google.com/cristina.pereteanu/Razvi5Luni#

http://www.youtube.com/watch?v=PFtbGWGIcw0
http://www.youtube.com/watch?v=5-uxphct1Q0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariya spune:

Crisspy ,eu ii dezghet carnita direct punand-o la fiert,apoi arunc prima apa in care a fiert...asa am facut si la ceilalti...mi se pare cam mare intervalul de timp fara lapte...mie mi-a zis dr ca trebuie sa-i dau fructele la 10-11,iar legumele la14 si asa fac,dar el suge cam la juma de ora dupa fructe si se culca,deci bea lapticul de la tzatzica la 7-7,30,apoi la 11-11,30,dupa fructe,mananca la 14 piureul cu legume si carnita si la 17 iar ma suge...Cam asta e programul boierului...apoi suge la 20,iar la 23sugem de culcare...

Mai e cineva ca mine,care alapteaza inca si nu i-a venit?
puuuuuuuuuuuuuuup

amedeo 11ani,annamaria 7 ani,miguel adriano 27/01/2009


sunt o mama implinita!

Mergi la inceput