Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (67)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Katy io cred ca ar trebui sa stai cu picioarele-n sus de dimi pana seara si Dienutze te rog sa faci si tu la fel.

Ce ne mai bucuram pentru orice cumparatura facuta pentru bb...asa va fii mereu ...orice lucrusor cumparat ne va aduce multa bucurie.

_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

SHTEPHY nu ca nu as vrea sa stiu da tot ma chinui pe la doctorii astia sa aflu si nu vor sa imi zica asa ca nici nu ma mai strofoc ca nu rezolv nimik asa ca astept pana nasc si atunci va zic si voua

sincera sa fiu din greseala am vazut ca e capitol nou si sa nimerit sa fiu chiar eu prima
multumesc la fel si tie si la celelalte fete sarcina usoara si sa trecatimpul cat mai repede sa ne laudam odraslele







25+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy

Katy io cred ca ar trebui sa stai cu picioarele-n sus de dimi pana seara si Dienutze te rog sa faci si tu la fel.

Ce ne mai bucuram pentru orice cumparatura facuta pentru bb...asa va fii mereu ...orice lucrusor cumparat ne va aduce multa bucurie.

_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 21+





sa stam de dim pana seara cu picioarele pe umar la sot?aaaaa mi-ar placeee

25+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Vad ca va intrebati cum va veti descurca cu bb.O sa o faceti,nu va fie teama,veti avea putere sa faceti tot.Important e sa nu plecati urechile la toate gurile rele,si credeti-ma vor fii destule...
infasa-l ,
imbraca-l gros ca e mic si raceste,cu caciula in casa obligatoriu,
nu-i da suzeta,
lasa-l sa planga ca face plamani,
nu-l scoate afara nebotezat,
nu-l legana ,
nu-i ajunge sanul sau nu e bun laptele,e prea slab, baga-i lapte praf
pune-i si lui din mancarea ta pe buze ca pofteste si altele ,multe altele.
Daca va veti asculta instinctul si copilasul veti stii intotdeauna ce sa faceti.


Dar am si eu o maaaaaaaaare dilema...cum voi face eu cu doi???Ca Stefania e argint viu sau chair mama argintului viu nici nu mai vrea sa doarma ziua de cata treaba are si noaptea abia o culc.
Vad io in curand...vai de fundul meu



_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Katyuscha21

apropo hai sa ma laud cu lumina mea din casa(Andrei)a invatat sa scrie 1 si 2 si numara de la 1-10 in romaneste si engleza.
mancalar mama si am scapat si de pempars uuurrraaa se trezeste noapte si face la wc nu la olita ca el e baiat mare mare asa zice

25+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
ASA CRESTE ANDREI http://lb3f.lilypie.com/dRalm7.png
BURTICA http://picasaweb.google.com/ciquitita7
ANIVERSAREA NUNTII http://dn.daisypath.com/F2Epm7.png
BEBICA DIN BURTICA http://tickers.baby-gaga.com/p/dev315pf_.png

Un copil este o Binecuvantare de la Dumnezeu! Trebuie sa credem in Dumnezeu ca El va veghea asupra noastra...



Bravo Andrei!
Are mama baiat mare si destept.


_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Crlp ma bucur mult ca e totul in regula.
Daaaaaaaaaaaaaar vrei sa-ti zic ce pofta imi e de pateu???Tu pana la urma ai mancat?Ca sa nu mai zic de eclerele alea cu cioco la care visez de 2 saptamani...nici acum nu am reusit sa pap


_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Mi se pare mie sau azi nu am citit-o pe RamonaCopot?O fi fost ocupata cu sotul...na trebuia si el sa o impace intr-un fel
Te asteptam cu scutirea altfel nu motivam absenta.

_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy

Vad ca va intrebati cum va veti descurca cu bb.O sa o faceti,nu va fie teama,veti avea putere sa faceti tot.Important e sa nu plecati urechile la toate gurile rele,si credeti-ma vor fii destule...
infasa-l ,
imbraca-l gros ca e mic si raceste,cu caciula in casa obligatoriu,
nu-i da suzeta,
lasa-l sa planga ca face plamani,
nu-l scoate afara nebotezat,
nu-l legana ,
nu-i ajunge sanul sau nu e bun laptele,e prea slab, baga-i lapte praf
pune-i si lui din mancarea ta pe buze ca pofteste si altele ,multe altele.
Daca va veti asculta instinctul si copilasul veti stii intotdeauna ce sa faceti.


Dar am si eu o maaaaaaaaare dilema...cum voi face eu cu doi???Ca Stefania e argint viu sau chair mama argintului viu nici nu mai vrea sa doarma ziua de cata treaba are si noaptea abia o culc.
Vad io in curand...vai de fundul meu



_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 21+




sa stii ca ai dreptate

25+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

da cu leganatul sau tinutul in brate sa stii ca cat mai putin ca e bine.
sa vezi o chestie cand lam nascut pe Andrei sotul era cu noi si astat cu el tot timpul in brate si il legana chair daca plangea sau nu.a stat cu noi pana aAndrei avea 1 luna si jumatate dupa ce aplecat si am ramas cu el ghici ce copilul vroia in brate si leganat si plangea ca nu il luam in brate(bien cand vedeam eu ca atunci trebuie luat nu il lasam sa planga mai mult de 1-2 min)si nu il culcam cu mine in pat si stii ce copilul meu doarme singur si nu vrea in ruptul capului sa doarma cu nimeni doar cand simte nevoia de mine ma cheama si imi arata ca sa ma culc langa el in brate nu a cerut niciodata doar daca e obosit tare.Sincera sa fiu Andrei a fost si este un copil tare cuminte daca da Domnul sa fie si al 2lea la fel sunt norokoasa

25+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Draga noastra Roxyaly iti urez LA MULTI ANI! ,multa sanatate tie si lui bb ,multa multa fericire,o sarcina usoara mai departe (fara nici o alta internare in spital )si nastere super usoara.





_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 21+

Mergi la inceput