Burtici fericite de septembrie-octombrie (124)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

eu sunt prin zona, dar stau mai mult intinsa, ca ma cam doare bazinul...Se intinde. Poate raman si eu cu un fund mai mare dupa sarcina asta . Se poate, oare?

La meci nu ma uit ca daca sunt prosti ma enervez pe ei. Si astia mici isi scot picioarele prin pielea mea, ceva de speriat. Parca sunt in Alien .

Imi dadea si mie in gand sa il pun pe sotz sa ma duca la film, la ala cu tom Hanks, dar mi-e frica ca nu pot sa stau 2 ore in fund, poate incep sa ma fatzai pe acolo.

techila, te asteptam sa facem lista de cumparaturi, sa vedem care ce aduce.

34+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Mai intru si eu din cand in cand

Lucia cand imi comenteaza al meu ca nu pap ce crede el ca ar trebui sa pap, ii spun ca eu il nasc, am voie sa pap ce vreau. Cand il va naste el, sa pape ce vrea el .

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Monica de ce esti nervoasa? Vezi ca de la 10 pe axn e csi si de la 11 e house seria mai noua pe tvr1, un singur episod

Selen te sustin sa scoatem de la fete lista completa de cumparaturi .

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

seara buna burtici

culcat Matei, mancat, spalat si ma uit cu soata la meci ( e deja 2-0 pt Steaua) si am un ochi pe forum

mimika- si pe mine exact astazi a inceput sa ma doara bazinul, dar ma gandeam ca am stat pe o banca in parc cam nasoala...

techilaaaaa - - hai ca s-a terminat de mult Colombo, hai sa vedem cum ne organizam pentru sambata eu ce aduc??? apropos, eu nu vin decat insotita de junior


cristina-
hai si tu sa ne ajuti, ca tu ai zis ce aduce...dar am uitat

luto- eu stiu ca elle este in vacanta, si probabil ca inca nu s-a intors.

selen- cu siguranta vei mai primi hainute de la familion, prieteni...asa ca ai rabdare. Eu de exemplu am luat 5 body-uri cu maneca scurta ( ca banuiesc ca va fi cald), 3 perechi de pantaloni cu piciorus, 2 salopete cu totul, 2 perechi de ciorapei subtiri scurti, 2 caciulite si 2 perechi de manusi.
S-apoi daca faci vreo fata grasuna si lungana... intr-o luna de zile trebuie deja sa iei mai mari. Eu sunt patita de la Laara si chiar de la Matei, cu haine pe care nu au apucat sa le imbrace, sper ca de data asta sa nu mi se mai intample, mai ales pe criza asta

Eu nu ma orientez dupa varsta ci dupa cm, iar cele pentru 3 luni sunt pentru circa 60cm, care ii face imediat..

Miha, mami fericita de Matei (16.01.2008) , Laura (30.09.1997) si 33+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Mariaana m-am uitat si eu la calculatorul cu pricina dar m-a dezamagit Imi da prea putine kilograme...Cred ca mi se potriveste mai degraba calculatorul de pe DC care e fix pe greutatea mea!
Si eu sunt cu un ochi pe la meci dar am chef sa bat pe cineva asa ca o astept pe Monica sa ne zica cine a suparat-o!

35+ cu floricica RAISA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

hello , care sunt noutatile?



Aida ... 32+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Si 3-0!!!!

35+ cu floricica RAISA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

s-a terminat friends

Miha, merci, m-ai linistit, eu am zis ca am cumparat prea putine....oricum am luat si pt 0-3 luni, si pt 6 luni, tot in ideea ca poate e mai maricica....dar cred ca-mi mai trebuie body-uri cu maneca scurta, ca am doar 2, si unul tip maieu....

nu vreau totusi sa ma bazez pe ce primim, pt ca eu de ex cand merg la bebe mic, iau totusi hainutze mai maricele, ca sa fiu sigura ca ii vin, daca nu in mom ala, macar pt mai tarziu....si poate la fel gandesc si cei care vin la noi....
eu una habar n-am cum se imbraca bebe, in casa sau afara de ex, sub pijamalutzele alea intregi, se mai pune si body, sau le punem direct peste pampers?? asta prin sept, sa zicem, cand inca e destul de cald...

nu va mai zic ca am cumparat un sac de dormit, dar e ditamai saculoiu, eu am zis ca asa sunt ele, dar dup-aia am vazut prin poze pe la fete ca sunt si saculetzi micutzi, de bebe, ce am luat eu cred ca o sa-l folosesc peste un an -2 .... SUNT VARZA!

34+ cu Ebru PRIMA POZA!


nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Un azil de batrani inchiriaza un autocar pentru o excursie. La putin timp de la plecare, soferul simte o bataie usoara pe umar si o bunicuta il intreaba daca vrea niste alune. Soferul accepta bucuros pumnul de alune pe care i-l ofera batrana.
Dupa vreo 15 minute, batrana vine din nou cu un pumn de alune.
Povestea se repeta inca de vreo cateva ori, dupa care soferul, nedumerit, o intreaba cand apare iar langa scaunul lui:
- Mamaie, da' de ce nu mancati alunele, ca sunt scumpe, si aveti pensii mici...
- Eee, da crezi ca mai avem dinti sa mancam noi alune?
- Pai bine, si atunci de ce mai dati banii pe ele daca nu le puteti manca?
- Eee, de fapt nici nu vrem alune, noi sugem doar ciocolata din jurul lor..


28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

gata, am venit, dupa columbo m-am muncit, am spalat geamuri, am fost harnica ...fetelot vizitatoare, cand veniti la mine nu aveti voie sa va uitati decat pe anumite gemuri da????? sa nu va apuce pe voi sa va uitati pe unde va vine ca va bat.

sa stabilim deci:
mimika s-a bagat la prajituri corect??
cristina s-a bagat la suc corect???

restul lucrurilor necesare...nu stiu ...ce ar mai fi nevoie?

cum ziceam, plastice si tacamuri si pahare estelem, noi o sa luam carne, bere, painitza si mustar. ar mai fi ceva? are cineva preferinte deosebite?

monica, ne onorezi cu prezenta??
alex, stiu, daca poti vei veni






Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (33+) de 2 putze si

Mergi la inceput