Puiuti de Randunici 2008!!! (291)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Citat:
citat din mesajul lui gudinde

Nicol,

Cum a fost deschiderea?

Si help cu GPS-ul. Mi-am luat cablu sa-l incarc de la calculator sau priza dar nu am reusit decat sa-l descarc de tot.
Il conectez la calculator si automat s-a deschis. Aparatul foto stiu ca tb musai sa fie inchis cand se incarca ca altfel se descarca. Ei bine GPS-ul nu se inchidea! M-am gandit ca poate asa-i la minunile astea si-l las. cand am revenit la calculator: era inchis de descarcat ce era. Deci: heeelppppp! Cum incarci GPS-ul?
Doamne nepriceputa sunt cu gadgeturile astea.


In primul rand, multumim de capitolas .

In al doilea rand, eu folosesc GPS-ul numai cu ventuza aia pe parbriz, ca nu am altceva, iar de incarcat nu stiu sigur daca am si incarcator de casa)sau daca am cine stie pe unde o fi), se incarca in masina full, daca il tin cu matzu-n fund..asa ca imi pare rau ca nu te pot ajuta, dar iti mai dau un

Cu inaugurarea ce sa zic, am avut emotii, dar a fost destul de lejer astazi, ca-n prima zi...m-am epilat ca acum am cosmeticiana personala, urmeaza si un tratament zilele astea; am pus si niste unghii cu gel (a venit o doamna dupa ce a auzit reclama radio), o pedichiura spa..

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88dd200ced1b3702292712&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">A trecut un an...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Simo mi-ai dat emotii in timp ce citeam "aventurile" de la inceputul calatoriei. Dar ma bucur ca n-a fost decat o sperietura si atat si ca v-ati simtit super. Mi-am si imaginat tot ce ai pove tu acolo..frumoooss..

Ursuleato te-am vazut la nunta- foarte sexy mama; v-am vazut si in parc, i-a vedeti poate o contaminati si pe Luny cu un samburel ceva; iar Mufa si Ursuletul sunt mortali cum se pupa ei bot in bot

Gecko abia astept sa vad o dama bine intrand pe usa salonului meu - ii fac reducere 100%! Ce zici, te bagi?

Mimo - mama ingrijorata, te poftesc la mine, asa repede imi trece timpul, nici nu o sa simti cum zboara 2 sapt...azi nu mancasem absolut nimic pana la 10 seara..si atunci am bagat cu pofta o shaorma...oricum cred ca o slabesc in ritmul asta..te-am convins sa vi la mine?

Miha ma bucur ca ti s-a luat o piatra dupa inima- o sa fie bine!

Pot dona sange si eu pt Gratiela daca am O1 negativ?

Cred ca mai voiam sa zic ceva , dar n-am notat si am uitat, daca imi amintesc revin

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88dd200ced1b3702292712&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">A trecut un an...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Simo a inceput cu trepidatiii vacanta.. dar ma bucur ca in rest a fost super.. dar sa stii ca si eu vreau poze... ma gandeam oare pe contul comun de pe flikr nu se pot pune pozele ca private? si intra fiecare randunica cu parola cunoscuta si se uita?

Roxana ai noroc ca nu mi-e pofta de pandispanul tau pt ca ieri am facut si eu unul a la Bubu.. nu mai facusem de multisor..

Nicol cred ca am uitat sa iti urez mult succes in afacere!
poate ca inceputul e mai greu acum si pt ca e criza.. dar o sa fie bine! sunt convinsa!

Cuscra ce mai faci? ne e dor de voi!


Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Ratusca mea mih1 si mih2 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=10" target="_blank">aici
Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Mihutza multumesc

Ma culc si eu acum -noapte buna!

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88dd200ced1b3702292712&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">A trecut un an...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

hello pe fuga ca este destul de traziu si maine o iau de la capat!!!
nu va era dor de noi????noroc cu Mimo ca ne-a zarit pe la petrecerea lu' Ramo

in primul rand...Luny sa stii ca eu i-am dat Antoniei intr-o zi lapte Dorna rosu in loc de LP sa vad daca il accepta si surpriza!!!... l-a mancat f. bine....si de atunci ii dau LP seara si dimineata iar la cele 2 somnicuri din timpul zilei ii dau dorna........asta se intampla cam de vreo luna......si a avut destul de multe zile in care mi-a mancat excelent....si ma gandesc ca laptele Dorna nu este asa de satios ca ala praf.....nus tiu daca am dreptate???sau daca este bine sa-i dau doua feluri de lapte???...aveam de gand sa o intreb pe dr. dar daca nu am apucat la inceput si pe urma am vazut ca Antonia le accepta f. bine asa.....am continuat...........chiar sunt curioasa sa vad ce ziceti..sa va dati cu parerea!!!!!!

....celelalte zile in care nu a mancat bine...adica de vreo saptamana le-am pus-o pe seama caldurii si mai nou pe seama caninilor(care oricum nu s evad) dar alta explicatie nu am pentru plansetele Antoniei si dorinta ei acuta sa stea numai in brate,lipita de mine de nici la toaleta nu ma pot duce..........nu mi-a facut asa ceva pana acum!!!!

acum sa vad ce-mi mai aduc aminte:


Mihatp ma bucur ca este totul in regula!!!!

am vazut si poizicile cu Rebe parca si cu Teo scumpa si frumoasa aluaturi de Bubu(parca)

Si pe frumoasa de Teodora la mare

o salut si pe cuscra measi pe blondinul energic.....aaaaaa l-am vazut si pe Muffa cum doarme si cum vorbeste cu chinezii

si astept poze de la salonasul lui Nicol

Simo ma bucur din suflet ca este totul ok

cred ca daca mai stau imi mai amintesc una-alta dar s-a facut tarziu......daca ma lasa Antonia dimineata beau si eu o cafeluta cu voi.........
va pup dulce si noapte buna!!!!!!

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Simo, intr-adevar cu peripetii vacanta dar bine ca te-ai intors cu proviziile intacte. Sa stii ca am googalit si eu putin despre locurile unde ati fost si mi-a placut mult.

Miha si noua ne este dor de voi. Sa ma mai pupe si pe mine un copil si poate ii da idei si lu' ginerica ca tare shy eee Daca zic pupa pe tata fuge la el si intinde gurita daca zic pupa pe mama se face ca nu aude. Are auz ff selectiv

Mimode cate ori sa-ti mai zic: Ai incredere in copilul tau!!! . Sa nu crezi ca nu te inteleg si cred ca noi parintii traim clipa de clipa cu frica ca ceva rau i s-ar putea intampla puiului. Da... profitati si voi ca deh... Vladutz nu prea pricepe multe...hmmmm sper ca s-a inteles mesaju'

Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

fetelor, uitati ce am gasit!!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=140270

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

asta sunt eu acum...am stiut eu ca atata stare de bine nu-i a buna...dupa o seara minunata in care am realizat ca tare duc lipsa de stat la o cafea si-o relaxare cu fetele (apropo mimo, nu am aflat numarul de interfon dar il rezolv si pe ala)...m-am indreptat cu ranjetul de care va spuneam spre pat cand m-a lovit revelatia...copchilu' dormea de cand a venit de la gradinita (de la 5) pe saltea si trebuia sa-l transfer in patutz...mi-a fost clar ca va fi in picioare cum ma voi atinge de el...ceea ce s-a si intamplat...cum il puneam in patutz cum urla si se ridica in picioare...asa ca am evaluat situatia...n-aveam energia sa il mai pun pe saltea si sa astept pana da Sfantu' sa adoarma iar...si nici nu aveam chef sa bat holul inghetat in miez de noapte sa merg la alaptat asa ca...oferta special...l-am bagat cu noi in pat...
Oh Doamne...de nu s-o frecat, intors, rasucit, picioare in capul lu' tac'su, bostanul lui proptit in capul meu, trancanit de unul singur, cantat Twinkle, Twinkle Little Star, facut in sir O-O (ca asa imi trebuie daca l-am invatat)...cred ca pana pe la 2:30 a tinut-o asa. Dupa aia mi s-a taiat filmul...si cred ca si lui. La 6:45 sa mor de inima...ma trezesc ca cineva vre-a sa ma asfixieze...in speta purandelul vroia sa se coboare din pat...si pentru asta trebuia sa treaca de mine sau taica'su...si INTOTDEAUNA...dar INTOTDEAUNA...saritura o face cu pampersul lui plin, beton, pietroi peste fata mea...Nu a ciripit de doua ori ca l-am si imbracat, am trezit barbatul, i-am inghesuit in masina si le-am aratat directia gradinitei...
Acum mergem la cumparaturi si dupa care bagam un somn de pranz ca pensionarii ca nu se stie ce ne mai asteapta la noapte...

Din ce in ce mai mult ma bate gandul sa ii dau jos gratiile de la patutz si sa il culc din start acolo...si daca noaptea oi auzi LIPA LIPA pe gresia inghetata am sa stiu ca a luat-o si pinguinul meu la pas pe langa ceilalti pinguini ce mi-au adus frigul din Antarctica.

si cam atat cu distractiile mele

acum va poftesc la cafea si ceai si capuccino si bombocino si incerc sa bag un mesajel pana am convingerea ca s-a dezmeticit de tot barbatul si nu ma baga cu capul in semafor in drum spre shooping centre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

Simo, cu palpitatii zborul dar bine ca samburica e la locul ei. Sa ai grija de voi doi. Nu ai zis cum a fost intoarcerea pentru Sam...la fel de chinuita? Insa consoleaza-te...si daca ati fi putut calatori pana acolo cu masina gandeste-te cum ar fi fost pe atat amar de drum daca pana la aeroport a fost asa marait. Imi inchipui ca a fost greu zborul...dar baremi a fost scurt.
Sa stii ca eu nu m-am priceput sa vad pozele de pe contul comun. Dar cum spunea mihutza (cred) putem uploada poze pe flickr si sa le facem acolo private. In sensul cand le uploadam sa selectam "private" si sa deselectam "visible to friends/visible to family", astfel doar cei care intra cu user si parola pot sa le vada.
Si acum imi fac mea culpa, umbland in contul de flickr sa vad daca se pot aranja pozele pe foldere am sters pozele nelieCris (cred) trimise in 19 iulie si poza cu Bitza cu Buburuza in brate. Imi cer scuze. Nelia daca citesti si vrei pozele in montaj te rog sa le mai pui o data.

Miha, cred ca colposcopie a fost ce au facut...e bine ca ai cerut si-o alta opinie...discuta si cu Roman si ia atitudine. O pentru primul Pap facut si pentru ca ai amintit si altora ca ar trebui sa se caute.

Nicol, stai numa sa ma dau jos din avion, sa trec prin Titan si dupa care hop si la tine...dar te previn...unghiile astea nu au vazut de mult un tratament...sa te inarmezi cu dalta si ferastrau.

Intre timp m-am delectat cu baietii lu' Bubu usor nud dar tare cumintei si dragastosi, acum doua seri am ascultat chinezariile lu' Muffy si pe cand savuram numa ma trezesc ca cineva din spatele meu ii raspunde IGA-GHIGA, era purandelul meu care la cele 11 noaptea ore si-a gasit sa se ridice de la somn sa vina in birou sa-i spuna Mateiului ca marfa a fost descarcata, am vazut si gravidutzele radioase...si cred ca se ia si la Luny ca prea au bagat-o la inghesuiala, si vazut si tatici grijulii si mandri foc de flacaii lor...si Muffa pupacios nu as fi crezut ca e genul...si nuntasa cica gravida...doar tzatzele alea voluptoase te desconspira...si am vazut si papa bun de la Roxana...asa ca acum ma duc sa adun ingredientele de-un pandispan ca musai musai se cere.

Va pup din mers si va doresc o zi minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Neata, mamaaa, ce m-am delectat cu povestile lui Gecko, tare cum trece Bursucul peste tine dimineata cu pampersul plin...asa ii facea Rebe aseara lui tacso ca nu putea sa treaca de el si se urca cu picioarele pe capul lui si apoi cu fundul ( normal ca pampersul super plin ) dar pana la urma s-a descurcat si a trecut, l-a sifonat putin pe tacso dar si-a rezolvat problema fata si s-a dus fuga la usa de la baie si a asteptat-o pe masa acolo tipand in gura mare: mamiiii, mamiiiii! Asa ca m-am spalat cat de repede am putut eu si am iesii la purandel ca o auzea tot blocul pana la urma. Aaaaa, sper ca nu ma sari cand ajungi in Titan ca pun bota pe tine! Spor la cumparaturi.

Simo, dar stiu ca ai avut de tras la ducere...si chiar ti-era tie teama si erai stresata inainte sa pleci, parca simteai tu ceva. Bine ca pana la urma a fost ok, samburica e bine si voi ati avut in cele din urma o vacanta frumoasa.

Aud cevaa, Luny blonda???? Hai si spune tot si mai mult, vrem dovada!

Merg sa beau niste cafeluta de la Gecko, nu mai zic ca revin ca acusica se scoala mandra casei .

Mergi la inceput