Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(39)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

Alex de Aris

Vrem si noi girafa de molfait. De unde luam???


Gigelica(Lucia),mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=6" target="_blank">Votati mutzunelul ratuscut -poze Dy1 si Dy2



http://www.dinobebe.ro/detalii/girafa-sophie/2778/

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Doctora mea mi-a recomandat cateva minute intre perne, per total toata ziua sa stea vreo 30 min. Oricum eu pe Raru il tin in carut la primul nivel, e spatarul mai inclinat. Apropo, am tot vazut la copii in carut , cei care stau la primul nivel sau chiar al doilea, ceva ca o perna, cum sa spun, din acelea de se pun pe scaune de plastic (si nu numai), tare nu stiu sa le spun pe nume. In fine, ca un fel de pernuta care vine si la spatele copilului si parca si sub fund. Nu e o perna adevarata. Dar nu stiu ce rol au. Mi0am dat eu cu parerea probabil sa fixeze mai bine spatele copilului. Voi aveti asa ceva? Daca ati inteles despre ce e vorba...


Petrean de mult vroiam sa te intreb. Nu te-am mai vazut la concursul cu excursia De ce nu mai pui adresa la votat. Eu votez doar dolarelul

Si inca ceva...nu uitati sa ma votati. Va voi trimite o vedere de pe unde m-or trimite oamenii astia...Daca voi castiga

UN VOT DE INCREDERE VA ROG
http://www.infoturism.ro/acorda-puncte/111268/

http://picasaweb.google.ro/mart.apr09/FloriCambur#
Raru, tziparul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Hola,

Daca nu mai reusesc sa va spun "buna dimineata", va urez macar "noapte buna". Tocmai am terminat de citit dar sint prea obosita ca sa mai "zabovesc", fug la nani; intrai doar sa va salut.

Noapte linistita la toate tufetele.


Gina lu' Ian

Poze mai recente cu Ian ..."mare" :-)

Botez Ian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

kea - c&a e
cum sa ma supar puiule? parca eu nu stiu teoria. problema e ca copilul asta al meu nu o stie. daca e pe orice plan ushor unclinat(scoica,landou ridicat un pic,carucior sport)se ridica in fund singur. am incercat sa-i explic ca e mic dar nu ma crede si pace. in picioare si alte acrobatii nu il tzinem decta de poza sau il sustinem de sub bratz ca sa mearga el si e f incantat.
pediatra a zis ca e ok in fund daca e lipit cu spatele de pieptul nostru....hmmm...iar nu prea merge. daca il tzi cu forta lipit urla de te stie tot cartierul. eu am ales sa nu mai ascult statistici si sa am incredere il el. daca o sa vrea copilul sa mearga la 7 luni(am auzit cazuri) ce sa fac sa il leg culcat de pat?


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ma duc sus ca a adormit pe burta si nu stau de loc linistita cand il stiu asa
noapte buna fetelor


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Doctora mea mi-a recomandat cateva minute intre perne, per total toata ziua sa stea vreo 30 min. Oricum eu pe Raru il tin in carut la primul nivel, e spatarul mai inclinat. Apropo, am tot vazut la copii in carut , cei care stau la primul nivel sau chiar al doilea, ceva ca o perna, cum sa spun, din acelea de se pun pe scaune de plastic (si nu numai), tare nu stiu sa le spun pe nume. In fine, ca un fel de pernuta care vine si la spatele copilului si parca si sub fund. Nu e o perna adevarata. Dar nu stiu ce rol au. Mi0am dat eu cu parerea probabil sa fixeze mai bine spatele copilului. Voi aveti asa ceva? Daca ati inteles despre ce e vorba...




Nu prea am o parere buna despre pediatra ta. Copiii nu trebuie pusi in fund intre perne, se ridica ei cind sint in stare fara ajutor. Vladut s-a ridicat singur pe la 6 luni desi era prematur.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Ilinca, bine ca ne vazusi si ne laudasi, ca sa-ti spunem si noi, ca demult vroiam:
Ce bine i se potriveste numele Sofiei, cum sade ea mai mereu cu un aer intelept...o dulceata! Si Manole e demential! noi oricum avem slabiciune pt cainii mari (si blegi, de cele mai multe ori), ca doar avem si noi Mura! Mai pe scurt, va iubim! Stai sa mai creasca Luca...

Si noapte buna fetelor!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

legat de ce vb fetele mai sus, si pe noi ne-a speriat pediatra ca mai incet cu marsupiul, ca nu in brate la verticala cu funduletul pe mana (si doar avea 4 luni), etc...de ma speriasem groaznic cand am observat ca Luca prefera flexia pe partea dreapta, baga in gurita doar piciorusul drept, etc. Ajunsesem sa cer radiografii ca o avea ceva la sold/coloana. Dar m-am calmat singura ajungand la concluzia ca e doar o preferinta, si ca e ok sa corectez, dar sa nu fortez copilul, ca nu se dezvolta dupa carte... Acuma fiecare isi simte puiul mai bine decat doctorii cu cartile lor. Totul e sa nu fortezi.

Si legat de sfatul doctorilor, nu numai ca nu sunt infailibili (doctorii), dar pana nu va convingeti singure ca stiu despre ce vb, NU-I ASCULTATI, indiferent de cine vi-i recomanda! Am patit-o eu cu pediatra de mai sus. Am intrebat-o eu asa, ce ceaiuri imi recomanda pt Luca, ca babydrink-ul nu-mi place: e instant = prelucrat chimic si am gasit in el vreo doi gandacei morti...si daca e ok sa il reconstitui eu din plantele din compozitie- mai putin lemn dulce de care n-am gasit inca. Si mi-a raspuns asa: Aaaa, pai nu ca alea au concentratii standard, sa nu ma apuc eu sa compun ceaiuri, sa iau altul gata combinat din farmacie daca nu-mi place babydrink. sa iau babycalm. Dar bineinteles ca la nevoie pot sa-i dau ceai de musetel, de menta, de crusin...De CRUSIN! Si eu proasta, crezut si facut!!! Nu face bebe caca 1 sapt (de fapt ies dintisorii) si dau sa-l ajut. Cu 20 ml de ceai de crusin mi-am nenorocit copilul. 2 zile a facut numai caca+ mucoasa sau numai mucoasa din stomac si intestine!! Pana sa se prinda proasta si sa-i dea Smecta si Enterol...Imi vine sa-mi smulg parul din cap. Sa nu faceti ca mineeeee!!! Intrebati in stanga si in dreapta de 10 ori inainte de a-i da bebeului chiar si un amarat de ceai. Noroc ca-l iubeste Doamne-Doamne si-l pazeste ca eu...
Offf...uite cat m-am intins. Imi pica ochii in gura de somn.
V-am pupat, noapte buna!...sau buna dimineata!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Dodo, si Isabela are girafa? E taaareee buna de rontait, stim si noi.


Da,e fetitza norocoasa...am castigat-o ....de fapt cred ca ai citit la postare...da e super.

www.dolarei.com/G-GG_5902.html" target="_blank">Ne acordati un vot si azi?Multumim

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!
*oooo*~*oooo*~*oooo*

Bazar
pentru:

Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

Alex de Aris

Vrem si noi girafa de molfait. De unde luam???




Noi suntem norocoase cum am mai scris eu www.dinobebe.ro/detalii/girafa-sophie/2778/" target="_blank">Aci am vazut.

www.dolarei.com/G-GG_5902.html" target="_blank">Ne acordati un vot si azi?Multumim

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!
*oooo*~*oooo*~*oooo*

Bazar
pentru:

Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Mergi la inceput