Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (229)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


laurici zic si eu ca alinus ... nu mai fii suparici. nu are rost sa-l fortezi pe dimi daca nu-i place .. sunt sigura ca-si va gasi alt hobby sau poate ca, pana la urma, se va imprieteni cu apa. lasa-l incet incet, lasa-l sa decida daca vrea sau nu .. uite, pe mine ai mei m-au fortat cu mersul la vioara cand eram mica .. Doamne ce chin era si cat urlam cand ma ducea si cat uram cladirea aia .. ani de zile dupa ce ai mei au renuntat sa ma chinuie, cand treceam pe langa scoala, ma scalambam la ea .. pupam pe mami si pe cei doi copilasi superbi!

nemary nu vrea nici din lingurita, de seringa nu mai spun ..

beinazuta eva nu mai foloseste suzi .. ieri m-a lasat s-o tamponez cu apa cu bicarbonat .. sa vad azi daca vrea. o sa=i iau de la farmacie glicerina cu stamicin.

la 14 merg din nou la dr cu ea s-o vada ..

roli da, stau cu bibe cu ceai pe masa si lapte ii fac .. o intreb daca vrea, spune da si dupa aia imi arunca biberonul ..



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 31+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristacoman spune:

Elle, of ce rau imi pare. Am avut si noi acum 2 saptamani, la 1 saptamana dupa ce ne-am intors de la Mare. A facut o forma foarte severa, cu rosu in gat si afte mari pe limba ca niste pete. Tratat cu succes cu glicerina cu stamicin, pusa pe tetina biberonului cand bea lapte, pe paiul cu care bea apa si dat direct in gurita, cu mana foarte bine spalata, imediat dupa ce adormea. Mama s-a ocupat de aceasta operatiune, eu fiind la munca. Dupa fiecare masa fiert, sterilizat tetina si tot ce baga in gurita. Nu-i usor, dar trece. Antonia abia daca deschidea gura sa manance ceva, doar laptele il cerea si pt. prima data i-am dat prin blender supa. Am lasat-o sa ceara ea de mancare. O durea si ustura foarte tare in gurita, se trezea noaptea urland auuu mami, auuu si arata in gurita. Plangea si se zvarcolea, nici in brate nu vroia. A facut febra aproape de 39 si i-am pus supozitor, deoarece nu vroia sa ia antitermice. Antibioticul l-a luat dupa 2 zile de tratament cu glicerina cu stamicin, cand nu o mai usturau aftele. Aftele au trecut efectiv dupa 1 saptamana, dar dupa ce i-am dat cu glicerina cu stamicin, nu o mai usturau si a inceput incet sa ceara de mancare.

Sper ca iti sunt de folos cele scrise mai sus.
Pup fetele sa treaca repede.

Cristina, mami de Antonia Izabela (29.01.2008)- 1 + An.

luna a8a
luna a7a
lunaa6a


Vedetele mele
Luna a 5a-Ghidusha
La Mare
Luna a 4a
Luna a 3a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristacoman spune:

Laura, nu mai fi suparata pe Dimi. Lasa-l o perioada mai lunga cu aripioare si centura. Nu toti copii se acomodeaza la fel de repede. Poate nu este el "pestisorul" mamii, dar sigur are alte talente...poate un dans, sau un tenis..

Cristina, mami de Antonia Izabela (29.01.2008)- 1 + An.

luna a8a
luna a7a
lunaa6a


Vedetele mele
Luna a 5a-Ghidusha
La Mare
Luna a 4a
Luna a 3a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristacoman spune:

Elle, am uitat sa spun ca ne-a dat si Hexoral spray cu care i-am dat in gurita.

Cristina, mami de Antonia Izabela (29.01.2008)- 1 + An.

luna a8a
luna a7a
lunaa6a


Vedetele mele
Luna a 5a-Ghidusha
La Mare
Luna a 4a
Luna a 3a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


cristina multumesc mult .. deci ati tras-o si voi cu stomatita asta .. fir-ar ea sa fie .. eu am tantum verde dar intreb dr de hexoralete .. dr nu mi=a spus ca e cazul de antibiotic dar vedem acum cand ma duc la ora 14.

pupici

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 31+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



am reusit sa incarc ceva poze de la mare ..

cine are timp si vrea sa le vada ..

PS: nu va speriati de balena esuata .. adica je!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 31+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beinazutza spune:

am vz pozici de la nisipurile de aurce fetita cu clamute frumoasa am vazut, si ce ii mai place ei in apa

cat de mult imi place ca sta cu clamute, pana sa o tund pe beatrice am incercat si eu sa ii pun dar de unde... si le-a smuls de nu s-au vazut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Ce relaxata statea Eva in apa!! Si ce scumpa e in halatelul alb!! E o dulce!
Cat despre burtica!!! Tare scumpa la vedere!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
poze cu noi Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

ziua buna....
Elle draga mea ce tragi acolo cu papusa mica,imi pare f rau ca e bolnavioara puia ta,ma rog sa rezisti psihic si sa i dea doc un trat bun Evitei sa isi revina,nu face intentionat mami draga,pacat mare,am vazut pozele,pitik sa distrat pe cinste iar tu esti o frumoasa,nu am zarit nici o balena,apropo,doar o mamica care inca nu stie ca e binecuvantata,peste 3-4 ani o sa rupi gura targului cu doua printese langa tine,sunt sigura....
va pupacesc si sper din suflet sa isi revina Evita

multumim pt voturi

Sara Ioana 15.02.2008
**************************
am un anisor
*************************
POZELE NOASTRE
INGERUL MAMI CRESTE MARE
22.10.20087.11.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=74ab4ff8f981e0e0705358" target="_blank">clip SARA IOANA
**************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Elle, back!!!
ti-am simtit lipsa !!!
ma bucur ca v-ati intors! am vazut fotografiile si laura fetisoara ei dulce !!!
mie mi-a placut cum arata si "balena esuata"... mai "plinuta" dar la ce comoara ascunde burtica plinuta...
hai, si capul sus! Gata, dupa ce nasti te faci iarasi "buna" si sexi cum erai inainte !!!
mi se pare mie sau evita a mai slabit? si acum,... ca nu mananca..., poate slabi si mai si
Dupa 2 mergi la doctor sau suni la telefon?

imi pare rau ca nu s-au rezolvat problemele ... presupun ca de mutare este vorba...

fetele pentru sfaturile si incurajarile trimise in legatura cu problema lui dimi cu apa...
din pacate, chiar am vorbit cu instrucytorul ieri inainte de curs sa-l lase cu aripioarele alea... Si, cu toate astea.. a gasit de cuvinta ca trebuie sa i le scoata cu forta practic... Normal ca dupa ce oricum ii este frica de apa i-a tiat si singurul "suport" ce-l facea sa stea in apa...
Asta este! Ieri l-am retras de la curs. Bine ca mi-au dat banii inapoi pe sedintele ramase neefectuate.


Mai, si mai vroiam sa spun ceva:


URAAAAAA!!!
S-a intors cu forte proaspete Irinuka noastra !!!!!
cu drag!
Am "devorat" si fotografiile cu rareselu' scump! Cam putine la numar... dar suficeiente sa vad ce mare si frumos este !!!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

vara2009

Mergi la inceput