Nasterea la Medlife (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Ema, nastere usoara si bebe sanatos si mancacios sa ai.

Vali, multumesc de intrebare. Copiii sunt bine, nazdravani tare, din zi in zi mai nebunatici, Razvanel o invata pe Rebecca tot felul de plostioare si ea ca o maimutica repeta tot. Urmeaza sa plecam vineri la mare si sunt in febra pregatirilor, liste, bagaje si tot asa...sper sa nu uit nimik important acasa. De exemplu, vreun copil!
Pupa printesa roz din partea mea si cand ai timp pune niste poze s-o admir si eu in toata splendoarea ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noyo5879 spune:

Geanina,
Eu nu stiu foarte multe despre aceste interventii, dar din cate am inteles incizia se face la fel acum,indiferent de pozitia bebeului ( in zona chilotului, astfel incat nu va fi vizibil nici daca mergi la plaja sa zicem). Sper sa nu iti dau o informatie eronata....dar ca sa te linistesti, cred ca cel mai bine ar fi sa iti intrebi medicul...el este cel mai in masura sa iti dea un raspuns corect.
Cand ai programare la medic? Eu te sfatuiesc sa iti faci o programare (daca nu il poti suna ) si sa il intrebi pe indelete tot ce te macina.

Multa bafta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Geanina_80 spune:

asa o sa fac, noyo. o sa intreb dr la urmatoarea vizita. sunt doar surprinsa pt ca nu ma asteptam ca in sapt 35 sa se mai suceasca in vreun fel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noyo5879 spune:

Nu mai stiu sa iti spun unde am citit, dar spunea o graviduta ca bebeul ei s-a sucit cam la 37 de saptamani.Fusese cu capul in jos si apoi brusc....s-a sucit. Mai spunea o graviduta ca la 38 de saptamani bebeul ei era tot cu capul in sus, refuza vehement sa se suceasca...si tot asa....Se pare ca se mai intampla ca bebelusii sa ne faca surprize pe ultima suta de metri. Poate pana saptamana viitoare se intoarce la loc....Sper ca totul sa fie bine pentru tine si bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Citat:
citat din mesajul lui clauclau

Ema, nastere usoara si bebe sanatos si mancacios sa ai.

Vali, multumesc de intrebare. Copiii sunt bine, nazdravani tare, din zi in zi mai nebunatici, Razvanel o invata pe Rebecca tot felul de plostioare si ea ca o maimutica repeta tot. Urmeaza sa plecam vineri la mare si sunt in febra pregatirilor, liste, bagaje si tot asa...sper sa nu uit nimik important acasa. De exemplu, vreun copil!
Pupa printesa roz din partea mea si cand ai timp pune niste poze s-o admir si eu in toata splendoarea ei.


mami de 2 minuni, Razvan (11.01.2002) si Rebecca (25.02.2008).




Clau, uite aici:http://community.webshots.com/user/vali_delide


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Vali, absolut superba printesa roz! Si mami la fel. Sa va traiasca fetita si sa va bucurati de ea o mie de ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:



Fetelor care ati nascut la Medlife cu cezariana...vi s-a facut vreo toaleta inainte de operatie? Nu de alta...ca sa stiu sa mi-o fac eu de acasa.

ici tuturor

Alinutza s39 viitoare mamica de strumf baietel Eric Alexandru

Data cezarienei 5 august 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinutza78



Fetelor care ati nascut la Medlife cu cezariana...vi s-a facut vreo toaleta inainte de operatie? Nu de alta...ca sa stiu sa mi-o fac eu de acasa.

ici tuturor

Alinutza s39 viitoare mamica de strumf baietel Eric Alexandru

Data cezarienei 5 august 2009


Alina, este bine sa-ti faci "temele" de acasa, o epilare completa, sa nu fie nevoie sa-ti mai faca ei! Nastere usoara si te asteptam cu impresii!

Clau...multumesc mult si va doresc si voua aceleasi lucruri! Poze cu piticii tai? Si cu mami cea frumoasa?
Ah...si uitasem: concediu placut si distractie maxima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

Vali multumesc mult pentru informatie...

dupa nastere ma prezint la raport

Alinutza s39 viitoare mamica de strumf baietel Eric Alexandru

Data cezarienei 5 august 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Buna fetelor!
SI eu o sa nasc la Medlife la inceputul lunii septembrie. Dar de cateva zile ma macina tare o intrebare: daca ma apuca nasterea mai devreme, inainte de sapt 37, ce fac? Ma duc la ei sau la un spital de stat? Eu sunt la dr. Mirela Popa. Stiti cumva daca ea mai lucreaza si la un alt spital? Uite ca am uitat sa o intreb ce fac in caz de nastere prematura!!!! Poate ma puteti ajuta voi cu un raspuns!
Alinutza, nastere usoara, si te asteptam cu vesti!!!!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 33+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput