Burtici fericite de septembrie-octombrie (119)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25
App de epilat, voi cum mai reusiti frate sa va faceti pe picioare in partea de jos??? Eu nu am burta asa de mare (eu sunt mare cu totul) dar tot nu ma mai pot apleca si nu stiu ce naiba sa fac sa ma defrisez si eu cu aparatu'....ceva sugetii???



Eu pe jumatatea exterioara a gambei ma fac cu piciorul adus in exterior asa, indoit, intr-o parte. Si chiar daca nu vad, am grija sa ma doara peste tot . Si cu jumatatea interioara mi se pare mai simplu, ca stau picior peste picior, ca barbatii nu ca femeile

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Moni la cat ai lipsit atunci cand ai zis ca mergi la unghiute, eram sigura ca ti-ai facut o super manichiura si pedichiura, de stiam poate nu mai eram asa harnica azi .

Ce pofta mi-ai facut de vinete , parca le simt mirosul... Faci cam des, cred ca mi se merita sa vin incolo

Si nu da vina pe filmu porcos, ca stii ca aveau tzitzi urate alea

28+

Jur ca nu ma uit la filme din astea, dar atat de mult ati mai scris ca mor aici de oftica ca nu am vazut si eu!

----------------------------------------------
Alexandra 30+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

alex, cu perna de gravida in spate pe post de sprijin (sa-i dea Dumnezeu sanatate aluia care a inventat-o) si cu picioarele flexate . Eu ma uita la teveu si cu aparatu-n mana dau pe picioare acolo. Acuma tre sa recunosc ca ieri mi-a fost si mie ff greu, mai greu decat data trecuta (acu vreo 3 saptamani). Iar pe dansa am cam zdrelit-o de numa. E numa rani si am ustura.

Si sa va spun ce am facut? CA ieri mi-a fost rusine. Da am zis ca mor. STiti ca sunt sticlutele acelea de dezinfectant pe care s ale porti cu tine. EI, zice pe ele ca no water si no nu mai stiu ce. Si zic io, ca ma ustura dumneaei rau de tot, cu crema nu dau ca ma apuca mancarimile, cu spirt nu merge, crema de galbenele nu aveam, zic ia sa dau cu dezinfectant din asta. Vaaaai de viata mea.... am zis ca lesin, am inceput sa sar prin baie de ziceai ca faceam incantatii sa vina ploaia. NU stiam, sa intru in cada, sa am sterg cu un prosop. Da chiar sa nu ma duca pe mine capul ca aia n-o avea apa da are alcool ca asltfel cum draq sa dezinfecteze ????? SA nu faceti fetelor ca mine...



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 32+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:



----------------------------------------------
Alexandra 30+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Acestea fiind spuse, mi-am terminat treaba pe ziua de astazi si nu ma plateste nimeni in plus, asa ca am plecat acasa....sa fiti cuminti ca revin mai pe seara!

----------------------------------------------
Alexandra 30+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut
Si sa va spun ce am facut? CA ieri mi-a fost rusine. Da am zis ca mor. STiti ca sunt sticlutele acelea de dezinfectant pe care s ale porti cu tine. EI, zice pe ele ca no water si no nu mai stiu ce. Si zic io, ca ma ustura dumneaei rau de tot, cu crema nu dau ca ma apuca mancarimile, cu spirt nu merge, crema de galbenele nu aveam, zic ia sa dau cu dezinfectant din asta. Vaaaai de viata mea.... am zis ca lesin, am inceput sa sar prin baie de ziceai ca faceam incantatii sa vina ploaia. NU stiam, sa intru in cada, sa am sterg cu un prosop. Da chiar sa nu ma duca pe mine capul ca aia n-o avea apa da are alcool ca asltfel cum draq sa dezinfecteze ????? SA nu faceti fetelor ca mine...



Ai ai ai Moniiii ce groaznic!!!

Eu cativa ani ma faceam cu lotiunea de dupa epilare de la farmec, apoi de cand is cu bio si din astea si am vazut ce prostii are, m-am facut cu spirt care usca pielea, apoi am renuntat total la orice. Ca m-am gandit ca nici la sprancene dupa ce smulg nu pun nimic si nu se infecteaza . Si acum imi trece usturimea aia de la epilat mult mai repede si nu arata picioarele cu porii iritati.

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

DEci, cum spuneam, inutila mea e si defrisata si dezinfectata



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 32+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Aida multumim pentru capitol!

Andrecluj este drept, nu avem de ce sa fim modeste..avem o gasca de mamici minunate! (frumoase, destepte si haioase) bine ai venit pe la noi!

Dana 29s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

De azi dimineata n-am facut nimic m-am tot invartit prin casa dar fara sa fac practic ceva . Si ma plictisesc maaammaaa. Am stat cu Alex de-am citit povesti,am facut lego,am macat amandoi in camera in patnu ma recunosc.
Am vazut si eu pozele Sabinei...sunt atat de emotionante. Mai e un pic si o sa-l tin si eu pe Razvanelul meu in brate...


My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 34+, cu -Razvan


_

AMR - 4 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

CLODUTE multumesc de sfat.Voi incerca.

ADIMERCEDES nu prea merge chestia sa verific dintii,gingia,etc...ptr ca Alessio are acusi 14 luni ca face asa.dar o data la 3, 4 zile avea o noapte buna...adica se trezea de vreo 3,4 ori.....La cina ca de obicei ii dau legume fierte si branza...sau numai legume fierte...sau ii dau paste cu branza,etc...etc.....El doarme cu noi in camera ptr ca stam intr-un apartament cu 2 camere...mic tare. Pana acu' ceva timp a dormit in patutul lui, dar de cand ne-am intors de la mare doarme in pat cu mine.Vorbisem si cu psiholoaga mea si acelasi sfat imi daduse si ea: sa-l iau in pat cu mine.Seara eu il inchin..ii zic tot parastasul de rugaciuni....nu stiu...hai sa zic o seara doua cosmaruri...dar in fiecare seara mi se pare exagerat.....

DORO acusi face 14 luni.Si eu am incercat sa nu-l bag in seama..problema e ca se foieste,icneste pana se trezeste de tot si incepe in miez de noapte a urla cu sughituri.LA MULTI ANI si din partea mea.

DANA sper sa iti placa, cum iese.Soacramea bucatareasa de meserie a ramas uimita de reteta.

RALUK multumesc de PM.

SELEN si eu sper ca somnul sa se regleze.....

CAMY pupam burtik sa treaca.

PArca e sezonul loviturilor...eu ieri cand am mers la biserica...in curtea bisericii ma uitam pe jos si dontr-o data nu intelegeam de ce mi-a ramas capul inapoi si ma intepa!!!Intrasem cu capul intr-o creanga de brad!! Cat a mai ras sotuld e mine si lumea de pe acolo...asa-mi trebuie daca nu ma uit inainte!

RALUCA cu tigara zici??Atunci tre' sa confisc vreo tigara de pe la cineva ca noi nu fumam...Vazut poze,ptiu sa nu fie de deochi.

ANDRECLUJ bine ai venit,sedere frumoasa,sarcina usoara si fara problemeeeee pana la capat.Frica o vei avea,dar trebuie sa incerci sa ai incredere ca va fi bine,sa stai in pat si sa te rogi Sf.Stelian.




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si un alt samburel in burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput