Timisoara Impreuna(156)Emma te purtam in inimi!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Revin ....

Ana, frumoase poze. O fi arida si nu ti s-a lipit de suflet Croatia asta, dar pozele astea mi-au trezit un dor de plecare de mi-au tresaltat fluturii in stomac si au inceput sa ma manance talpile !

Cat despre concedii ... am fost o singura data in concediu prin agentie, cu autocarul, si eram -nebuna de mine - gravida in luna a patra. Atunci am avut parte de tot cortegiul de "placeri" ale concediului in grup si "bine organizat". Dar am avut puterea sa le iau pe toate cu umor maxim, asa ca in afara de picioare umflate si o durere de cap in prima zi, toate au fost ... trecatoare

Aberez un pic, da-s cu gandul la concediu .... vreau sa plec!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

am ajuns si io, normal ca am ajuns ... stiati asta ca doar a scris Ana ca ne-am intors da nu-s cu toti boii la caruta , asa ca stau in cochilia mea o vreme ma scuzati da ? nu ma fofilez aidule , da pur si simplu n-am chef de scris

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decât ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pâna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pianna spune:

Haideti tu fetelor, ce aveti!! daca asa se prezinta lumea dupa concediu....atunci eu nu ma mai duc deloc! Asa, de ciuda!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui pianna

Haideti tu fetelor, ce aveti!! daca asa se prezinta lumea dupa concediu....atunci eu nu ma mai duc deloc! Asa, de ciuda!


ce tare esti



Aida ... 32+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Cafea de criza: Se ia o boaba de cafea, se leaga cu o ata, si se scufunda de 2-3 ori în ceasca cu apa fierbinte. La fiecare 3 cafele se schimba ata….

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pianna spune:

apoi aida incerc si eu sa ridic moralul :)

si daca tot am inceput, hai sa continui cu patania mea de ieri. A trecut, acum pot face si eu haz de necaz. Si va dau voie sa radeti cat vreti de mine, chiar si virtual:)

Buuun. V-am zis ca m-am muruit vineri noapte cu crema de bronzat. A doua zi eram multumita de rezultat, a treia zi la fel. Ieri ma duc la sala sa ma dezmortesc si eu nitel . Am tras de mine ca un caine si dupa o ora m-am indreptat bucurosa spre un binemeritat dus. Ma sapunesc eu bine, incepeam deja sa ma simt topmodela , (mai aveam putin si incepeam sa cant arii celebre) cand observ cu stupoare ca apa aduce putin cu zeama de rosii. Hopa, imi pleaca bronzul! Asta e, ma gandesc, acum nu poate sa ma tina toata vara. Mai trag o sapuneala buna, pana "elimin" apa curata si inhat prosopul. Dau sa ma sterg.. surpriza! Brozul meu se transforma in ciuciuleti maronii ca si cum am stat la poleit cu praf de zgura si apoi am facut sauna. Inapoi cu nunta. Alt dus, alt sapunit frenetic, clatit, iesit afara, cazut testul prosopului, repetat operatia.
Ca sa n-o mai lungesc, am facut 5 dusuri intr-o ora (sau m-am dusat o ora incontinuu) si rezultatul final era acelasi. Ba mai mult, cum nu frecasem uniform cu prosopul, (sau sapunul?) culoarea nu mai era distribuita uniform. OOOOf !!! ce ma fac. Afara era inca lumina, eu in fusta, mainile si picioarele erau cele mai afectate de "vitiligo". Inapoi sub dus, si facut exercitii de respiratie pt ca deja incepusem sa intru in panica. Iar sapunit, iar clatit, dar de prosopit n-am mai avut curaj. M-am tamponat putin si am stat ca pe titanic sa ma usuc "naturel". Intre timp, am sunat sotul din dotare sa ma recupereze ca eu nu pot sa apar in public.
Ma imbrac cu chiu cu vai, oftez intr-una, si cobor cand primesc semnal de la sot. Intru val-vartej in masina si-i zic sotului "Repede acasa" la care el imi zice "Cine esti si ce-ai facut cu nevasta-mea?"

Acasa am luat-o de la capat (parca un pic mai relaxata) pana m-am plcitisit. Azi mi-am luat pantaloni lungi si camasa trei sferturi. Si suntem in iulie, fir-ar!

Morala: Cand aveti chef la bronzat, mergeti la strand si lasati chimicalele. Va spune un om patit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pianna spune:

bai, sa nu-ntelegeti ca eu nu m-am spalat trei zile!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

pianna fata draga noroc ca nu am vecini ca se speriau de rasul meu



Aida ... 32+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

Hellloooooooooooooooooooooooo.ecou ecou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui deya

Hellloooooooooooooooooooooooo.ecou ecou

deya

iti dai seama ce pustiu e brrrrrrr , cripy



Aida ... 32+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput