PRIETENE FARA TITLU (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Jani, eu nu rid deloc. E o idee foarte buna; si eu ma gindeam sa ma incriu pe undeva, dar cum venitul meu s-a subtiat de cind cu somajul am renuntat la idee. ba m-am interesat la Centrul German sa vad niste cursuri de germana. Pt. someri costa 6 mil un curs intensiv de 3 saptamini cite 4 ore zilnic. Ce sa fac eu cu fata in tot timpul asta.
Mersi de pontul cu tinutul de mina. Si eu o mai tin uneori, se zbate, se inroseste mina, tipa, dar uite ca nu m-am gindit s-o tin de mina tot timpul. Data viitoare asa am sa fac.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui J G
Moni ce sa zic m-a terminat Carla azi, s-a tinut dupa mine cu o carte in mana sa ii povestesc ce e acolo ca sa repete cuvintele. Acuma e drept ca n-am tupeu sa ma plang de chestia asta - insa frate nu tace o clipa!! daca nu vorbeste canta sau numara pune jucarii in diverse grupuri si zice "tei" "tzintzi" "unu" vine sa ma cheme sa-mi arate ca a inceput nu stiu ce pe Minimax deci m-a ucis! 200 de "mama" pe juma de ora cred. Abia astept sa vina tacsu sa-l mai frece si pe el, le cumpar plastilina si tac (amandoi) si cate-o ora.
J si Carla (05.02.2006)



Ha ha ha deci ai ajuns si la faza asta

Baaai felicitaaari ,cum drak sa radem? La ce faculta? Si colega-mea de birou (ascum fosta) se inscrie la stiinte economice si ea are cca 34 de ani,eu am tot incurajat-o!


MONI 36s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Pai si pe mine tot de la firma m-a "pescuit".


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Deci Carla a devenit vorbareata foc. Cunosc faza cu "mama" de 200 de ori pe ora.

Moni, multumesc pt informatii. O sa le caut pe-amindoua prin librarii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Eu , ca s-o mai linistesc, o las sa se balaceasca in caditza cit vrea ea. Ca o apuca caldurile peste zi si solicita sa faca o baitza. Dar mai mult de juma de ora nu sta.
Cred ca am sa-i mai cumpar o serie de vopsele ca sa se reapuce de pictat. Desi cred ca si acolo o sa ma strige de 200 de ori sa o ajut. Imi place sa ne jucam, sa desenam impreuna, imi place sa petrecm timp cu ea, dar ea ar vrea sa fac treaba asta non-stop.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

IRINA apropo de tinutul de mana,mai bine faci rost de niste catuse

Bai voi vedeti ce ora e ? De vreo ora am niste dureri de burta de la cum se zbenguie flacaul ... dar macar s-o fi obosit si poate face nanica pe cand merg si io la Ce nu veniti voi in fiecare noapte la "schimbul doi"? Macar pana nasc

JANI tu de la ce ora incepi lucrul dimineata? Ca tot la ore tarzii te cam vad

MONI 36s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Diana n-a mai prea avut vreme de activitati d-astea de interior.Mai nou se scoala pe la 9 ,isi ia bibele cu lapte ,pe Bau si pe ursulet si vine in camera de zi si se uita la TV la desene animate vreo ora - ea care stiti ca era anti-desene animate Dar macar asa mai dorm io dimineata ... Dupa aia se mai invarte cu una alta,mai merge afara vreo ora-doua,vine la nani si cand se trezeste de obicei iar pe-afara sau cu mami la ei la bloc,sau cu taica-su prin parcuri / locuri de joaca - asta pana seara.

MONI 36s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Rizi tu, Harap Alb, rizi pt. ca ai copil cuminte.

Auzi, ti-am zis ca i-am luat de la Teba un trening bleumarin pt 5 ani. Prevad ca n-o sa-l poarte mindra mea. Am imbracat-o intr-o zi sa vad cit de mare ii este si-mi zice " Mami, dar asta e de baieti, nu-mi place!"
Azi si-a luat din Carrfour o bluza cu Tinkerbell; asa ca incep sa vad ce preferinte are si nu cred ca ma mai apuc sa cumpar ceva pt viitor. Deja vad ca refuza culorile ce i se pare ei a fi numai de baieti. Ori cumpar roz , rosu ori nu mai iau deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

IRINA ha ha daaa tare cuminte,azi voia sa isi ia la rochita cu bretele niste ... pantofi negri cu bareta cu doua numere mai mari si cu tocuri de 1 cm (primiti de la o nepoata ca io nu cumparam asa ceva)
Motivul? Ca ea vrea sa aiba ca si Catalina - nepoata ce-a venit azi avea saboti negri Am convins-o sa ii dea jos numai dupa ce am ras toti in hohote de ea,va imaginati cum arata
Aaaa si a prostit-o de-a facut-o cu oja.Cum a vazut unghiile luungi si colorate ale Catalinei,cum a venit cu sticla cu oja ...

MONI 36s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Moni, si noi tot cam asa avem programul. Trezire pe la 9, baut lapte , mergem afara pina pe la 12, apoi acasa sa pape pe la 13, somn pina pe la 16, papa iarasi, pe la 17-18 iesim afara pina pe la 21.30-22 chiar. Asa in zilele de dinainte de canicula. De asta zic eu ca-mi vine greu sa le fac pe toate, pt. ca stau mult cu ea afara; daca nu stau acu vara cind e de stat cind o sa stau?
Probabil ca din cauza asta nici activitati prin casa nu mai servesc prea multe; le place afara.

Diana tot asa alearga afara ? Sabi alearga non stop. Obosesc numai uitindu-ma la ea.

Mergi la inceput