Burtici fericite de septembrie-octombrie (117)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns techila spune:

neata!!
of aida, de unde naiba sa scot saltele??? lasa ca vor sta fetele pe scaun, nu-i asa fetele???? pentru cazuti desperate am 2 sezlonguri.....casa mea nu e chiar asa...plina de mobila, de fapt, am chiar ff putintica, la nevoie scot caruciorul si scoicile

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (33+) de 2 putze si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

slaba miscarea pe aici asa ca lipsesc si eu cateva minute. ma duc la bucatarie sa pap ceva ca ma cam roade prin stomac. revin repede, ca stiti voi ca al meu doarme inca, mult si bine...




anco 32+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

neata! aproape de pranz!
sunt si eu la a doua cafea..ma gandesc de ce sa ma apuc mai intai.....cred ca o sa optez catre....un nou episod din lost..




34+ fericita mamica de jucausa
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!
Jucausa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Vai vai vai, iar am alergat dupa voi

LA MULTI ANI ANDREI DE CRSITINA
sa cresti, mare, sanatos (frumos esti), destept si sa-ti dea DUmnezeu mult noroc in viata

EU sunt inca chiauna de somn. M-am trezit la tunetele alea si m-am speriat ... bebe nu a stat o clipa, s-a speriat si el si s-a bagat tot pe sub coastele mele, acum tot pe acolo e ca io cred ca amai are putin si-mi ia si gatu cu asalt...

Sa ma trezesc putin si sa va povestesc cu ruptul apei ca am vazut ca ma intreba luto aseara



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 32+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Buna dimineata,
Aida vezi ca Monis a plecat undeva pana luni si parca sunt datele ei la pag 5 a vechiului capitol. Daca nu ti le da ea luni...ca ne-am imprietenit de-acum
dana te-ai intors din la excursie deja ? cum a fost ?

Cea mai fericita 33 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

M-am apucat de citit capitolul de la care v-am lasat...concluzia este ca ma distrez absolut copios cu voi:

Techila cu mosafirii ei
Alinus ne sperie cu bebele 2 nascut
Monica e cu treaba cu anticorpii recuperati de prin fripturi zburatoare
monis5 simte ca va incheia odiseea la noi, deci e binevenita in randurile noastre
Elenuta iesi la apel ca te-au dat fetele disparuta!
Adelutza noastra isi face griji ca i-a plecat dr. in prag de nastere. Tine-ne la curent cu vestileca tu esti "fruncea"!
Mimika are dimensiuni de fotomodel cu toata burta ei cu gemenasi... aoleu, da eu am 103 cm acuma cu unul singur... deci eu ce sunt daca am numa' unu dupa cate stiu eu?? Si eu ma masor saptamanal si ma cantaresc si imi notez in catastif totul
Daciana are rezultate bune la secretie, deci a scapat de stress si nici placenta praevia nu are
Manga e faina tare trusa aia essentials bebe, chiar ai o gramada de chestii utile acolo
Raluk sa fie sanatoasa bebelina prietenei tale si sa se bucure parintii ei de ea. Era scris in stele sa vina cu graba pe lumea asta. Despre rezultate la analize... habar n-am cu ce sa te ajut

Asta e rezumat la cap. 114, da?

Citesc si 115 si revin. Intre timp ciorbita e gata dar sotul tot nu a ajuns home cu dovleceii aia (ca s-a oprit la fotbal cu baietii cum face el duminica dimineata)


Ramona


Tudor Gruia 29+

Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

buna dimienata la toata lumea,

iika si raluca lul mi s-a deschis la inceputul lui iulie cand m-am dus in romania si am carat pe scarile de la metrou/trren in londra 18 kile dupa mine. si au fost multe scari up and down...asa ca la doua zile dupa ce am ajuns am inceput sa sangerez si am ajuns la urgente. col putin deschis, bb ok...perfuzie cu nospa si glucoza, stat lata in pat pe partea stanga 4 zile. dupa care f putina plimbare ca oboseam si ma durea rpd. la 10 zile dupa m-am dus la control si colul era inchis. bineinteles ca nu ma pot abtine si mai ridic una, alta...si cand merg la munca, incerc sa plec mai devreme ca obosesc rpd si ma doare jos...dar...din pacate...concediu lde materna e etat de prost platit de firma mea, care nu-mi ofera nici un beneficiu in plus fata de minimul oferit de guvern...incat trebuie sa ma duc. si o sa ma duc pana in jur de 5 sep, dk ma ajuta d-zeu. si dupa vreo 3 sp de concediu de materna, ar trebui sa nasc.



MangaGirl :-) 30+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

neata!!
of aida, de unde naiba sa scot saltele??? lasa ca vor sta fetele pe scaun, nu-i asa fetele???? pentru cazuti desperate am 2 sezlonguri.....casa mea nu e chiar asa...plina de mobila, de fapt, am chiar ff putintica, la nevoie scot caruciorul si scoicile

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (33+) de 2 putze si


lasa ca impartiti frateste perna aia mare si aratoasa de gravida pe care am vazut-o prin poze.

MangaGirl :-) 30+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Citat:
citat din mesajul lui anco

neata fetelor
ce bine ca aseara s-a racorit si la noi!
acum m-am trezit si eu , am constatat ca iar ati trecut la capitol nou, nu stiu cum a ramas cu gratarele la techila, asa ca ma duc sa citesc.
ramsan, am vrut sa-mi pun si eu datele in tabelul acela, dar n-am putut, eventual o sa-ti trimit un pm , daca esti de acord, sa le introduci tu.




anco 32+???? si

poze



Pai asta era ideea: datele le primesc eu pe emailul personal sau pe PM ca le postez in forma lor pe emailul nostru comun.
Emailul meu este ramonapetronela@yahoo.com, deci astept cu drag


Ramona

Tudor Gruia 29+


Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

mai techila nu ai inteles substratul pai daca fetele au sezlonguri acasa sa le aduca fara nici o suparare ... ca si noi la intalniri si chefuri forumale duceam toppogan , cort ... asta ca era cu copii ... fiecare ce avea ca sa ne simtim super ...




Aida ... 32+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput