Gravidute&Mamici de IASI (99)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihharo spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralnied1
Cum ziceam, acum pun capul pe perna si pe loc adorm



Ralu, la mine au ajuns insomniile pe care le-ai fugarit tu Foarte rar mi se intampla sa ma culc inainte de 2 noaptea, iar dimineata la 6 gata somnul , chestie extrem de enervanta in weekend, cand orice om normal mai recupereaza cate ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Salutare si de la noi!
Noi iar ne-am mutat cu cortul, ca tiganii, suntem la Roman. Profit ca merge netul si va scriu.

ralu am vazut si eu la stiri despre cutremur. Bine ca nu s-a simtit si la noi!
Week-end fain si tie!

dastefa merci! Sa stii ca am ceva burtica dupa nastere, dar parca se mai micsoreaza cate un pic. Ce ai copt bun?

Noua azi ne-a cazut buricuuul. Slava Domnului, caci aveam o teama de fiecare data cand o schimbam, luam in brate. Acu sunt mai relaxata in privinta asta

---------------
Inesa, cea mai fericita de fetita Bianca-Maria (14 iulie 2009)

Bianca-Maria

bebelusha din burtica

nunta


cum a aparut pe lume Bianca-Maria




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihharo spune:

Vad ca nu sunt singura care n-are somn pe-aici

Citat:
citat din mesajul lui inutsa

Noua azi ne-a cazut buricuuul. Slava Domnului, caci aveam o teama de fiecare data cand o schimbam, luam in brate.



La fel am avut si eu. Imi amintesc si acuma ce m-am bucurat cand am scapat de grija.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

mihharo grija e putin spus , eu eram de-a dreptul timorata, pt ca buricul a supurat [ceea ce mi-a zis dr ca e normal] si in plus am mai avut si un mic accident: l-am agatat din intamplare si au picurat cateva picaturi de sange. Dar bine ca nu a fost grav iar acu am scapat cu totul

Eu ma bag la
Noapte buna!

---------------
Inesa, cea mai fericita de fetita Bianca-Maria (14 iulie 2009)

Bianca-Maria

bebelusha din burtica

nunta


cum a aparut pe lume Bianca-Maria




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihharo

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

ce credeti ca-mi veni pe caldurile astea? -sa coc ceva la cuptor.S-ar putea sa regret alegerea da ce sa-i faci daca poftele-s mari



Ia uite ce curajoasa esti..Mihaela - mami de cuminte


ce sa-i faci daca poftelre sunt mari.Am facut o placinta cu mere si am tinut cuptorul deschis vreo 2 ore-o nebunie.A iesit f buna asa ca va trimit si voua cate un pic.si nu cred ca-mi venea ideea daca nu vedeam merele gata culese
Daria e innebunita cand vede aluatul-vrea sa-l manance crud .Cu creu am multumit-o cu vreo 3 firimiturele.Dar cand am scos placinta sa vezi nerabdare.Cu greu am convins-o sa o lase un pic la racit

Azi iesiti pe undeva-parca e mai umana vremea
si o dumineca frumoasa

Mihaela 14+ Daria-Stafania-16.11.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

inutsa bine ca ai scapat de aceasta grija.De acum e mai usor si cu spalatul

Mihaela 14+ Daria-Stafania-16.11.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Buna...dupa ceva vreme...

Nu mai reusesc sa scriu,desi de citi am mai reusit pe sarite...

Inutsa, sa va traiasca mica minune si sa va bucurati de ea.

Despre noi...am avut perioade aglomerate, terminarea clasei a IV a la Andrei cu testare pentru clasa a V a , terminarea masterului la mine ... In rest ne bucuram de vacanta , soare, apa, am reusit sa iesim doar un sfarsit de saptamana din Iasi, la munte.
Andreea vorbeste mult si multe , are o continua placere sa suga inca...si o puternica impotrivire fata de olita sau wc...
Cam astea despre noi...

La Andreea se aude un suierat la respiratie si tuseste mai des dimineata. Mamici care ati folosit aerosoli , au fost eficienti in cazuri asemanatoare?


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni
foto 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Celia ce bine ca ne mai scrii ne era dor de tine.La noi au functionat foarte bine aerosolii de fiecare data.Pupici multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihharo spune:

Stiti cumva sa fie in Iasi vreun magazin cu produse eco, bio etc?... la fructe ma gandesc in primul rand, ca m-am saturat sa tot mananc piersici cu pesticide

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Teo , stiu ca sunteti de multisor in tara si nu am reusit sa ne vedem...mie chiar mi-ar face placere sa ne vedem ...poate reusim sa organizam o intrevedere vara asta...
Spune-mi te rog care e schema de tratament pentru aerosoli care ai facut-o tu.

Imi amintesc ca s-a scris odata ce folosesc mamicile de pe aici dar la momentul respectiv nu am acordat atentia suficienta sau sa-mi copii pe undeva...

Multumesc.

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni
foto2009

Mergi la inceput