Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vvvvv spune:

da, asa este, trece, dar raman urme,dupa orice rana ramane cicatrice,tot ieri, m-a contactat o persoana pe mess, una dintre cele care am picat pe serie la recoltare de ovule, cand am facut fiv-ul, 3 dintre noi tinem legatura fff stans, amandoua sunt din Bucuresti, eu din Slobozia, ea sarmana a pierdut sarcina la 2 luni, se pregatesc pentru urmatorul Fiv in toamna, ea nu are probleme, dar el da, ei bine si ea imi scria ieri, ca atunci cand este in perioada fertila, el este obosit, iritat, incercam ieri sa pun cap la cap aceste aspecte, si asa este, si ei au frustarea lor daca se poate spune asa ca nu sunt parinti, neputinta aceasta de a nu avea copii, si la ei stresul e mare, dar ce sa facem?? noi femeile poate speram si nadajduim mult mai mult ca ei, speram din tot sufletul ca pana la urma sa dobandim si sa nastem copilasii nostrii, sa ii tinem in brate, dar ce sa facem mai mult de atat, in afara de a ne ruga?
Ce sa facem sa ne instrainam unul de altul? Asta este o solutie? De ce nu gandim inainte de a arunca cu vorbe, poate platim ceva, iar ca sa ne spalam pacatele, sa fim uniti, sa ne rugam impreuna pentru iertare de pacate!
Offfffff, sunt furioasa, si furia nu aduce nimic bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vvvvv spune:

Anita75, eu stiu ca 41 ani, este o varsta inaintata pentru a avea copii, mai ales ca pana acum, nu au fost, decat avortul pe care l-am facut la 25-26 ani, pe care, repet, ma caiesc din tot sufletul,si daca as putea intoarce timpul inapoi.......dar din pacate, nu pot, dar eu cred in adancul sufletului ca Dumnezeu nu ma va lasa, iar Maicuta mi-a ascultat rugaciunile, pe care Ea stie ca le spun din tot sufletul, si Ea stie ca sufar, ca de multe ori plang si ma rog.
Mereu spun ca, ma caiesc, ca pana acum nu am stiut sa ma rog asa cum a trebuit, crezand ca daca ma rog numai acasa, rugile imi sunt ascultate, nu ma spovedisem decat o data. Acum cand am inceput sa stau la slujba,sa fac asa cum trebuia de fapt sa fac demult, am vazut ca sufletul incepe sa se linisteasca, am vazut ca starile de tremurat si de apasare in piept au disparut, acum vad ca mare este puterea lui Dumnezeu si a tuturor sfintilor la care ne rugam.Piedicile sunt multe, pentru a ne face sa renuntam, ca sa traim departe de casa Domnului!Ma supar pe sot, pe cine altul pot sa ma supar, si el trebuie sa se roage alaturi de mine, pentru ca dupa cum se vede pedeapsa este data pentru amandoi! Nu stiu ce sa mai spun.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

fetelor dragi mie ...nu vam uitat..vam citit mereu din umbra...zilnic...dar eu prea am ce sa va spuns..ma bucur tare mult cand aud de minuni dumnezestii..de caciatoni..o adev minune..ptr meritele ei ia trimis dezu un bb

azi dim am auzit la TV la emis pelerinul...dar nu stiu cum se cheama manstirea...de o icoana facatore de minuni ai maicii domnului..si avea la pangar de cumparat o caticica ..ca un fel de canon ptr femeile neroditoare..si a zis ca cei care o cumparara treb sa o citesca zilnic timp 40 zile impreuna cu acatistul bunei vestiri si paraclisul maicii domnului. iar in cele 40 zile, macar de 4 ori sa vii sa citesti rugaciune la maica domnului, icoana facatoare de minuni



vvvvv..stii ce te rog, zimi si mie ec scria pe acea hartie, respectiv cum treb purtat braul maicii domnului???..ca em auzit fff multe variante si sunt ff derutata, atatta stiu ca in perioada de CM nu ai voie, dar restul nu mai stiu sigur....parerile sunt impartite

un calugar de la m athos mia scris pe un bilet ca se poarta 40 zile in post trupesc si de mancare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

cat despre mine..noi neam hotarat sa luam calea budapestei..pe 14 septebrie suntem la un prim consult..ca dezu si maica domnului face minuni si prin mana domnului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

gasiti aici o mica rugaciune care poate va va fi de foloshttp://www.femeiaortodoxa.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=196:rugaciune-pentru-daruirea-de-copii&catid=35:rugciuni&Itemid=54Doamne ajuta!mami de Ilinca(26. apr.04), Teodora (26 aug. 07) , 19+am blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caciantoni spune:

SLAVIT SA FIE DOMNUL!

INCA O DATA VA MULTUMESC DIN SUFLET PENTRU GANDURILE BUNE.....BUNUL DUMNEZEU SI-A FACUT MILA DE MINE PACATOASA, NU PENTRU MERITELE MELE, CI PENTRU RUGACIUNILE MAICII DOMNULUI SI ALE TUTUROR SFINTILOR.....SI BINEINTELES ALE VOASTRE SI ALE TUTUROR CE;LOR CARE S-AU RUGAT PENTRU MINE.....

BINEINTELES CA VOI CONTINUA SA MA ROG CU VOI.....

LIVSY - MULTUMESC CA M-AI TRECUT PE LISTA DE GRAVIDUTE.....

MEDA - FELICITARI....ATI FACUT UN LUCRU EXTRAORDINAR.... BUNUL DUMNEZEU SA VA RASPLATEASCA PENTRU ACEASTA MILOSTENIE....

POGONICI....EU NU AM VAZUT EMISIUNEA, DAR CRED CA ESTE VORBA DESPRE MANASTIREA MIHAI VODA DIN BUCURESATI....AICI EXISTA O ICOANA FACTOARE DE MINUNI A MAICII DOMNULUI SI INTR-ADEVAR EXISTA UN PARACLIS AL ACESTEI ICOANE CARE SE CITESTE IMPREUNA CU ACATISTUL BUNEI VESTIRI A MAICII DOMNULUI....TREBUIE CITIT TIMP DE 40 ZILE SI MACAR DE 4 ORI IN ACESTE 40 ZILE TREBUIE CITIT IN FATA ICOANEI DIN BISERICA....EU CRED CA IL AM IN FORMAT ELECTRONIC, DACA VREI TI-L TRIMIT....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caciantoni spune:

si bineinteles sinaxarul de azi.....

http://www.calendar-ortodox.ro/luna/iulie/iulie25.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Felicitari Caciantoni ..sa te ajute DD, sa te protejeze pe tine si pe bebelus, sa ai o sarcina usoara...si la 40 s, fara probleme sa-ti nasti copilasul sanatos!


Meda uau..de maine esti oficial mamica...bravo tie!
Sanatate multa voua si Sofiei, si sepr ca in toamna sa reuseasca FIV-ul!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

24+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

da asa este..manastirea mihai voda.....miam adus aminte

daca nu gasesc pe net detalii..iti voi cere caciatoni...,,ultumesc draga mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

meda felicitari scumpa de tine pentru gestul pe care il faceti. sigur veti fi rasplatiti cat de curand si cu un pui al vostru sa creasca impreuna cu micuta sofia. nu pot decat sa ma inclin in fata faptei voastre minunate . mi-as dori si eu sa pot face acest lucru, sa adopt un sufletel din orfelinat, dar asta se va intampla atunci cand va randui DD si MD
deva imi doresc sa ma alatur si eu fetelor ce ti-au urat atat de frumos La multi ani pentru ziua ta. primeste si din partea mea aceste urari de bine, de sanatate, de prosperitate si de implinire a cererilor catre DD. sa iti daruiasca MD ceea ce iti este spre folosul tau.
laura sa iti traiasca Maya-Teodora. e un ingeras in trup si e scumpa foc
happymum cu totii stim ca esti o fata puternica. trebuie sa nu iti pierzi speranta. Cineva, acolo sus iti poarta de grija, si stie sa te ridice atunci cand te lasa puterile. si mai suntem si noi, cele de aici, care te spijinim si te asiguram ca ne vei da o veste mare cat mai repede . sa fii la fel de plina de viata cum te stim cu totii
Ioanact sa iti fie de bine concediul, aniversarea soacrei si intalnirea cu happy. sa papi o ciorba de somn in galati ca tare e buna
vvvvv sa te gandesti ca aceste ispite nu apar in familie intamplator. ne-ar fi tare usor sa fie totul lapte si miere. dar nu uita ca diavolul nu doarme. mai ales acum cand faceti un canon. asa isi arata el codita, prin cuvinte dureroase. sa fii statornica in rugaciune si nu deznadajdui. gandeste-te mereu la Elisabeta lui Zaharia, sau la Sarra lui Avraam sau chiar la Sf. Ana, mama Fecioarei Maria. varsta nu a contat inaintea lui DD. sa spui asta si sotului. si mai are vrajmasul o arma puternica, cearta cu sotii vostri sau oboseala exact in perioada fertila. aprindeti o candela in fata icoanei si alungati supararea. diavolul se tavaleste de placere cand vede necaz in familie.
pogonici braul MD se poarta cu multa evlavie si smerenie. cu rugaciune curata si cu alungarea ispitelor. si mai vreau sa va spun un lucru despre rugaciunea dragele mele. sfintul parinte vasile cel mare ne lamurea in privinta rugaciunii ca de mult folos e calitatea celor rostite si nu cantitatea. sa sti sigur ce cerem de la DD si in ce mod facem asta. ca daca plangem si strigam in gura mare ce nevoi avem s-ar putea sa fie egal cu multimea vida
cipicah imi doresc sa te felicit pentru ultimul tau mesaj si totadata sa rosesc pentru faptul ca m-am numarat printre acele persoane ce nu L-a marturisit pe Hristos atunci cand trebuia. marturisesc ca stiam din seminarul teologic ca nu ma pot ruga pentru cei de alta credinta, deoarece nu au botezul Duhului Sfant. dar cand a trebuit sa ne spunem opinia am preferat sa fiu in tacere pentru a nu crea mahnire aici. pentru cei ce imbratiseaza mai tarziu adevarata credinta, un simplu gest al nostru de marturisire ii pot indeparta de ceea ce au putut descoperi prin revelatie divina. rog pe aceasta cale pe sora noastra intru Domnul ce va merge in pelerinaj sa nu ne pomeneasca nici pe noi OANA SI PAUL.
iertare tuturor sa va bucurati de Sfanta Liturghie maine impacati cu suflete voastre si cu apropiatii vostri.
si tot ce imi mai doresc acum nu e decat un strop de ploaie

"Cand traiesti cu Dumnezeu gasesti fericire si in nenorocire"-Sfantul Tihon Zadon
8+
*mamica unui fluturas*

Mergi la inceput