Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

felicitari din tot sufletul Moni, sa va traiasca fetitele, sa fie sanatoase si sa va aduca numai bucurii
bun venit pe lume Laura Ioana si Irina Maria

Mamica fericita de doua buburuze


http://lb1f.lilypie.com/NCeWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Bun venit pe lume Laura si Ioana, felicitari Moniland si refacere rapida, cu mult laptic pentru bebeline

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati
www.dolarei.com/Petrean_5759.html" target="_blank">un dolarel?

POZE
Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Felicitari, Moni!! Bun venit pe lume, Laura si Irina! Sa fiti fericite, norocoase si sa aduceti multe bucurii parintilor vostri.
Moni, n-au fost prea mari gazele, ma gandeam ca au stat mult in burtica si o sa fie grasune, dar nu sunt. Bine ca sunt sanatoase, asta e cel mai important! Refacere rapida, laptic mult si spor la crescut!!!


Am copii acasa, am copii acasa ... Doamne, ce agitatie e la noi! Cu siguranta ne stie tot blocul ca suntem iar in formatie completa. Mi-a fost asa de dor si e asa de bine sa-i am langa mine. Dimineata, cand am plecat la munca, Rares m-a luat de gat, m-a strans tare si mi-a zis "Mami, o sa-mi fie tare, tare dor de tine!" , apoi mi-a soptit la ureche 'sa-mi aduci ou kinder si ursuletz Barni O sa fiu cuminte!'


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=8" target="_blank"> ratuste dulci in concurs lo1, lo2

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Laura ma bucur ca sunteti in formatie completa
asa e la noi..cand e Andrei la bunica-sa..vecinii se intreaba de ce e atata liniste

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati
www.dolarei.com/Petrean_5759.html" target="_blank">un dolarel?

POZE
Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

Felicitari Moni, sa dea Dumnezeu sa fie sanatoase fetitele tale, sa te refaci repede si sa ne scrii!
Iata ca a mai aparut o pereche de gemeni si s-a mai micsorat lista noastra...sunt emotionata cand vad ca se apropie si termenul meu, sper sa ajung si eu in septembrie...vad ca se poate si voi fetelor ne dati si noua celor ce urmam curaj!
Sa auzim numai de bine!

Karina 30+ cu Eva Maria Sofia Andreea


bucati de fericire


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Yuhuuuuuuuu, Moni!
Sa traiasca fetele-cochetele! Pana la urma au venit cand au vrut ele Sanatoase, voioase, frumoase, destepte... si restul ce mai vor ele!

Sa te refaci repede si sa ai laptic!
......................................
Bogdana, nu au spus nimic de bani doar ca nu in august (intrebasem daca apar luna vitoare odata cu tot restul, pe care inca nu l-am primit. dupa nastere nu am primit nici o indemnizatie si nici o alocatie). Au dat hotarat negativ din cap.



Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din 19 Martie 2009)

MAMARUTELE MAMEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ennni spune:

Moni felicitari sa-ti traiasca bebelinele sa fie sanatoase si sa va aduca numai bucurii.

Eni de Raymond si Roland

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

felicitari moni, refacere rapida si bebeline sanatoase!
asteptam pozici!



anco 32+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_izuka spune:

Moni[/red]...sa-ti traiasca bebelinele!!!
Laura Ioana si [red]Irina Maria sa cresteti mari iar mami sa ai cat mai mult laptic! Felicitari!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Moni, felicitari din suflet!! Sa-ti traisca, sa fiti sanatosi cu toti!! Refacere rapida, usoara, si asteptam pozeeeeeeeeeeeeeeeeee!

Clara, eu le fac laptele cu apa plata, usor incalzita, nu fiarta, din cauza de saruri... folosesc apa plata cu cel mai scazut continut de saruri, conform unui studiu propiu, Bucovina. Si Dorna are la fel de putine saruri.
Eu nu le-m luat Cartea Bebelusului, mi se pare prea putin spatiu ptr tot ce am de scris. Am Caietul Bebelusului de la SuperBEBE, f mult loc de scris, pana la 1 an in fiecare zi, f fain si cu info. un singur caiet pentru amandoi.
Am vazut poze noi! Superbe mamarutele!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput