Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(37)*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui saby
Eu simt ca nu mai pot cu plansul lu Maia. De 4 zile nu mai vrea sa manance deloc, nici la biberon nici la titi, si nu cred ca e de la caldura pt ca la noi e racoare si in plus o si hidratez foarte bine. Noaptea nu am probleme, mananca foarte bine, dar ziua mai deloc.Sper sa-si revina mai repede ca nu mai pot sa o vada asa maraita toata ziua.


Si noi combatem tare greu... eu tot cred ca e din cauza caniculei, poate nu doar temperatura (la noi este cald, foarte cald), si umiditate, presiune atmosferica... Adela nu a mancat aproape deloc la san zilele astea (cate putin, mai mult noaptea), in rest a trebuit sa scot eu cu pompa si sa ii dau cu biberonul... facem baite des, iesim la plimbare dimineata si seara foarte tarziu.... mananca putin si des, dupa baite...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

Citat:
citat din mesajul lui petrean

neatza, azi Catalin a papat mai cu pofta;...ia priviti,Vlad inca doarme

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati
www.dolarei.com/Petrean_5759.html" target="_blank">un dolarel?

POZE
Povestea noastra

Voata si admirat pe VladIsabella se face pana la urechi cand papa suc de morcovi(i-am dat de 2 zile-am ajuns la 2 linguritze

www.dolarei.com/G-GG_5902.html" target="_blank">Ne acordati un vot si azi?Multumim

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!
*oooo*~*oooo*~*oooo*

Bazar
pentru:

Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema



ba e Catalin rinjila , nu Vlad! io il pup pe nasuc

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose


de la canicula mi se trage...caci "cistisi "
Catalin si scrise-i Vlad

www.dolarei.com/G-GG_5902.html" target="_blank">Ne acordati un vot si azi?Multumim

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!
*oooo*~*oooo*~*oooo*

Bazar
pentru:

Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leeloo21

simona cum v-au placut pozele?..asteptam vesti cat de curand! speram sa fiti bine




Sint super pozele! Alin e un fotograf grozav, daca aveti nevoie de asta il putem recomanda oricind Macar atit sa facem si noi pentru poze



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Leeloo, am reusit in sfarsit sa raspund!
Si-mi pare rau de cutu bolnavior!


Pupicim si noi catzelushul bolnavior. A-propos de catzei bolnavi, vulpea mea e mai bine acum. Ii dau LIV si papa de voie-de nevoie buline Hill's de catzei mici si batrani. Multumim.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

PISIGRI si eu sunt Geamana. Pe 3 iunie. E gresita data pusa de fete la prima pagina.
DIANA, fetele au dreptate. Acum ca aveti si un copil, trebuie sa va ganditi de 100 de ori inainte de a lua o decizie atat de grea. Eu rezolv diverse lucruri lasand de la mine. Dupa ce trece conflictul imi dau seama ca situatia nu era chiar atat de grava. Omul la nervi spune multe, poate si lucruri pe care nu le gandeste cu adevarat.
Culmea este ca acum de cand am copilul nu ma mai cert pentru lucruri pentru care altadata luam foc. O familie se tine greu si inevitabil exista si perioade grele. Roaga-te la Dumnezeu si gandeste-te la puiul tau.

Gina2008, mami de CALIN NICHOLAS
www.picasaweb.google.ro/goodzilla2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Citat:
citat din mesajul lui chatonel


asa ca va incurajez din toata inima sa dati reaua vointa la o parte, sa intelegeti ce spunem noi toate si sa bagati la cap ce spun IO, ca-s cea mai veke la ani

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



asa te vreau, nepoata! :)

Da sefa, s'traiti, cum spune matale!

Da pe mine ma stii, ca-s geamana ca zodie, azi nici nu ma pot uita la tine si miine ne iubim "ca-n prima zi" - asta daca dureaza pina miine... ca de obici imi trece mai repejor.



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

multumim denisamada..bozo e bine acum au iesit analizele de sange perfect..nu i-a atacat ascest antivirus niciun organ..stiam eu ca am crescut un baietel pufos..primul meu copil, foarte sanatos si vioi!!!..saracutul a vrut sa alerge..dar nu are ink forta...a zis dr ca urmatorul pas este sa manance si el ceva..si daca papa maine nu mai este necesara ink o doza de antivenin..asa ca am rasuflat toti usurati..dar stam ink cu ochii pe ei..pisigri..crezi k mai este nevoie de transfuzie? ne-a dat sa ii cumparam si niste medicamente..ink n-am aflat numele lor..k la noi e telefonul fara fir..eu il sunt pe tata sau de o prietena de-a lui..mama o suna pe ea si afla nu stiu ce..apoi suna tata la mine..apoi mama si fiecare are cate o varianta..ce-i drept asemanatoare...dar numele doctoriilor nu l-am aflat ink:P
multumim tuturor ca v-ati gandit la sufletelul nostru

tudor ink doarme!!! dar cred ca se trezeste acum..

simona ne bucuram ca va plac pozele avem nevoie de toate urarile de bine si daca vreti sa ne recomandati si altora cu atat mai bine

toate fetele si nu mai fiti suparate..tot raul spre bine!

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

evenimente pozate de Alin(tati de Tudor)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

a papat bozo de toate!! e bine sanatos! uff:D:D:D sunt f fericita!

vroiam s ava zic ca eu votez la fiecare fata de 3 ori pe zi..de pe laptop si ink 2 computere..k asa se nimereste..k acum intru de la laptop ca nu face zgomot..alt comp mai e deschis k am treaba pe el si lucreaza alin pe laptop..si maia vem un comp..al tatalui lu' alin pe care il deschid ocazional:P asa ca astept o floricica de la voi!

ink nu s-a trezit..ma duc sa vad in ce pozitie mai este acum..k o data este pe burta o daa pe o parte o data strans intr-un colt..este superb!!!

am promis niste filmulete ceva si niste poze noi..cat de curand le incarc pe site!

hai k v-ati plictisit de mine azi..ma duc s afac ordine in dormitor..

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

evenimente pozate de Alin(tati de Tudor)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Cris, multumesc pt raspuns, la noi nu-i rosu, e numai tare. La intrebarea ta nu stiu sa raspund, ca aici se incep vaccinarile mai tarziu cu o luna-doua si nu l-am facut decat pe primul. Dar nu dr face vaccinul?

Leeloo

4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

salutare
hai ca a adormit si al meu insfarsit

leeloo - of,sanatate multa cocarului tau. sa se puna repede pe picoare. acum trimit pe cineva la vet sa imi cumpere frontline ca i-am neglijat rau de cand cu bb si noi avem sigur in curte,ca na. asta e.

dyanna - si eu ca fetele zic sa nu pleci la mama ta in primul rand pt ca e mult mai greu sa te impaci atunci cand stiu prea multi despre problemele voastre.daca poti pleca fara sa stie nimeni motivul real e f bine. respirati un pic amandoi.

eu sunt mai rea si zic sa nu va ganditi in primul rand la copil ci la voi. copilul exista datorita relatiei si nu relatia datorita copilului.daca situatia s-a imputit rau atunci mai bine acum decat peste ani de zile. mi se pare sincer o mare greseala sa ramai langa un om doar pt copii. ei cresc si pleaca in treaba lor,iar parinti raman. daca tot se ajunge la divort atunci cu cat mai repede cu atat mai bine. copil o sa creasca in normalitatea situatiei iar voi aveti timp sa va refaceti viata. ca una avem. daaar...e adevarat ca e o perioada tare tampita si nu e cazul sa luati decizi la narvi...dar voi stiti cel mai bine cat de grav este,cat si daca se mai poate repara ceva.sunt lucruri si vorbe care se pot ierta dar nu se uita niciodata.

nu va sfiiti sa scrieti aici,in primul rand poate va ajuta sa va eliberati si doi le ajutati si pe fete. eu incerc sa spun tuturor prietenelor mai ales celor care sunt gravide acum,ca venirea pe lume a unui copil nu leaga relatia din contra o testeaza si scoate la lumina tot ce e mai bun dar si tot ce e mai rau in ea.

va doresc sa fiti intelepte

Mergi la inceput