Gravidute prin FIV (46)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Moni, felicitari mamico!!

Sa-ti traiasca fetitele si sa fie sanatoase!!

Sper ca esti bine. Asteptam vesti despre voi.

h.

32+
multumesc lui DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Dragelor, mie nu mi-a mers netul de vineri, asta e motivul pt care nu "ne-am vazut".

Ralu,

Am fost vineri la eco de trim III. Fetita mea e bine, se dezvolta normal, are toate organele in parametrii normali. Lichidul amnionitic este si el in cantitate normala, colul este "frumos", 4,1 cm, placenta ok, toti indicii de rezistenta si pulsatilitate in limite normale. S-a pozitionat deja cu capul in jos gata de "aterizare". I-am vazut fatuca si e tare scumpica.

Am discutat cu dr meu si despre nastere normala si in acest moment nu exista niciun impediment. Momentul decisiv va fi insa atunci, inainte de nastere. Sa speram ca totul va fi bine pana la capat.

h.

32+
multumesc lui DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Miramar, prin ce-ai trecut!! Bine ca te-ai linistit acum si ca totul e ok.

Ma mira insa acest dr Albu. Eu am auzit numai lucruri ok despre el...cica e chiar celebru. Am o colega de serviciu care a nascut cu el si a fost super multumita... in fine..ce ti s-a intamplat e groaznic.

Eu am o problema cu dr meu - Dragos Albu de la Medlife (hi, hi,...e un alt Albu - nu cel de sus), care desi nu m-a "nemultumit" vreodata, ma enerveaza ca in timpul ecografiilor nu vorbeste. E adevarat ca dupa ne raspunde la toate intrebarile, temerile..etc...
Dar nu pot sa nu il compar cu Herghelegiu la care am facut toate eco importante (in paralel cu Albu si de fiecare data ambii imi spuneau acelasi lucru). Herghelegiu vorbeste frate, spune tot ce vede, ii dicteaza asistentei si e suficient sa intelegi tot... In fine, fiecare cu metoda lui. Deocamdata asta e singurul lucru care ma nemultumeste la dr meu si sper sa fie si ultimul. In rest, e super profi.

h.

32+
multumesc lui DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Bravo, Hepilica, bine ca-i ok fetitza! Dragos Albu e cel de la Filantropia?

Saptamana viitoare ma duc la analize la spital, abia astept sa vad cat a mai crescut unguroaica mea!

34+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Buna dimineata si de la mine,
Moni felicitari pentru fetitele tale, refacere rapida si te asteptam aici cat mai curand cu poze
Hepilica, eu am facut morfofetala la dr. Adrian Pop, nici el nu se prea omoara cu vorba, insa dicteaza la asistenta si mai intelegi ceva. La final in doua cuvinte iti spune ce nu este in regula. Si tu mai ai putin.
Klu cum esti?
Fetelor va urez o saptamana placuta si linistita.





24 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Moni - FELICITARI! Sa-ti traiasca minunile, bine ati venit printeselor!

Despre Albu ce sa zic - daca a facut-o cu intentie de neiertat din partea lui! ...iar daca a gresit iarasi nu prea il pot scuza - la asa un nume mare nu e normal.

Ma rog - acum sunt linistita. probabil complet ma voi linisti pe 11 aug. cand ma duc sin nou la eco la doctorita mea. De fapt complet complet probabil nu ma linistesc decat cand imi tin puiul in brate si stiu ca e bine ....desi cred ca nu ma voi mai linisti toata viata de fapt de grija lui ...of numai mama sa nu fii...!



23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

Moni felicitari pentru leoaicele mult asteptate !!! Sa va insenineze viata si sa va aduca numai bucurii !!!

many_bani, ma simt bineee multam fain de intrebare...
L-am sunat aseara pe dr. si i-am spus ca am mai eliminat inca o particica din dop sambata seara si mi-a zis ca ne vedem maine dim ca n-am motiv de ingrijorare daca nu am temperatura peste 38 si ca el crede ca o sa mai elimin ceva ca nu poate fi tot...si chiar daca nu mai elimin cica se rupe apa si se instaleaza travaliul in 2-3 zile de la eliminarea totala a dopului;am incercat sa-i spun ca eu vreau sa merg azi dim la el si el zise ca nu-i cazul
Asa ca... astept sunt pregatita manechiura, pedichiura, epilat, parul aranjat sunt ca scoasa din cutie doar sunt atat de aproape de intalnirea vietii mele...
Mai zise... cica acum daca am venit sa vezi ca nu o sa mai ai nici un simptom si nasti la 40s...ca stie el cum lucreaza psihicul meu...

hepilica, ma bucur pentru rezultatele bune de la eco...acum depinde de fiecare ecografist in parte, fiecare cu stilul lui, eu pana acum am fost numai la din astia care nu scoteau nici un cuvant de zici ca nici nu existam...dupa ce ca aveam emotii cu carul ma inhibam si mai rau cu toate ca nu asta-i stilul meu.


Klu 37+ Theodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Ralu, da. Dr Dragos Albu a lucrat pana de curand si la Filantropia. acum e doar la Medlife si mai e asistent universitar..preda pe undeva...

Klu, esti cocheta si draguta gata de marea intalnire. Tinem pumnii in continuare. Acus, acus ne dai si tu vestea... ce emotii trebuie sa ai. sa stii ca tot elimini din dop si esti atat de aproape, se poate intampla oricand...mama, mama ce emotii

miramar, asa e! tot timpul ne facem griji si parca nu scapam de una ca dam peste alta...
pana nu ne vedem puiutii sanatosi in brate parca numai nelinisti....
oricum important este sa gandim pozitiv si sa fim optimiste. trec toate. uite: micky, kineta, elena, moni....bravo lor. si-au vazut visele implinite si au ajuns la capat fericite si cu bebei sanatosi. sa dea DD asa sa fie pentru noi toate

h.

32+
multumesc lui DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

many_bani, - mai am pana nasc. am DPN: 18 septembrie, dar nu mai am rabdare si parca timpul trece din ce in ce mai greu.

ref dr; macar Pop dicteaza asistentei si auzi / interpretezi si tu. Dr meu nu are asistenta si la sfarsitul eco iti da un raport de vreo 7 pagini cu tot ce a vazut/masurat + poze. bine, oricum ne explica daca il intrebam..., dar parca stai cu emotii in timpul eco si ochii bulbucati pe monitorul din fata... si tot timpul intrebi: " e totul ok", "dar acum ce s-a vazut..?", "dar aia e ok...?"

ralu, tu cand ai DPN?


h.

32+
multumesc lui DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

MONI, FELICITARI DIN SUFLET, MAMICO! Sa-ti traiasca fetitele, sa fie sanatoase, mancacioase, fara colici si cuminti!! Ma bucur enorm de mult pt tine!!! De cand te-asteptam la mamici! BRAVO TIE!! Te pup de multe multe ori si te imbratisez cu drag!!




Mami de Filip Gabriel (27/06/2007)

Asa cresc


Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput