Gravidute prin FIV (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

saru 'mana
picioruse sau manute avem zilnic . asta imi spune ca e bine . asa zic si eu ca e micut si sa ma multumesc cu aceste lovituri . insa fetele care ziceau ca le misca burta m-au socat ,asa ca m-am gandit sa intreb .
la noi eco morfologica a fost perfecta . e dezvoltat normal , nu are malformatii doamne fereste , numai ca e cu 3 zile mai mititel ecografic . si problema mea cu tensiunea de pe artera uterina cu o crestere ..0.6 maxim normal , 0.65 am eu.

Elena ma bucur ca sunteti bin .
Eumada esti o scumpa ca de obicei si imi dai multa liniste . ce putin mai ai ....si o sa vezi bebica .

Evy 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Hepilica, hai cu vestile de la echo!!!

33+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Buna gravidute si mamici!
Nusy suntem bine, cu alaptatul merge bine acum...a fost greu in primele zile ca nu reusea sa prinda bebelina dar acum e mult mai usor...insa noaptea ma mulg si ii dau cu biberonul pt ca sta f mult la san si dorm pe mine...e destul de obositor; si asa cu bibe se trezeste doar de 2-3 ori pe noapte si adoarme rpd. Ce rpd a trecut timpul, deja se apropie botezul, ce frumos...noi am stabilit pe 30 august botezul. Cum e Ingrid, mai are colici? Fetita mea se pare ca inca nu are...se mai trezeste ea plangand si se strange asa ca un ghem...dar ii trece rpd, sper sa nu fie colicii...
Elena ai stat in acelasi salon ca si mine, tot dr mi-a gasit acest salon sa fiu aproape de bebe si de toaleta, e un super om si medic, eu am fost ff multumita de el. Ma bucur ca sunteti bine, ai niste pitici superbi
Moni, mai ai asa putin....

Ayda mami de printesa Andreea Teodora (9 iulie 2009)


www.flickr.com/photos/12483841@N04/3659842592/in/photostream/" target="_blank">burtica 36 sapt
www.flickr.com/photos/12483841@N04/3728333259//" target="_blank">bebe Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Elena ma bucur ca si tu si piticii sunteti bine si va descurcati cu viata in patru! Ma tot uit la piticii tai ce frumusei sunt! va cu mult drag!
Nusy ma bucur ca sunteti bine si abia astept sa ne arati poze de la botezul printesei tale! va pe amandoua!

Dragele mele gravidute, sa va zic si voua ca minunea noastra este si mai mare decat credeam: ieri la echo s-au vazut doi saculeti!!!
(am poza la semnatura mea de )
Medicul a zis ca unul e mai mic sau poate pare asa din cauza ca e ascuns un pic de celalalt, mai vedem cum evolueaza peste 2 saptamani, cand speram din tot sufletul sa auzim bataile a doua inimioare!
Ce sa va zic ca suntem muti de uimire si fericire! Nu ne vine sa credem ca ni se intampla noua asa o minune, mai ales fara stimulari, fiv-uri, chiar nu putem sa credem..Traim ca in cel mai frumos vis si nu putem sa credem ca suntem asa de norocosi.

Fetele cu gemenei, spuneti-mi va rog daca si la voi la echo s-a vazut asa cum se vede la mine. Noua dr nu ne-a dat multe sperante pentru al doilea, dar daca este acolo si s-a vazut, de ce sa nu speram?!

cu drag pe toate burtici si mamici!



Ioana 5+ Doamne Ajuta!

animalutele mele iubite Noua generatie de pisicuti

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Infertilitatea este o boala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Ioana, asta da dar de la Dumnezeu, felicitari.
Nusy,petrecere frumoasa
Elena, fara cuvinte, sa fiti sanatosi
Evy, eu am intrat in sapt. 25 si mai avem si avans de o sapt. si o zi si nu imi sare burta in sus, sunt momente cand este vizibil, dar nu permanent, insa ptr ca eu am placenta anterioara, am fost avertizata ca nu o sa simt asa puternic ca la alte fete. Lasa stresul
Moni, Klu
Ellanik, draga mea pe unde esti, nu vrei sa te muti de tot la noi?
Fetelor va urez w-e placut.





24 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Ioana, felicitari! Stii vorba aia: Cand Dumnezeu da, da cu amandoua mainile!
Sarcina usoara pe mai departe si sa primesti numai vesti bune!

33+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Uauuuu Ioana, ce mistooooo!!!!
Uite www.flickr.com/photos/monicahhh/3101234504/sizes/o/" target="_blank">prima mea poza cu saculetii si embrionasii. E facuta in sapt 7 de sarcina. Le bateau si inimioarele
Eu zic ca seamana cu a ta.

39 sapt si 2 zile Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Ioana, FELICITARI DUBLE!!! La mine la prima eco la 5 saptamani fix nu s-a vazut decat un saculet, atat, si e stiut faptul ca s-au fertilizat in aceeasi zi ca doar am facut fiv. La tine vad ca se vad la 5 saptamani doi saculeti si unul are si sacul yolk. Abia la eco de 6 saptamani s-a vazut si al doilea saculet, dar era o zi diferenta de dezvoltare intre ei, primul embrion se vedea si avea activitate cardiaca, in timp ce cel de-al doilea nu avea inca. La eco de 6 saptamani si 4 zile s-a vazut ca au amandoi activitate cardiaca. Acea o zi diferenta intre ei s-a pastrat pana in ziua de astazi, ceea ma face sa cred ca unul s-a implantat cu o zi mai tarziu decat celalalt.

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Fetelor am fost si eu la eco morfologica de trim. 2 la dr.Pop. Amandoi bebei sunt bine, sunt situati unul sus dreapta cu capul in sus si unul jos stanga cu capul in jos. sunt in avans cu 5 si respectiv 4 zile fata de varsta gestationala, au 500 si respectiv 490 gr., colul 4 cm inchis, placentele gradul 2 de maturare. Un singur lucru ma ingrijoreaza si pana ajung la doctor sa-l intreb ce inseamna... stiti voi cum sunt ecografistii astia, ca le scoti cu clestele vorbele din gura... scrie aici pe eco la bebelul situat jos "CO (cordon ombilical) plicaturat situat pe umarul drept fiind comprimat intermitent, ceea ce explica variatia frecventei cardiace si a rezistentei in AO (artera ombilicala), R(rezistenta) AO 0,66-0,74"... Ce poate insemna asta? Ca si-a pus cordonul pe umar si poate sa pateasca ceva din cauza asta??? Banuiesc ca daca era ceva grav, imi spunea doctorul, nu?

PS: unul seamana in mod evident cu mami

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Moni, wow! Ma asteptam sa te gasesc la scutece! Super-tari fetele tale, au fost cuminti cuminti cuminti! Vor fi niste domnisoare foarte ascultatoare. NASTERE USOARA iti doresc!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 22+

Mergi la inceput