Burtici fericite de septembrie-octombrie (112)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

aida,tu iei progesteron de ai asemenea arsuri/ca atunci se pun problemele altfel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Aida, speram doar ca faptul ca te descarci ajuta...ca de spus nu sunt prea multe de spus care sa-ti aduca alinare...

Dana, imi pare rau de vestile rele, dar nici nu cred ca e momentul sa-i certi, ci doar sa le fi alaturi....cred ca sunt si ei destul de constienti de situatie, pentru a-i mai "certa" si tu...
ai vazut ca nici ca noi nu-i bine (cu toate DT si TT care au pus pe jar atatea fete dragi de pe aici...), si nici ca ei nu-i bine, deci poate nu sunt nici ei atat de condamnat, cum nu suntem nici noi ca poate am exagerat cu testele si controalele....
oricum, un mare sa-ti treaca starea asta...

33+ cu Ebru PRIMA POZA!


nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Dana sa-i ajute Cel de Sus sa faca fata situatiei si poate face o minune si nu va fi nimic grav. N-ar fi prima data cand la eco se vede ceva, si apoi dispare.

Roxxy sa le purtati sanatoase

Ce ma distreaza cand mai intra cineva si ramane paf la vestea ca avem prima printesa din odisee!

Danutza, din ce au mai scris fetele la inceput, eu asa am retinut:

2. In functie de preferinta bebeului. Sunt care au luat de un fel si nu s-au descurcat, pana cand au vazut ca de fapt bebe prefera pe celalalt. In rest, cele de silicon sunt mai rezistente in timp, dar in acelasi timp sunt mai tari si de aceea ar fi mai naturale cele din latex.

3. Nu la microunde! Prea multe chestii aiurea se intampla in microunde biberoanelor din plastic! Deci ori babeste fiert intr-o oala noua, ori sterilizator electric cu aburi. In rest depinde de preferintele tale. Am inteles ca in sterilizatorul de la avent nu incap alte bibe decat ale lor. Poate e gresit. Eu n-as fi vrut sa iau sterilizator, ca poate n-am nevoie, poate alaptez. Dar sotul a fost foarte incantat la targul baby expo de sterilizatorul de la joycare, care pe langa ca era cel mai ieftin, are si functia de incalzire biberon si de fierbere la aburi a legumelor, pentru mai tarziu.

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

of of Dana15 zau ca ai de ce sa fi blue , eu in prima faza le-as da 2 dupa cap si apoi hai sa vedem cum rezolvam ... ca iti spun din experienta , daca incepi invers e posibil sa nu inteleaga. Of
Danuta1979 tetine si suzete din silicon , astea sunt ideale. Eu nu am luat sterilizator si nici nu cred ca o sa iau mai e cineva ca mine? In schimb am luat sticle de sticla ca se fierb foarte bine si sunt foarte rezistente , daca vrei sa racesti sau sa incalzesti laptele/ceaiul/cerealele ajungi mult mai repede la temperatura dorita cu sticla de sticla ...




Aida ... 32+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Pot sa ma plang si eu?!

si chiar daca nu mi-ati dat acceptul, eu ii dau drumul:

in urma cu cateva capitole va spuneam ca am o cunostiinta care vrea sa mearga sa faca morfo 2 la dr. Pop (si intrebam la ce clinica lucreaza si info); stiu ca am vb cam dur si urat despre persoana respectiva, acuzand-o ca pana in sapt 20 nu isi gasise medic care sa-i urmareasca sarcina (persoana locuind in Bucuresti), ca nu facuse o ecografie de specialitate pana la acel moment (decat examinari facute de ecografisti fara experienta in domeniu) si nici dublu/triplu test.."hop top, vreau la Pop"; persoana respectiva este cumnata mea (sora fratelui), cu care din pacate nu sunt in relatii cordiale (din diverse motive...)..ne vedem, ne salutam, schimbam politeturi, dar simt ca nu ma are la inima..prin urmare, raspund cu aceeasi moneda;

ei, aseara am aflat ca au fost la Pop pana la urma si ca nu le-a dat vesti bune: copila are cateva malformatii, datorita carora medicul presupune ca nu ar supravietui dupa nastere; sarcina este destul de avansta, zic eu, 21 saptamani; sunt tare trista pentru ei, imi pare sincer rau si astazi am tras si o tura de plans..imi vine sa-i imbratisez, dar si sa-i cert in acelasi timp!! ignoranta asta pe mine ma distruge! si mama aseara mi-a zis "fata mea, parca ai avut gura poleita"..ca numai eu stiu de cate ori le-am zis despre dublu test/TT, despre cat de important este sa mearga la un medic competent etc, etc; as fi vrut sa nu fi avut dreptate si sa fi fost asa cum ziceau ei "las' ca s-au nascut copii si fara atatea teste";
ufff, toate au un sens, nu? cineva acolo sus face legea..asa cred..

sper sa nu va intristez, desi eu sunt un pic cam blue astazi



Dana 29s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



Dana nu mai fi tristå.. nu e vina ta..si nici a lor..poate acele malformatii nu s-ar fi vazut nici daca facea 20 de eco panå la momentul respectiv..se intamplå pt ca se intamplå...oricui se poate intampla( doamne fereste).SI cand se intamplå nu e neapårat så se intåmple din neglijentå..Nu asa ceva..Sunt altele care se intamplå din neglijenta dar nu asta..Sau mai poate fi ceva inca nesigur la varsta asta a sarcinii..

Iti trimit un sa nu mai fii blue

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 34+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Uve la cine oare sa mai mearga? de Iosup stiu si eu, si mai era unul cu H..Heghe..nu stiu cum; pb este ca am auzit ca acest dr Pop este cel mai bun pe malf cardiovasculare (asta are puiutul)

no,lasa..o avea DD grija de ei;
am simtit nevoia sa ma descarc..stiu ca noi nu putem face nimic;

Dana 29s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Iaca m-am intors si eu cu vesti bune evident. Nenea Iosup un dragutz, a glumit, a vorbit mult cu noi, ne-a incurajat si ne-a pus sa promitem ca venim la eco la eco viitoare cu

Bebe e un grasun cica, tot cu 2 saptamani mai mare si cu DPN 3 septembrie ceea ce imi cam intareste banuiala mea ca am ovulat mult mai devreme, vom vedea... are 2.296 kg si este cu toate cele bine merci. Are o fatza rotunjoara bine si la amandoi ni se pare ca seamana cu ma-sa (care o fi aia ) Din pacate nu mergea programul de inregistrare la nenea Iosup si nu avem decat pozzici pe hartie (si n-am un sa le scanez...) dar vine el in curand si o sa-l vedeti live
Concluzia lu Iosup :"Aveti un baietel sanatos tun si va doresc o nastere usoara, naturala si sa ne vedem cu bine la fetitza"




ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 32+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

1. incearca sa mai cauti poate totusi gasesti cu 100% bumbac;
2. primele luni am folosit suzete de 0 luni de la Nuk (cred ca din silicon sunt). Sunt exceptionale;
3. Am folosit si folosesc cu succes biberoanele de la Avent. primele luni le-am folosit pe cele de 125 de ml si pe urma am trecut la cele de 260 de ml (din care bea si acum). Cele mici au ramas pt apa, suc. Tetinele de la Avent au numere: 0 pt prima luna, 1 pt 1-3 luni etc;
Eu am avut un sterilizator simplu de la Primii Pasi (din acela care se baga la cuptorul cu microunde). Costa vreo 300 de mii si in 5 min sunt biberoanele sterilizate. Intra vreo 4 biberoane mari si vreo 2 mici de la Avent;
4. Caruselul merge atasat la paturile pliante. Noi am avut carusel din prima zi de viata.



Citat:
citat din mesajul lui Danuta1979

Fetelor...am 4 intrebari de baraj:

1. Vreau sa-i cumpar fetitei mele ciorapei dar nu am gasit cu 100% bumbac, ci doar cu 85%. Exista cu 100% si daca da, voi de unde ati luat?

2. Pt. tetine si suzete. sa cumpar din latex sau silicon? Voi ce parere aveti?

3. Ce tip de biberoane sa iau (ce marca). Sterilizatorul sa fie aceeasi marca cu biberoanele, nu? Voi de care ati luat sau veti lua?

4. Pt fetele care au luat sau au patut pliant. Vreau sa cumpar carusel de jucarii si sa-l atasez. Se poate atasa sau merge doar la paturi din lemn?



Dana 31+ cu Alexandra
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1



Roxana, mami de printisor Matei iubit si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 32+

AMR 6-7 SAPTAMANI





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Monica felicitari pt grasunel....''Si så asculti doctorul cu sfintenie'', asa zice o vorbå..Adica sti tu..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 34+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui unombun

aida,tu iei progesteron de ai asemenea arsuri/ca atunci se pun problemele altfel

nop niciodata ... cred ca pana la urma depinde de organism si la ce reactioneaza fiecare .
Fetelor va multumesc mult , de fapt descarcarea asta este pt o perioada ca o sa ma apuce damblaua garantat la urmatoarea interventie sau vizita a ei , dar nah , pana atunci o viata am care e atat de scurta si atat de frumoasa , chiar nu se merita sa o consum ci idi...
Nah , pai se pare ca eu sunt mai dura si mai transanta la sfatul pt Dana15 , dar nah , ce sa fac duritatea vietii mi-a facut capul tare




Aida ... 32+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput