Burtici fericite de septembrie-octombrie (112)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

WHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAT???????????????????????????

Doamneeee, nu apuc sa intru de ieri si ce vad eu aici, m-a apucat plansul, emotiile, tremuratul, sunt socata :SABINA, sa iti traiasca puiutul, sa fii sanatoasa si tu si bbelina, sa veniti numai cu vesti bune din spital si sa va bucurati de multi ani impreuna!!!

Ma bag la recuperat 2 capitole, ca tare ati mai avut spor.

Eu am fost toata ziua la cumparaturi, am mai luat cativa pantalonasi, caciulite, manusele, ciorapei...un saculetz de dormit minunat si o lenjerie de pat - toate de la Bebetto, era sa nu mai pot pleca de acolo. Mi-am luat si mie chiloti moartea pasiunii si camasi de noapte, papuci si halat - nici nu pot sa ma uit la ele ca mor.

Revin!!!

----------------------------------------------
Alexandra 30+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Aida ai dreptate. Trebuie sa ne invatam sa nu ne mai stricam niciun minut din viata pentru astfel de oameni. Nu merita...

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Aida - cata durere trebuie sa fie in sufletul tau... si sa vina si altii sa scormoneasca, of, of... Eu iti dau dreptate sa te descarci si macar asa poate se pune o distanta mai solida pt. un timp intre tine si durerea ta si lumea si gura ei cea mare.

Doamne ajuta!
26+ Maria
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Aida intr-o astfel de situatie nu cred ca-ti pot spune ceva care sa te aline.Insa te consider o mare luptatoare te adminr din tot sufletul.Dai dovada de sentimente pe care multi nu le pot dobandi nici in 10 vieti si nu sunt laude ci din inima.

+28 cu Stefania Gabriela
poze burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Beeeeeee, acum am deschis si eu laptopu' si am intrat cade obicei, cand am vazut scris rosu si mare ca s-a nascut Lisa Maria si zic...am intrat aiurea
Felicitari, Devylla, Lisa Maria sa fie sanatoasa si mancacioasa; inca nu imi vine sa cred

Aseara mi se tot intarea burta, am luat un No spa pana la urma si mi-a mai trecut, la un moment dat aveam doua ghemotoace tari de-o parte si de alta a buricului de parca mai aveam o pereche de tzitzi; Azi mi-am luat analizele de la Medicover, nu mai este anemie decat ft slaba, adica valori la limita, insa trombocitele mele is putine 110 in loc de minim 150; dar o sa imi spuna dr ce e cu ele ca sa nu ma stresez degeaba; in rest bine eu...

Monica, sa iti traiasca nepotelul, sa fie sanatos si norocos!

In rest sperc ca sunteti bine toate, eu ma gandeam cate emotii o sa avem noi cele din octombrie cu atatea mamici care vor naste incepand cu luna august!!!!

28+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Pot sa ma plang si eu?!

si chiar daca nu mi-ati dat acceptul, eu ii dau drumul:

in urma cu cateva capitole va spuneam ca am o cunostiinta care vrea sa mearga sa faca morfo 2 la dr. Pop (si intrebam la ce clinica lucreaza si info); stiu ca am vb cam dur si urat despre persoana respectiva, acuzand-o ca pana in sapt 20 nu isi gasise medic care sa-i urmareasca sarcina (persoana locuind in Bucuresti), ca nu facuse o ecografie de specialitate pana la acel moment (decat examinari facute de ecografisti fara experienta in domeniu) si nici dublu/triplu test.."hop top, vreau la Pop"; persoana respectiva este cumnata mea (sora fratelui), cu care din pacate nu sunt in relatii cordiale (din diverse motive...)..ne vedem, ne salutam, schimbam politeturi, dar simt ca nu ma are la inima..prin urmare, raspund cu aceeasi moneda;

ei, aseara am aflat ca au fost la Pop pana la urma si ca nu le-a dat vesti bune: copila are cateva malformatii, datorita carora medicul presupune ca nu ar supravietui dupa nastere; sarcina este destul de avansta, zic eu, 21 saptamani; sunt tare trista pentru ei, imi pare sincer rau si astazi am tras si o tura de plans..imi vine sa-i imbratisez, dar si sa-i cert in acelasi timp!! ignoranta asta pe mine ma distruge! si mama aseara mi-a zis "fata mea, parca ai avut gura poleita"..ca numai eu stiu de cate ori le-am zis despre dublu test/TT, despre cat de important este sa mearga la un medic competent etc, etc; as fi vrut sa nu fi avut dreptate si sa fi fost asa cum ziceau ei "las' ca s-au nascut copii si fara atatea teste";
ufff, toate au un sens, nu? cineva acolo sus face legea..asa cred..

sper sa nu va intristez, desi eu sunt un pic cam blue astazi



Dana 29s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Fetelor...am 4 intrebari de baraj:

1. Vreau sa-i cumpar fetitei mele ciorapei dar nu am gasit cu 100% bumbac, ci doar cu 85%. Exista cu 100% si daca da, voi de unde ati luat?

2. Pt. tetine si suzete. sa cumpar din latex sau silicon? Voi ce parere aveti?

3. Ce tip de biberoane sa iau (ce marca). Sterilizatorul sa fie aceeasi marca cu biberoanele, nu? Voi de care ati luat sau veti lua?

4. Pt fetele care au luat sau au patut pliant. Vreau sa cumpar carusel de jucarii si sa-l atasez. Se poate atasa sau merge doar la paturi din lemn?



Dana 31+ cu Alexandra
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Vreaun sa va spun ca azi am mai primit un sac de haine de 0-6 luni de la nepotica mea, toate intr-o stare impecabila. Deja am exagerat de multe haine si nu am dulap unde sa le pun. Nu-mi vine sa cred cate haine primeste piciulina, mai ales ca Mateiul meu nu a primit mai nimic niciodata.


Roxana, mami de printisor Matei iubit si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 32+

AMR 6-7 SAPTAMANI





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Pot sa ma plang si eu?!

si chiar daca nu mi-ati dat acceptul, eu ii dau drumul:

in urma cu cateva capitole va spuneam ca am o cunostiinta care vrea sa mearga sa faca morfo 2 la dr. Pop (si intrebam la ce clinica lucreaza si info); stiu ca am vb cam dur si urat despre persoana respectiva, acuzand-o ca pana in sapt 20 nu isi gasise medic care sa-i urmareasca sarcina (persoana locuind in Bucuresti), ca nu facuse o ecografie de specialitate pana la acel moment (decat examinari facute de ecografisti fara experienta in domeniu) si nici dublu/triplu test.."hop top, vreau la Pop"; persoana respectiva este cumnata mea (sora fratelui), cu care din pacate nu sunt in relatii cordiale (din diverse motive...)..ne vedem, ne salutam, schimbam politeturi, dar simt ca nu ma are la inima..prin urmare, raspund cu aceeasi moneda;

ei, aseara am aflat ca au fost la Pop pana la urma si ca nu le-a dat vesti bune: copila are cateva malformatii, datorita carora medicul presupune ca nu ar supravietui dupa nastere; sarcina este destul de avansta, zic eu, 21 saptamani; sunt tare trista pentru ei, imi pare sincer rau si astazi am tras si o tura de plans..imi vine sa-i imbratisez, dar si sa-i cert in acelasi timp!! ignoranta asta pe mine ma distruge! si mama aseara mi-a zis "fata mea, parca ai avut gura poleita"..ca numai eu stiu de cate ori le-am zis despre dublu test/TT, despre cat de important este sa mearga la un medic competent etc, etc; as fi vrut sa nu fi avut dreptate si sa fi fost asa cum ziceau ei "las' ca s-au nascut copii si fara atatea teste";
ufff, toate au un sens, nu? cineva acolo sus face legea..asa cred..

sper sa nu va intristez, desi eu sunt un pic cam blue astazi



Dana 29s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi






Imi pare rau pentru ce se intampla, cred ca nimeni nu merita un bebe cu probleme, indiferent cate rele a spus sau a facut...sa mai ceara si ei o alta parere, chiar daca Pop e unul dintre acei faimosi, o a doua parere conteaza in cazuri din astea. Sa le dea Dumnezeu putere si poate nu e totul pierdut...

28+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Aida eu zic ca bine ai facut ca te-ai descarcat! noi nu traim numai pentru a le face pe plac altora sau ai menaja! si daca nu poate sa te ajute cu o vorba buna, sa stea la casa ei! off, doamne...

eu te pup si te imbratisez tare, tare

Dana 29s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput