Burtici fericite de septembrie-octombrie (110)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Iuliapapusa eu inteleg ca esti entuziasmata dar hai inapoi si mai strange foaia

Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

LISA MARIA multa sanatate , sa fi o deschizatoare de drumuri si sa iti bucuri parintii
Devyla refacere rapida si sa aveti parte de tot binele din lume





Aida ... 32+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

Unde e Techila? Ca sigur, va cadea pe spate in fata aerului conditionat cu asa o veste.
A si de abea astept detaliiiiii, de genul, cand exact, cum, unde?!
Bine ok, unde e clar dar de neuronul...... inca e emotionat.

Ioana 26+
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Da, noi cu gemenii, toate ne vedeam rupand poarta spitalului!! Ma si vad cu techila chinuindu-ne sa ne introducem burtile in acelasi timp pe usa (noroc ca nu e acelasi spital )Ce bine ca a respirat pustoaica singurica De abia astept sa auzim povestea si sa vedem pozite.

32+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Si eu as vrea sa aflu mai multe si sa stim ca fetita e bine ....
Abia o asteptam pe mamica noastra sa ne povesteasca.....


Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

deci daca eu am deschis cap pot sa fiu si onorata sa o pun in lista ... doar daca aveti rabdare ca acum o sa ies din casa pana la puisor ...




Aida ... 32+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Au inceput si baietii mei sa se agite. Gagicarii, au aflat ca e vorba de o fetita

32+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Am postat la capitolul trecut,copiez si aici.O trec eu pe Sabina in lista

Deci...Sabina a avut contractii la 10 min incepand de ieri dupa amiaza...s-a dus la clinica,au monitorizat-o,facut un tuseu,prescris medicamente pt oprit contractiile.Avea voie maxim 3 pe zi.
Seara,dupa ce cam terminase de luat doza prescrisa ea avea contractii la 4 minute...sunat la clinica,mai luat o pastila=nici un efect. Au chemat-o si i-au facut alt control-col scurt,gata gata sa se dilate.Chemat salvare,plecat catre spitalul judetean,unde au toata aparatura necesara pt prematuri.Acolo au pus-o pe perfuzii puternice in speranta ca o sa-i opreasca contractiile...pe moment da,dar au revenit in cateva ore,la 10 min.Plus,avea palpitatii mari de la medicament,ii pusesera doza maxima.I-au schimbat medicamentul=nexam efect...contractii la 7 min.Dat fiind faptul ca ii putea fi afectata sanatatea, la ora 23 au hotarat sa-i scoata perfuziile si sa dea drumul la nastere...la ora 1.30am bebe lisa si-a facut aparitia..a fost o bebelina grabita dar important e ca e bine sanatoasa si Sabina la fel.
Sabina era cam obosita,inca n-a apucat s-o vada bine pe bebe pt ca au luat-o pt analize.Cand va putea va trimite si poze.

Scuzati de intarziere dar imi merge netul ca melcul,nu stiu ce are.
Revin cum am vesti.


Mihaela 33+ cu baby Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

Da, noi cu gemenii, toate ne vedeam rupand poarta spitalului!! Ma si vad cu techila chinuindu-ne sa ne introducem burtile in acelasi timp pe usa (noroc ca nu e acelasi spital )



Da, asta ziceam si eu...dar tu ai descris-o mult mai amuzant

Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Lutoniana scuze ca te a deranjat

+28 cu Stefania Gabriela
poze burtika

Mergi la inceput