Burtici fericite de septembrie-octombrie (107)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Fetelor eu inca sunt socata si sper sa imi revin cumva .....de industria aceasta a tot ce tine de bebelusi....nu mai stiu ce sa faca, ce sa vanda, cu ce sa mai atraga clienti..si cum sa iti usureze munca.

Va rog sa nu bagati in seama si pretul ...ci doar termometrul www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-SCH540-00-Thermometer/dp/B001AXI9O0/ref=sr_1_23?ie=UTF8&s=baby&qid=1248099233&sr=1-23" target="_blank">acesta



Cea mai fericita 32 + cu


Si eu sunt iritata de tot marketingul asta...mi-am propus sa cresc copila cat mai natural si sa nu ma las pacalita de atatea produse. Acum sper sa si reusesc...

33+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Girls,
Ma poate ajuta cineva cu info legate de calculul concediului de sarcina si lauzie? Stiu ca este 85% din media veniturilor brute din ultimele 6 luni. Venitul meu lunar e format din salariu de baza si prima de performanta. Cand se calculeaza dreptul salarial pt aceasta perioada, se ia in calcul si prima?

Nush daca am fost suficient de clara.

33+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Raluca sunt fete mai experimentate pe aici care sigur iti vor raspunde; uite ce am primit eu ieri prin mail de la o colega de-a mea ce a nascut anul trecut; sincer, nu am citit inca (decat asa, in diagonala), dar poate tu ai rabdare si te lamureste: legi

Dana 28s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Ana eu vreau acel ulei, daca se poate comanda si vreti sa luam mai multe. Ma gandesc numai daca se poate sa comanzi 10 sticlute de ulei, nu vor zice nimic la vama?

Tot mai am de recuperat cateva capitole. Am pus poze noi cu burtica din excursie si poze cu primele hainute de bebe primite. Ma duc sa fac de mancare si ma intorc la citit.



27 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:



Salut fetele

Am reusit sa ajung la zi .

Dana, bine ai revenit si sa-ti fie de bine cumparaturile pt piuiut . Despre cartea in franceza, daca o poti scana as vrea sa o frunzaresc eu, daca nu sfatul meu e sa nu te apuci de asa o munca cu tradusul decat daca esti pasionata

Kemsy, ce burtica frumoasa am vazut ! sa stea bb cuminte pana la termen.

Monica, ce simpatic e sotul care fura perna ta de gravi

Mimika, zau asa.... crema de zahar ars?

Monikus, bafta la control, te asteptam cu vesti bune

Claucia, multa sanatatei fetitei tale dulci , ce e cu atata febra pe timp de vara? Sau nici nu conteaza anotimpul, copilasii se imbolnavesc la fel tot timpul ?

Anco, felicitari pt eco, sanatosi sa fie bebicii, indiferent de sex

Fetelor, voi vorbiti inca de ... eu sunt NF de luni de zile..., nu va mai spun ce vise erotice am

Referitor la carti, am comandat si eu Dr Spock si abia astept sa inceapa lectura

Raluka, Cristina, merci de aprecieri . Departe de mine gandul de a ma plange, dar am o celulita pe coapse ...oho-ho Iubitica sa fie sanatoasa, ca restul le rezolvam incet-incet.


va pup si va anunt ca va citesc in continuare, dar urmatoarele zile voi fi la munca





in curand mamy de Sofia scumpa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Raluca sunt fete mai experimentate pe aici care sigur iti vor raspunde; uite ce am primit eu ieri prin mail de la o colega de-a mea ce a nascut anul trecut; sincer, nu am citit inca (decat asa, in diagonala), dar poate tu ai rabdare si te lamureste: legi

Dana 28s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



Merci mult, e foarte interesant blogul. Nu m-am lamurit pe deplin insa cum se calculeaza la mine, trebuie sa ma mai interesez.

33+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Ana imi pare tare rau ca nu gasesti uleiul de masaj; m-am uitat si eu pe siteul trimis de Ralucapaun si nu l-am vazut (aveau in schimb cosmetice pentru bebe); produsul are la baza galbenelele (mi s-a parut mai ciudat sa scriu la singular) si uleiul de migdale dulci (din acesta gasesti la farmacia HelpNet)..vezi, poate improvizezi ceva acasa cu uleiul de migdale dulci (adica sa-l folosesti pe acesta in loc de cel de la Weleda)..eu asa era hotarata, daca nu-l gaseam...merita sa incerci!!! ideea este ca daca vei masa zona perineului (din sapt 34 este recomandat) cu un ulei, oricum se va obtine un efect de crestere a elasticitatii pielii..parerea mea sincera!!! si galbenelele, din cate cunosc eu ajuta mai degraba la cicatrizare;

In urma cu ceva capitole Katteryna ne-a explicat cum se face acest masaj; am salvat atunci postul, asa ca daca iti trebuie sa-mi spui si trimit;

si referitor la minunatia de masaj..cumnata mea draga mi-a trimis si o brosurica cu poze, pe care o sa incerc sa o scanez si sa o trimit pe mailul comun.

Dana 28s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi


multumesc pt. sfaturi si sugestii. Am salvat si eu fisierul cu modul in care se face acest masaj perineal, dar nu sunt pe deplin lamurita, asa ca niste poze sunt mai mult decat binevenite. Eu una abia astept sa le pui pe contul comun, si-ti multumesc anticipat.

Doamne ajuta!
25+ Maria
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lullaby_2009

Ana eu vreau acel ulei, daca se poate comanda si vreti sa luam mai multe. Ma gandesc numai daca se poate sa comanzi 10 sticlute de ulei, nu vor zice nimic la vama?

Tot mai am de recuperat cateva capitole. Am pus poze noi cu burtica din excursie si poze cu primele hainute de bebe primite. Ma duc sa fac de mancare si ma intorc la citit.



27 cu

ah, ce ma bucur ca vrei si tu. Poate reusim sa ne strangem macar 4-5 si atunci pretul transportului de vreo 18 euro se imparte si vine 5-6 euro de caciula+7 euro sticluta, pretul gasit pe site-ul din israel, eu zic ca merita. Mai asteptam doritoare pt. ulei si ne organizam sa beneficiem si noi de proprietatile mirifice.

Doamne ajuta!
25+ Maria
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralucapaun

Girls,
Ma poate ajuta cineva cu info legate de calculul concediului de sarcina si lauzie? Stiu ca este 85% din media veniturilor brute din ultimele 6 luni. Venitul meu lunar e format din salariu de baza si prima de performanta. Cand se calculeaza dreptul salarial pt aceasta perioada, se ia in calcul si prima?

Nush daca am fost suficient de clara.

33+ Natalia

din informatiile mele (95% sigure) se pune la calcut orice prima sau premiu luat in aceasta perioada. inclusiv eventuale contracte de colaborare... asa ca eu iti doresc concediu placut, relaxant si bine platit in perioada de sarcina si lauzie care urmeaza

Doamne ajuta!
25+ Maria
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Fetelor m-am trezit si iar nu merge net-ul...si asa bine dormisem....pardon, ma relaxasem
Noroc ca am variata de rezerva cu mobile broadband doar ca merge foare greu.
Si i-am si sunat pe aia sa le spun ca s-a rezolvat sa nu mai vina ca nu e cazul

In rest, ce mai e nou ?

Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput