Colectia de toamna - iarna 2005 (243)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Coralia pt tuse seaca care nu se mai opreste - Paxeladine, Sinecod. Dar asteapta sa vezi ce zice dr. Incearca sa o convingi si pe ea sa se opreasca din tusit, ca se ambaleaza tot mai tare pana varsa. Asa mai patesc si ale mele.
Incearca un ceai cald de tei, cimbrisor daca ai. Cu miere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Lavi multumesc
Cu ceai n/am nici o sansa..de mica nu mi l/a acceptat deloc,de nici un fel..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Pulmex pe piept. Sau sare incalzita pe piept. (Sare mare, intr-o soseta sau 2 incalzita putin la cuptor)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello! Iar a data iuresul invataturii peste mine. Endless story.

Lavi, ce fac cucuietele? Ai decis data repatrierii?

Sanatate bolnaviorilor colectiei. Si Andei, mamica-popandau.

In week-end am fost la gratar, la un nou loc: Bragadiru, baza de agrement - mergeam des cu parintii mei pentru ca era aproape de Dr. taberei unde am copialrit eu. Frumusel refacuta, loc de joaca pentru copii stil nou si destul de complex, curatenie, alei amenajate, banci si destul de lejer ca numar de popor. Intr-o padurice. A fost dragut.

Nu am timp de nimic. Iarasi. Acum am dat drumu' prima oara la PC, ca e inamicul invataturii. Asa ca intru mai rar zilele astea. Abia astept sambata s aplecam 2 zile la mare. Si sa las bufnita acolo.

A...pentru cinefili - recomandarii: Revolutionary Road - mi-a placut; Changeling, cu Angelina Joie, caz real si extrem de bulversant.

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ola

imi pare rau sa vad ca se vb de copii si mamici cu probleme de sanatate.
o pajiste de sa va simtiti mai bine.

Noi am plecat vineri seara la mare iar sambata am fost la plaja of course.am avut noroc, pana pe la 11 am a fost mai innorat. apoi a venit caldura mare.apoi dupa amiaza am fost la un party de motz de fetita la niste co-fini de ai nostri care au super aranjat in curte cu piscina si o gramada de chestii pt copii, gratar si multa lume.am stat pana la 11 pm.Copii saracii au adormit in masina cand am plecat in 30 de secunde

Duminica nu am mai fost pe plaja , era fff cald.Cand am plecat seara coada de la Murfatlari - fostul Basarabi- puhoi de masini.Noi am luat-o pe alt drum si a fost ok.

cam atat de weekend.Sapt asta am de pregatit niste acte plus cadourile pentru copii.
Voi ce jucarii ati luat in ultima vreme copiilor si ati avut succes cu ele.Habar nu am ce sa le iau

Ile , mami de Victor ( 22 dec 2005) si Andrei ( 25 iulie 2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Ooof, imi pare rau pentru toti bolnaviorii mici sau mari din colectie.

Va multumesc pentru gandurile care ne-au insotit in vremea in care nu eram pe-aproape.

Am trimis poze in contul comun (yahoo).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Coralia, bafta cu Andreea la dr. Poate ne vedem si noi la o plimbare.

Ilenutza, am vazut pant. scurti bleumarin... la real . Dar erau din cei clasici, mie acum imi plac enorm aia bufanti care se poarta. Pentru cine e filiform si-si permite, of course, nu pentru babete ca mine
Jucarii... isi aleg singuri. La Cristi de-abia putem stavili suvoiul de cereri de personaje din cars, thomas, bakugani si cate si mai cate. In mom asta e ocupat cu colectia de cars, tocmai a mai aparut un nou nr din revista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Coralia, sanatate maxima! Asta inseamna gradi, vad ca nici vara nu trec virozele astea

Mandy, bine-ati revenit!

SI noi am petrecut ieri toata ziua la o casuta a viitorilor nostri fini, undeva in apropierea orasului. A fost extrem de cald, dar ne-am simtit f bine. Gratareala la greu (am facut ficat de curcan - s-au indopat copiii cu el, dovlecei pe gratar - cu mujdei).

Azi s-a racorit super afara, o fericire sa umbli hai hui.
Gata, fug la bucatareala.

Ile, te pregatesti de party? Unde sarbatoriti, la mare sau acasa?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilenutza

Ola

Cand am plecat seara coada de la Murfatlari - fostul Basarabi- puhoi de masini.Noi am luat-o pe alt drum si a fost ok.

Ile , mami de Victor ( 22 dec 2005) si Andrei ( 25 iulie 2007)




Ile, ce drum stii tu? da-mi detalii, pentru ca vrem sa mai mergem la mare si imi vine cu naduf cadn ajung in c-ta.
O masina electrica ? ia uite ce putin mai este si face praslea 2 ani!


noki, super ..sa ba fie de bine. poze please.

bicule, nici pe departe nu esti grasa si nu mi-as fi permis sa iti spun asa ceva .
Am mers si eu pe firul intrebarii tale
sa nu te superi pe mine, si sa stii ca arati

inuta, ce delicata este rachel ...foarte mult mi-au placut pozele. tu arati foarte bine tare frumu este rochita ta.

coralia ceai de nuci, 4 nuci si o ceapa mica si o cana mare de apa, spalata bine ceapa si pusa cu tot cu coaja, nucile spalate apoi sparte si se pun cu tot cu coaja. se fierbe la foc mic vreo 15 minute( vezi sa nu scada de tot). La final se strecoara se pune o lingurita de miere.ii pui pai si ii spui ca este suc de miere, are gust bun.sanatate multa.

anda , esti mai bine? nic ce face?

maria ce ai mai obosit si tu!ti-ar prinde bine un week in doi, nu poti sa lasi kinderii la parinti?( eu am fost in week la busteni numaii cu baietii alexia am lasat-o la tara, am vrut sa il las si pe matei si mama mi-a spus ca nici sa nu im treaca prin gand
) sper ca ai tai sa fie mai sensibili

meemsy, ce faina pictorita!

negara ..wow..cand ti-am vazut prajiturile m-a apucat ameteala mi-a placut de curajoasa elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

Noi in weekend am fost la busteni, de mult nu mi-a mai priit ceva. m-am simtit foarte bine, am fost doar cu baietii mei si cu niste prieteni de-ai lui mihai.
in timp ce bucurestiul ardea acolo era un vis, recomand muntele in perioada asta.
trebuia sa ma intalnesc si cu gandacel(care este in vacanta) ieri insa din cauza timpului scurt nu ne-am sincronizat.

ile cand pleci in elvetia?


Mergi la inceput