Sezatoarea canadiana (150) Bun venit Mara Nicole!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Khristin, asta ca asta, ca nu am ce pune acolo, da acu ma framanta de ce le-a dat Pamela jos
Ca nici nu am stiutCum d emi-a scapat?:)))
Si am uitat de data trecuta, of course, Pucku . Pupici la stirbuta mica. Sper sa se rezolve cu bine. Asta e si stresul meu ca am muncit atat la motanii astia, si iaca o patanie ca asta si stricam aspectul.
Sarcina usoara in continuare.
Si Oana, bine ati venit Ce frumos ca v-a placut acasa.
Las ca oi ajunge si eu
DanaP, sanatate la tatal tau.

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Intru un pic in fuga sa o felicit pe proaspata mamica.
Bun venit pe lume Mara Nicole, sa fii sanatoasa, inteleapta si sa ai parte de o viata minunata!
Felicitari parintilor si refacere rapida mamicii
Simonel, promit sa postez maine reteta de tort de clatite ca vreau sa pun toate detaliile si tricksurile si-mi ia ceva timp seara asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_ro spune:

Romanita -Bine ai venit pe lume Mara!

Refacere rapida si sa ai o fetita mancacioasa, sanatoasa si fara colici.
Am intrat intr-o fuga sa va salut si sa va doresc toate cele bune!

http://www.hi5.com/friend/photos/displayUserAlbum.do?albumId=119318750&ownerId=166574282

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Fetelor, merci de raspunsuri si urariile de sanatate.
Daca va mai vine vreo idee o primesc cu placere.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasuc spune:

oanagabriela si eu am avut experienta asta: unii mai spuneau ca lucrurile nu merg chiar asa de bine, dar toti recunosteau ca e mai bine ca inainte (noi am plecat acum 9 ani din Ro si am fost de multe ori acasa, de fiecare data am remarcat cate ceva nou. De exemplu aeroportul din Cluj e exact ca orice aeroport din occident sau de aici, acum doi ani numai partea cu decolarile era refacuta/modernizata, anul trecut au terminat si partea cu aterizarile. Bagajele vin pe banda, sala de asteptare curata, aer conditionat, toalete curate dotate cu ce trebuie (acum 7-8 ani nici hartie igienica nu era la toaleta).

Pentru cei de acasa progresele nu se vad ca pentru noi, fiindca ei le traiesc zilnic. E ca si cu copiii care cresc sub ochii nostri fara sa ne dam seama, pe cand pentru cineva care nu i-a vazut de mult, constata cu uimire: vai, ce mari s-au facut!

Khristin, da am fost si la Paris. O zi la Eurodisney, spre bucuria totala a fetitei mele si a mea (am stat la coada de 3 ori la Space Mountain, suntem amandoua innebunite dupa senzatii tari), iar restul de 3 zile am fost cei mai turisti dintre toti turistii (am mers pe jos de la Notre Dame la Turn Eiffel si asa am dat de toate celelalte atractii de pe malul Senei: Louvre, Touillerie, Champs Elisee, Arcul. Mi-au placut la nebunie chaussons aux pommes. Mi-am cumparat doua una dupa alta! Langa turn a fost momentul culminant: ma uitam la el si nu-mi venea sa cred ca sunt acolo, ca e real. Francezii mi-au facut o impresie tare agreabila: toti cei cu care am avut de-a face (la hotel, la Disney, la intrari, prin metrou etc.) au fost gata sa raspunda la orice intrebare, cu multe detalii si rabdare. Charmants!
Stii ce ghid am avut? cel de la Costco. Merci de pont!

Am mai fost si in Italia la mare. Daca e cineva interesat, dau detalii cu placere. E a treia oara ca mergem in acelasi loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Dana, sanatate multa tatalui tau!

Nasuc, Oana, citesc si ma bucur! Dar nu-i arat si lui Octav ce spuneti voi aici pentru ca imi va spune: vezi!?!

Am citit, dar nu mai stiu ce... asa ca, ma duc la nani si continui miine dimineata.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns usorlili spune:

Monicutza...tot aici te acostez... si scuzeeeee...ca-i traziu...dar;
LA MULTI ANI pt Aylin, sa fie sanatoasa, sa fie fericita sa aiba parte numai de oameni buni pe langa ea, sa aiba parte de dragoste si iubire.

Nu am reusit sa va sunam ieri ca am fost maraiti rau, nervosi, nu ne-am inteles deloc.

Voiam sa-ti spun ca Te este fericit cu tractorul de la voi. Il pune sa sara si sare si el totata ziua pe langa tractor... Apoi rade, este fericit si iar pune tractorul sa topaie...

Voi cum ati petrecut?

Pupici si o sa va sunam sa va dam codul de la Jean Coutu sa ne ridice Marian pozele si sa ni le trimiteti si noua in august, prin mama ta. Cascatul de Alex nu a stiut ca trimisesem doua comenzi.

Si totusi exista iubire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Buna fetele! As avea si eu nevoie de niste informatii, ma gandesc ca voi ma puteti lamuri si pe mine.
Sotul meu (nu avem acte impreuna) este canadian, avem impreuna o fetita. Am locuit in Romania pana acum, el s-a intors in Canada de-o luna dupa ce a stat aici 4 ani pentru ca are de rezolvat niste treburi acolo legate de job. Pe la sfarsitul lui august va trebui sa plec in Canada la el pentru o vizita de aprox 1 luna.
Eu mai am un baietel din prima casnicie, am hotarare definitiva si irevocabila si custodia copilului.
Urmeaza sa aplic pentru viza. Va rog sa-mi spuneti si mie cum va decurge aceasta procedura si daca am sanse sa-mi iau si baiatul in Canada in aceasta "excursie".. ca sa-i zic asa.


Multumesc!

Elle

http://www.immunocalromania.blogspot.com/
http://www.immunocal.md

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Eu nu stiu cum e in situatia copiilor din alte casatorii dar cind ies din Canada am nevoie intotdeauna de o imputernicire din partea sotului cum ca e de acord cu faptul ca voi calatori singura cu copilul; ma gindesc ca daca prezinti la ambasada Canadei din Romania adeverinta respectiva de la tatal copilului tau, odata cu restul documentelor necesare pentru obtinerea vizei va fi suficient.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Dana, cind am fost in Romania si cind s-a dus Octav anul trecut, am luat la toate fetele (la barbati a luat Octav, e mai greu cu barbatii) lucruri dragute dintr-un magazin peruvian de la metrou Atwater. Dar sint multe magazine traditionale: indiene, africane, egiptene etc. Mie imi plac de nu mai pot de dragul lor si cei care au primit aceste mici cadouri au fost foarte incintati, de aceea am luat si al doilea an la fel, numai ca am schimbat culturile. Sint bijuterii lucrate din materiale naturale (lemn, tot felul de plante, pietre, cochilii) si care purtate ajuta fiecare la cite ceva (daca gasesti o vinzatoare care stie ce vinde, afli tot ce spune traditia despre acel material), esarfe de tot felul, obiecte artizanale, ii si tot felul de bluze, rochii etc. - unele lucrate chiar manual. Si preturile sint acceptabile, intre 5 si 35 de dolari, depinde cui faci cadoul. Eu m-am gindit ca daca tot vin din Montreal, care e un oras cu multe natii, merge sa duc cadouri din diverse culturi.

Elle_seb, nu stiu daca zic bine, pentru ca imi este un pic neclara situatia, sint citiva ani de atunci, dar intr-un timp am avut o cunostinta in situatia asta, numai ca ea nu avea custodie totala asupra copilului. De fapt, nici nu stiu ce inseamna custodia totala, vreau sa spun doar ca tatal in situatia de mai sus avea dreptul sa-si viziteze copilul si il lua o data la doua saptamini, in weekend, la el acasa. Si cind iesea din tara in excursii, avea nevoie de fiecare data de acordul scris al tatalui. Si chiar daca sotul tau ar trece copilul tau pe numele lui sa zicem, tot ar fi nevoie de o scrisoare de acord la fiecare iesire si intrare a unui parinte cu copiii, cel putin eu, ca si Ana, am avut de fiecare data. Mai bine intreaba un avocat sau o persoana care se ocupa cu asa ceva, ca sa nu fie vreo problema.

Este o fata aici, Margot, care te-ar putea ajuta cu un raspuns mai clar, poate ii scrii un mesaj privat si o intrebi.

Eu sint anchilozata de spate, m-am trezit cu gitul si o parte din spate blocat si ma doare la fiecare miscare.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput