Sezatoarea canadiana (150) Bun venit Mara Nicole!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Vesti de la d-nul Romanitza:
Duminica la 5:26 p.m. s-a nascut bebe Mara Nicole - 3.7 Kg. Mami si bebelina sunt bine, papa si se giugiulesc!!!



Romanitza, abia astept sa te auzim, sa-ti traiasca comoara sanatoasa, sa fiti fericiti cu totii si refacere rapida!


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Felicitari Romanitza! Bine ai venit Mara Nicole! Sa cresti mare si sanatoasa!

Simo nu ne pui si noua poze cu camera lui Miss Z.? Apropos cu stati cu alegerea numelui? S-a dat verdictul sau nu inca? Nu stiu daca ti-am zis deja sau nu ca noi eram hotarati pentru numele de Ziais cand am fost insarcinata a doua oara dar apoi am pierdut sarcina si nu a mai fost cazul. Insa Seba ne tot intreba cand o mai facem pe Ziais si toata lumea stia ca daca mai facem o fetita o sa o cheame Ziais. Numai ca atunci cand am fost insarcinata cu Isabella am simtit ca nu i se mai potriveste numele, nu stiu de ce... Insa mi-a ramas la suflet acest nume.
Iar referitor la intrebarea ta: nu stiu! As manca si eu visine proaspete dar nu am vazut in Mtl iar aici am mancat doar in tartele specifice, www.thehollandring.com/food/food-vlaai.htm" target="_blank">vlaai, delicioase. Iar apropos de bannere si intrebari, eu propun ca cine are o intrebare arzatoare sa o bolduiasca si inroseasca, asa cu siguranta este vazuta si cine stie sa-i raspunda sunt convinsa ca o va face. Parerea mea...

Cristina (cge) felicitari pentru gradinita Ancutei. De parinti ce sa zic, stiu ca nu-i usor cand nu se simt bine, asta e! Si la mine, tata a venit o singura data si de atunci se tot eschiveaza sa mai vina... da vina ca-i ocupat. Socra-miu dupa ce a venit a doua oara a zis ca nu mai vine nici la noi nici la cumnata-mea la Boston, dar pana la urma tot a mai venit si la noi si la ea...

Noi raportam un week-end obositor dar minunat in acelasi timp in orasul luminilor. Nu mai fusesem de foarte multi ani la Paris si am redescoperit cu mare placere un oras chiar daca aglomerat si plin de turisti, cu un farmec deosebit in care de fiecare data cand mergi ai ocazia sa vezi ceva nou. Cele 3 zile pline ne-au incarcat inca un pic bateriile... Ne-am intalnit si cu finii care stau la Bruxelles si asa copii s-au distrat si ei pe cinste!

Si editez ca am vazut ca este cineva care cere informatii (apropos de bannere) si m-am gandit ca poate aici intra mai multa lume din Mtl: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=140206&whichpage=1

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biscu spune:

am de citit din urma, dar uita-ti aici varianta romaneasca a lui Ederlezi, daca sunteti curioase. mi-a zis sor-mea ca e coloana sonora la o telenovela romaneasca


o saptamana buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biscu spune:

phew, am reusit sa citesc repede pana nu intru in priza. Felicitari Romanitza pentru micutza Mara!!! sa va traiasca, sa fie sanatoasa si sa va umple vietile de bucurie.
pucku, imi pare rau de acccidentu' cu dintzishorii. si al meu copchil nu stiu cum face si se tot bushetshte la dintzi in ultimul timp. si ii e frica, ca se mishca aia noi ieshiti.
ma inscriu si eu la munte, filme si muzica
am fost cu copiii la "UP", 3D, adica l-am luat si pe piticu de 2 ani jumate, desi aranjasem sa-l las la matusa-mea, dar sotzu a insistat. a fost cuminte si mai ales super haios cu ochelarii aia mari.
inapoi la munci
ciao pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

BINE AI VENIT PE LUME BEBE SCUMP MARA NICOLE!!!!!!!!!!!!!!!
SANATATE MAMICII, REFACERE RAPIDA SI BEBE SANATOS SI MANCACIOS SI FARA COLICI

Pucku m-am ingrozit cand am citit. Imi pare rau de dintisori.

Nu pot sa stau mai mult.
Va imbratisez pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

'neata,
Multumesc de felicitari.

Asa ne bucuramparca au acceptat-o pe Anca la Harvard.
Si mesajul pe telefon era:"Fiica dumneavoastra A. a fost acceptata la garderia X. "

Victor probabil ca ramane la scoala din Mtl., Marius merge la job in Mtl. si poate sa il duca/aduca el.
Si in toamna va da examen la Beaubois - ca sa fie coleg de scoala cu Radu si Seba.
Poate facem covoiturage (daca ne ies pasentele)

Cu parintii ce sa zic, cred ca sunt mai linistiti, acum ca le-am zis ca pot pleca oricand.
Oricum ei au venit aici ptr. o luna.

Lg. magazinul Bucuresti exista intr-un apartament o librarie romaneasca cu multe carti si Cd-uri/dvd-uri (dar cam scumpe).
Am fost sambata si si-au facut provizii.

Acum vor sa ne puna varza la murat si castraveti.
Varza si castraveti stiu de unde luam, dar voi de unde ati luat sare si otet de muraturi ?

Multumim ptr ponturile cu visinele.
E bine de stiut.

Ptr. fetele din Laval, stiu ca acum este prea tarziu, dar poate la anul va foloseste (dc nu stiti deja):
Se organizeaza tabere de zi ptr copii la scolile din Laval cu 67$/sapt +30$/service de garde.
http://www.ville.laval.qc.ca/Camps de jour réguliers

Felicitari Romanitza! Bine ai venit Mara Nicole!
Sa cresti mare si sanatoasa!

Si votez ptr. intalnirea inter-provinciala !! Mi-ar face mare placere sa le cunosc personal si pe fetele care nu sunt din Mtl&co.

O saptamana buna,
Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biscu spune:

si nu ma pot abtzine sa va fac o dedicatzie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Ana bine sunteti ok.

Pucku, sanatate micutei

Cristina (cge) sare grunjoasa gasesti la orice supermarket, in punga de hartie alba de 1 kg (coarse salt, in franceza parca-i zice gros sel). Noi din asta folosim si la masina de paine.

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Romanitza-FELICITARI si sa va traiasca comoara mica, sa fie sanatoasa, sa fiti fericiti cu totii,mult laptic si refacere rapida!

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

Bn venit pe lume bb Mara NIcole, sa ai viata plina de bucurii si sa o fericesti pe mami, sa fii cuminte si sanatoasa


fetelor m-atzi terminat cu visinile voastre, toata noaptea am visat la tarta cu visine, acum ce sa fac, sa-mi trimit consortul la Montreal dupa visine? cine-mi trimite si mie????

Noi n-am facut mare lucru in wk, sambata s-au jucat copii afara, iar ieri a plouat toata ziua, asa ca am fost la piata .....o sa profit acum ca a stat ploaia, ma duc sa plimb catelu la plaja

biscu, multam de dedicatie, am ascultat si eu saptamana trecuta toata gama de semnal M, phoenix, sfinx, celelalte cuvinte....l-am innebunit pe al meu de cap

Roxana o sa ne si pui ceva poze din Paris? eu nu am ajuns inca, soata a fost de cateva ori....vreau si eu

nu mai stiu ce vroiam sa va mai zic, ma duc la plimbare



Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput