Burtici fericite de septembrie-octombrie (106)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Kawaichan, ma sageata cam pe mijlocul burtii si jos, la dumneaei.
Tocmai am pus melodia si printesa mea danseaza!

Ioana 29 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Fetelor, cine se indura si de mine cu o parola noua?

In legatura cu vaccinurile, aveti dreptate, trebuie facuta o selectie (bine, eu le reduc de tot, sper sa ma asculte domnii de la spital) si rarite. Nu inteleg rostul vaccinului de hepatita b in prima zi de viata! Cand am citit ca au fost foarte putine cazuri de hepatita b in lume la copii (de ordinul zecilor in ultimii nu stiu cati ani)! Totul e o chestie comerciala. Si intr-adevar, am inteles ca tarile nordice incearca macar sa reduca mercurul din ele, sau sa-l interzica... Restul tarilor probabil sunt mai interesate de alte chestii comerciale, gen care firma americana le cotizeaza mai mult ca sa cumparam de la ei...

Ce ma bucur ca ati vorbit capitolul trecut de perna de gravide! Ca si eu intrebasem acu vreo 4 capitole de ea daca voi credeti ca se merita (ca nu imi mai gasesc pozitii bune noaptea). Nu m-ati observat, asa ca am crezut ca nu aveti si va descurcati cu plapume, perne, etc. Deci am inteles ca e super ok, da? Mi-o comand sigur, ca sunt sigura ca si la alaptat o sa ne prinda bine, sa nu ne doara mana la atata tinut de bebe. (cum ne-au invatat fetele care umbla la cursuri, ca se alapteaza mult... apropo, Selen, ai zis ca ai fost joi si la curs. Nu ne uita cu lectia

Iulika e super caruciorul! Sa speram ca vei avea noroc si nu l-a mai observat altcineva.

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

am fost la soacra



..si cum fu ? ceva amanunte picante ?

Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Lucia multumesc mult de parola

Am intrat rapid si am apucat sa vad pozele Ralucai. Pai eu cred ca le-a copiat de undeva, ca tare faine is .



26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui kawaichan

Manga dar e enorm de scump Bugaboo la voi..pe amazonul american e cu 626$..nu poti comanda de la ei? Si cu shipping cu tot nu cred ca face atat cat ar face daca l-ai lua din UK..

EDIT:vad ca nu shippeaza decat in US,naspa:( Iar preturile din primavara s-au cam umflat la loc,de la 626$ la 759$..in schimb am vazut Cameleonul la 650$..(?!)


Mihaela 33+ cu baby Joshua


aici cel mai ieftin e la john lewis 370 de lire fara scaun de masina si sacvuleteul ala cu fermoar

MangaGirl :-) 29+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Maria multumesc mult

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Eu am adormit ca valiza in canapea.. pisi langa mine mi-a tinut companie..m-am trezit toata amortitå...

Si må gandeam cine imi da si mie reteta aia de bruschete..Stiu ca se face usor dar eu sunt cum sunt..

Multumesc

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 34+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

am vazut ca ziserati de perna de alaptat. mimika, tin minte ca ai zis ca ti-ai luat. de care?? (daca se poate un link la botul calului...)care sunt criteriile de alegere?? hai ca m-am pus pe tocat bani...

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (32+) de 2 putze si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Iulika eu nu stiu ca ti-as spune ..e ceva cu paine sau bagheta pe care pui rosii taiate cubulete si usturoi....

Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Ionika, sa-ti traisca baietul

Of, Raluk, am crezut ca ma fofilez legat de cursul de joi am vorbit despre perioada de lauzie, dar nu stiu ce am avut ca nu prea am retinut mare lucru maine facem o mica recapitulare si sper sa-mi aduc aminte cateva chestii mai importante, sa le structurez cumva in mintea mea bleaga

Aida, asteptam detalii



33+ cu Ebru PRIMA POZA!


nunta
9 luni

Mergi la inceput