Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (158)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Ramo mie nu imi ia ochelarii (ii poar de 2 ori pe an) mamei i-a rupt 2 perechi, e vorba de principiu ca eu/noi vrem sa il invatam cumva ea il invata altfel si motiveaza ea ca va face ce-l invata numai cu ea, cu noi va face cum il invatam noi
cu somnul ce sa zic e destul de obosit cand il duc la somn dar abia atunci observ, atunci incepe sa se fece la ochi si parca e nervos ca ii e somn, ca si cand ar avea alta treaba el si nu isi permite somn

Anamona poti sa-mi zici cand in ce interval ai putea si vorbim la telefon sa stabilim exact (poate in pauza de masa, sa nu te tin dupa munca, stiu ca ai drum lung)
si vreau sa vad si eu poze de la mare, chiar nu le-am gasit

Mami de Mikul Robert Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Ramo subiectul ma intereseaza si pe mine pt ca si eu as vrea sa ma intorc la serviciu in sept dar cred ca va fi greu ca Andrei e super mamos si asta numai de vreo 2 luni inainte mai statea si cu altcineva acum nici cu taica su nu vrea daca ma vede.Mamicile cu experienta cand trece perioada asta???Eu am ajuns la ideea ca daca stau si mai mult cu el la 2 ani va fi si mai greu sa accepte sa stea fara mine poate gresesc dar asa simt eu.Si mie mi-ar fi greu fara el spre ex sapt trecuta am mers la o nunta si l-am lasat cu soacra mea am plans de m-am spart dupa el si nu eram decat la 70 km distanta.
Mai e asa putin pana in sept si nu stiu ce decizie sa iau eu nu m-as intoarce pt partea financiara si nici ca ma cheama inapoi la scoala (nu e cazul se gasesc inlocuitori) ci eu am o alta problema pt care ar trebui sa imi intrerup cic.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Babytza,ai intuit bine,la mamici cu doi pitici e un alt ritm,daca nu reusesc sa intru cateva zile,recuperez rapidTi-am admirat dansatorulMa bucur si pentru ca mama ta e bine
Nausica,incredibila Ania,cum adoarme,vreun secret pe care mi l-ai putea impartasi?Ioana n-a adormit niciodata altfel decat la san(de cele mai multe ori),in carut la plimbare ,leganata de tata sau bunica ,rarin patut si eu in pat shashaind de zori
CD,te inteleg cu somnul,cam asa e si ioana.Azi,de exemplu a dormit o data o ora jumatate(cu 2 treziri si leganat patutul sa adoarma la loc) si inca jumatate de ora dupamaiaza.Putin ,zic eu.Noaptea se mai trezeste de vreo 2-3 ori,asteptam si noi sa dormim mai bine,cand imi amintesc ca pe la 3-4 luni se trezea doar o data pe la 3-4.Ce vremuri...O fi si din cauza ca nu i-a iesit niciun dinte deocamdata.Mai e cineva fara dintzi?
Babymom,am citit si eu de multe ori sfaturile tale de specialitate,sper sa revii curand cu problemele personale rezolvate
Iulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclipuri
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Seara buna!

Multumim inca o data pentru voturi. Nu se voteaza in fiecare zi, un utilizator nu poate vota decat o singura data o poza. Acum...vorba lui Diaconescu, chemati-va rudele, prietenii... :))
Glumesc, stiu ca n-avem nicio sansa, cei de pe primele locuri au deja un avans considerabil.



Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi
Ticker mami

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=7" target="_blank">Daca va place de mine, votati-ma! (giu1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

salutare!
La multe lunite pentru boboceii zilei!!

M-am delectat ca de fiecare data cu bobocei minunati!
Am vazut cum se doarme dulce de tot, cum se danseaza pe muzica lui MJ si cum se papa porumb, cum se distreaza boboceii, ce sa mai!

_giulianna_, cati dinti are Edi??
a si am un filmulet cu dedicatie pt Edi, Razvan se uita la el cum se dadea in masinute si vorbea cu el. A fost mortal, am reusit sa filmez ceva, dar inca nu am reusit sa-l incarc si cu ocazia asta reclam din nou webshots, care-mi face figuri

si pt ca va promiteam ca va arat cum merge Razvan si cum ma alearga, ma chinuie numai pe trepte, aveti www.okey.ro/claudette/index.php/a-luat-o-la-picior.html" target="_blank">aici un scurt film

blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudinna


_giulianna_, cati dinti are Edi??
a si am un filmulet cu dedicatie pt Edi, Razvan se uita la el cum se dadea in masinute si vorbea cu el. A fost mortal, am reusit sa filmez ceva, dar inca nu am reusit sa-l incarc si cu ocazia asta reclam din nou webshots, care-mi face figuri



blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)




Are 5, 3 jos si 2 sus.
Lasa-l incolo de webshots, pune-l pe youtube, merge sigur!
Hai ca vreau sa-l vad pe Razvic.

Edit: vazut filmulet. Ce frumos merge el! Iar tu, chiar ca ai slabit, se vede!!!

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi
Ticker mami

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=7" target="_blank">Daca va place de mine, votati-ma! (giu1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

mai, eu am un format la filmulete de nu pot sa le incarc pe youtube, ca mi-ar placea!!
deci pur si simplu nu reusesc!


mersi de faza cu slabitul! da, se vede, ca toata lumea imi spune, dar in filmuletul ala mi se pare ca-s cat casa (mai am ceva de dat jos)


blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudinna



mersi de faza cu slabitul! da, se vede, ca toata lumea imi spune, dar in filmuletul ala mi se pare ca-s cat casa (mai am ceva de dat jos)


blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)




Stai linistita ca vei mai slabi. Incet si sigur!

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi
Ticker mami

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=7" target="_blank">Daca va place de mine, votati-ma! (giu1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudinna

si pt ca va promiteam ca va arat cum merge Razvan si cum ma alearga, ma chinuie numai pe trepte, aveti www.okey.ro/claudette/index.php/a-luat-o-la-picior.html" target="_blank">aici un scurt film



Pup bobocelul mergator !!!!!!!!!!!!! Bravo Razvanel !!!!

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Lipseste omu un weekend si cand se intoarce..boboceii fac anul, incep sa mearga singurei...

LA MULTI ANI LUCIA mi s-a strans inima cand mi-am dat seama ce repede trece timpul

In rest noi ne-a simtit bine la mare, a inotat piticu de au ramas toti cu gura cascata (inclusiv eu ca la piscina nu a facut niciodata asa), toate bune si frumoase doar ca sunt varza de oboseala
ma duc sa fac nani si poate mai vad maine filmulte,e ca azi nu sunt in stare


Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput