Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (158)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Mikul de Roxi , Petru si Pavel de Nally , Falkone de Felicia

Babytza asa cred si eu...are gingia de sus inflamata rau si un colt din dinte deja a spart...ufff sa treaca cat mai repede

Corrina multa sanatate puiului mic si celorlalti bobocei

CD din cate stiu eu Ketof-ul da somnolenta

Azi a mancat 2 caise, 2 prune, putina nectarina si banana

fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Iunie 2009
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

am de dat un pachet de Huggies little swimmers, din aceia pentru piscina

sunt desfacuti, i-am luat pentru la mare dar nu am apucat sa ii folosesc

ii dau moca :)) pentru cine are drum prin aviatiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Kllemi, de fapt nu e asa de greu, primele zile sunt un pic aiurea, apoi incep sa ti se largeasca perspectivele. In sensul ca reusesti sa vezi lucrurile in ansamblu si in plus observi ca micutii nu-si rup ceva mai bine. Mai iesi si atat in fiecare zi ca sa zic asa.

Cris, cu cat incerci sa mai pleci un pic de-acasa mai devreme, cu atat mai bine. Mai iesi sa iei o paine, sa iti aranjezi parul - deci putin timp... e posibil ca in absenta ta sa fie foarte cuminte si docil. Am vazut ca fi-mea cand sunt eu de fata se matzaie, altfel chiar nu.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tzitziri

Ramo(300), imi poti spune te rog cam cat a stat inainte de a pleca tu la serviciu Anda cu mama ta?Adica venea doar in vizita sau steatea si atunci mai multe ore pe zi?




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)



Oana, Anda cu buni s-au cunoscut f putin, a venit la VL cand era mica-mica, apoi a venit de sarbatori, am fost noi la ea primavara trecuta de paste cateva zile (vreo 3), pe urma a venit de curand vreo saptamana, timp in care a sat cu ea dar mai mult o scotea pe afara, nu ii dadea sa pape sau sa o schimbe... ca eram eu si n-a vut sa se bage peste mine probabil.

Sambatata trecuta a venit la noi, iar luni am lasat-o cu fetita. A prins incredere in forte proprii vazand ca Anda nu a plans si lucrurile au mers f. bine, desi luni ma cam ofilisem ca nu a prea baut Anda lapte. Dar era vorba de lapte din recipiente de lastic, cu un gust nu tocmai cuser asa ca m-am linistit repede.

Daca te mai intereseaza diverse aspecte nu ezita sa ma intrebi. Eu am incercat sa impartasec cat mai multe tocmai ca multe din noi vor incepe sa lucreze si orice experienta impartasita e binevenita.

Legat de principii vs. forum, sa te gandesti totusi ca suntem multe care te consideram o persoana draga si ar fi dragut daca ai scrie ceva si pentru noi. Te pup.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

anamona eu cam am drum prin aviatiei si mai nou planuim sa mergem la mare

ada miss u
cu ketof ce sa zic nu are sens si eu nici macar nu l-am desfacut e sigilat, crizele astea de nervi sunt noi d-acum de cand a fost bolnav sau de cand l-a "parasit" noi cu mama in we, au si coincis

tzitziri nu te intrebam unde ai disparut, bine ai revenit te gandesti serios la job?

ange poate e de la dinti febra, nu cred ca de la picioare goale facea doar febra, stranuta, racea in toata regula, zic eu

Mami de Mikul Robert Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

CD, eu o las pe fi-mea sa imi ia ochelarii, sa ma traga de par, sa-mi dezlipeasca nasul (sa vezi ce zgarieturi am, m-au intrebat daca am pisica acasa).

Legat de somnic, poate e prea obosit cand incerci sa il culci. Nu are niste semne cand cere somn?

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

cd27 iti sunt adjudecati

vorbim la telefon sa stabilim cum ne vedem?

pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Corrina, multa sanatate lui bebe mic...

Angelynnaaaa ce bebelina papacioasa ai acolo! Sa o urmaresti si la dintisori dar si dupa alte simtome, daca doamne fereste e ceva sa o iei din scurt.


de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Hm...de principii nu mai vorbesc....si eu ma bucur sa ma intorc si sper sa nu mai am motive sa o 'tai' iar prea curand.

Ramo, multumesc mult ca imi relatezi detaliat ce si cum.
Deocamdata nu ma gandesc sa ma intorc...sau ma gandeam demult sa ma intorc pe 1 octombrie.Mi-as dori sa mai stau cu el sau macar sa fiu in situatia de a alege eu daca ma intorc sau nu (adica sa nu fiu 'silita' de chestii gen:nu mananca), dar uneori recunosc ca ma gandesc ca trecerea timpului nu o sa simplifice lucrurile pentru nici unul dintre noi...
O sa te mai intreb la momentul oportun, dar pana atunci te rog sa ne mai povestesti cum va descurcati una fara alta




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Tzitziri ai PM

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput