Burtici fericite de septembrie-octombrie(105)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Daciana este vorba de orasul Buzau (ce date am scris anterior).
Monica m-ai bagat in pofte cu meniul tau. Ma duc sa sparg frigiderul.
+ 31

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Neatza! aaa, nu mai e dimineata decat pentru mine.

Madalina, eu i-am tot ciupit si alergat vreo 2-3 zile ca erau cam anemici si drept recompensa, ieri m-au terminat cu miscotitul. Ori nu le-a placut nici lor caldura...

Imi pare rau de copilasii cu probleme. Cristina si Mariana, un


Aseara am iesit un pic din casa, ca am ajuns eu la concluzia ca ma camd oare burtica si de balonare. Se pare ca am avut dreptate. Mi-a prins bine plimbarica. Si ca sa fie treaba-treaba am papat si juma de pizza si am baut un fresh la o terasa in cartier

Anco, ce bebe rusinos, sa nu zica el clar ce putza are...Sa fie cum vrei tu

Luot, sa stii ca si eu ma simt handicapata fata net. Chit ca n-as avea poate nimic de facut in ziua aia. Dar sa stiu eu ca merge. Si cu telefonul la fel.

Apropo de mame, si a mea a facut curs de calculatoare, la 50 de ani, ca e posibil sa aiba nevoie la serviciu, sa le bage gestiunea pe calculator, ceva de genul asta. Nu are internet acasa, ca sa experimentam vreun mess ceva, dar asculta muzica. Isi cumpara CD-uri...a facut o pasiune! Si s-a uitat la tot ce avea frate-mio prin calculator: poze de la chefuri, d eprin camin S-a amuzat si ea...pe muteste, ca daca afla frate-mio facea scandal


Anco, si eu iau Gynipral, o pastila pe zi, dar impartita in 4 si iau bucatile la distanta de cateva ore. Asa mi-a recomandat dr. si sa stii ca nu am palpitatii. Doar imi este foarte cald, transpir mult. Eu nu am mai luat No-spa, ca nu parea sa aiba efect. Daca s-or inmulti contractiile o sa iau si No-spa pe langa Gynipral.

32+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

multam Anamaria, si ma bucur pt urechiusa

o mamaliga cu branza si smantana?? va atrage? ca io asta am prestat

33+ cu Ebru PRIMA POZA!


nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

IULIKA,MONICA multumesc din suflet de raspunsuri.Am banuit si eu ca e posibil sa nu mai aiba loc desi nu e inca atat de mare ca la alte fete dar tinand cont ca am visat si f urat spre dim s-a accentuat starea mea de panica
Vad ca tot impunge dar nu da cu sutu,eu ma rog la D-zeu sa fie totul bine
va dulcic

29+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Monica, ne-ai zis zilele trecute sa-ti amintim sa nu te mai atingi de usturoi!!!
Manga, nu ne-ai povestit (cu lux de amanunte vrem, bineinteles!) cum a reactionat Sergiu cand te-ai vazut asa bella!!!!
Iulika, am vazut ieri pozele tale, esti intr-adevar o graviduta deosebit de frumusica, mai ales cu coditele alea!!!! Eu ma rog mereu de al meu sotz sa-mi faca si mie, ca singura nu pot, dar cica nu stie!!!
Delia, si tu arati incredibil de bine!!!
Si mai fetelor cu soti asa sexosi, nu mai punei poze de-astea cu ei la bustul gol, in care li se vad muschii, ca ne faceti invidioase!!!
Ionika, demential pustiul tau!!! Neaparat sa iti notezi perlutele!!!
Madalina, daca il simti pe bebe, oricat de putin, stai linistita! Doar daca nu il mai simti cateva ore DELOC, atunci mergi de urgenta la medic!!!
Selene, m-am bucurat cand am auzit ce bine a recuperat bebicul tau!!! Acuma ai alt stres, sa nu fie prea mare la nastere, ca nu e prea placut sa nasti natural un bebe de 4 kile!
Eu deocamdata m-am mai relaxat, ca vad ca ANdrei nu mai are febra, in schimb tot nu vrea sa pape nimic, dar bine ca macar bea apa, ca cica aia era problema mare, sa nu se deshidrateze!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 31+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

monica, e buuuuuuuuuun carasul la gratar! dar e buna si mamaliguta. mie imi place orice numai sa nu mananc singura.
mimika, asa mi-a dat si mie, cate 1/2 gynipralx3/zi.si inainte cu jumate de ora, medazepam, impotrica palpitatiilor. chiar ma intrebam daca sa mai iau no-spa sau nu ca bineinteles ca am uitat sa-l intreb . dar daca tu zici ca nu iei poate as putea sa nu mai iau nici eu de cand voi incepe cu gynipralul. si utrogestanul, oare sa-l mai iau?





anco 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Roxxy, daca ne citesti, parca imi amintesc ca si Mateiut a avut enterocolita acum ceva timp. Poti sa imi spui te rog ceva amanunte, adica cat a tinut, daca manca ceva, daca avea febra, etc!
Mai fetelor, stiti careva dintre voi produsele alea semipreparate, care se vand congelate, de genul pui pane, nuggets, cordonbleu??? Ca eu am luat ieri niste nuggets si i-am bagat azi la cuptor. Sunt foarte buni la gust, nu ma mai opresc din mancat, dar oare or fi facuti din carne adevarata? Ca scrie pe cutie ca sunt din carne de pui cu pesmet, dar mie mi se pare ca seamana la gust cu carnea de la Mc, care numai adevarata nu e! Oare pot sa mananc asa ceva, sau mai bine imi vad de treaba?

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 31+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Monica, pentru tine in mod special, am descoperit ieri un desert bun si dietetic: branza de vaci (sper ca din cea slaba, fara grasimi, ai voie), amestecata la blender cu banane sau alte fructe, dupa gust. Iese o cremuta demential de buna, am mancat o gramada si nu ma mai saturam. Ma gandesc ca as putea sa o amestec si cu cacao+banane, ca sa iasa si mai buna!!!
De fapt asta e mancare de bebei, o sa vedeti voi cand incepeti diversificarea, dar uitasem cat e de buna!!!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 31+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui anco

mie mi-e foame! ce aveti de mancare ca mi-e urat sa pap singura?al meu iar e plecat , de fapt va spuneam acum 2 zile ca o sa am un week-end solo.



Eu am aceeasi ciorba plina de toate zarzavaturile pamantului, de o saptamana vechime ....pe care o sa o pap acum cu smantana....ca si mie mi-e tare foame si asa mi-e de urat sa pap singura.....

Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

cristina ana, eu luam snitele din pieptde pui congelate produse de transavia, de la noi de aici. erau super bune. apoi n-am mai gasit si am luat de la o firma din bacau. pe punga scria ca au pielite de pui, dar eu cred ca erau numai pielite de pui si carne, ioc.asa au fost de rele de mi-a fost rau si mie si lu soatza.de atunci n-am mai indraznit sa iau nimic.



anco 31+

Mergi la inceput