IN BANAT LA NOI ACASA (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Io mis la casa noua, ashcept sa vina mobila dīn romania, sī asta cu TIR-u sta pra autostrada, sī nu poace īnainta. Sī sī cīnd o vini, nu shciu cum nie dascurcam, ca nis numa 3 la dascarcat, sī io n-am voie sa ragic, da tarie mis curioasa cum arata tapitaria nuoua.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noėl, Yasmin Serena si samburelu mititelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna
ne dati si noua un vot va rog, la poza "iasminel nazdravel" http://www.arbointeractive.ro/concurs-nokia/take-vote.php?pic=18
multumim frumos!!!!!

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Fiecili, nu am mai intrat pra nisiunge ca numai am stare, am intrat in sevraj de bucurie ca acusi pliecam acasa, Deni numai are chef deloc de scoala, eu lucru acu intr-una pana pliecam, Andi mi-a avut toata noaptea febra si a vomitat,nu sciu sie sa fie,ca nu il doarie nimic, sper sa nu fi nimic.
Laurelu ma bucur ca ti-a placut toarta mea si distractia la prietena mea.
Va pra tace.

15 days remaining till

INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Buna dzaua nat dan Banat' !

Yasmine tz-o vinit mobilaraia? V-atz dascurcat cu dascarcatu'? Cred ca ii tarie faina mobila....ca-i da la Romania , normal. Sa fashi binie sa ce ogoi cu ragicatu', lasa ca ai vrieme sa radjishi dupa she vinie piticutzu' pra lumie.
Claudia pra unge ai tat umblat? M-am facut griji, ma gangeam sa inshep sa strag pra ashi, poace-poace so audzi pana la cinie . Ci cred ca eshci in vrie si abia ashceptz sa vinitz spra casa.
Cum sa samce Andi, ii mai binie? Poace da la caldura, io shciu? Cu Deni, acu' vara, shinie mai are chef da scoala? Tata moshu....

Io am gatat operatiunea "sandalie"...mi-am gasat da pele, nu imi plac foarce mult....da' asa patzashci cand nu mai ai rabdarie....nu shciu she o fost in capu' mieu....cred ca da la caldurile ashcea m-am bolandzat
. Acu' is luace, nu mai ii cale da-ntors, pana la urma ma invat io cu iele.

V-am pra tace !



www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!" - G. Funakoshi
" Un copil este o iubire devenita vizibila" - Novalis


Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Va tzuc si io, Andi acu a adormit saracul, inca mai are febra, Laurico sie fras nu-ti plasie la sindalie?
Corino ai gatat cu mobila, ai instalat tot,mai ogoaiece si tu (vorba Laurei)
Claudia cum ati chefuit ziua lui Robi? ati fost la mac a fost fain?
Laureluleeeeeeeee unge fras umblii iara, iara bagi ca migu,gata conzedu?
Gabi cum e la argeleni?
Angi tu numai scrii nimic?
Ramona?
o sara faina va doriesc.

15 days remaining till

INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Claudia recunosc ca mi-s cata dusa cu pluta si cata mai mult, pretentioasa. Iaca ashi sandalile. Mi sa pare ca-s oleaca da...babe , am si dat sfoara-n tara sa le "marit", ca mi s-o pus pata pra ashcea . Numa' ca ashcea o sa le iau dupa she "scap" da alea care le-am luat. Mi-s gilivanca, asa-i?
Sanatace multa la Andi, sa-i traca iuce si sa fie binie.

O sara faina la toace !





www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!" - G. Funakoshi
" Un copil este o iubire devenita vizibila" - Novalis


Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

mda Laurico, ai drieptace, apai bas is da babe alea, unge fras t-o fost capu , da nisi alealalce nu arata bas binie, comoge cried ca is, daca-i piele, mie imi plasie sa umblu cu flip flop, nu bas imi plac sandalile, mi-am luat si io acuma ca mierg la oras la Cimisoara, nisce sandalie niegre cu pietrisele, dar bas comoge nu is,
Andi se simte mai bine, de dim nu a mai avut febra, Doamna Ajiuta! la noi e vreme urata ploua si e norat tarie, abia ascept sa ajung in Banat sa mierg la strand .
M-am zuitat de cafa :


O zi faina va doriesc.

8 days remaining till

INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Poftiti la o si o felie de racoare, ca ieri am robocit pran cuina, ca o fost zaua lu' socru'mieu .
Ma bucur draga Claudia ca Andi ii mai bine, Doamne Agiuta! .
Capu' unge mi-o fost? In...papushi...pardon in...sandalie .


Va pra tace si va doriesc o dza si sara faina ca noi adz avem program da bowling, mai otzara si o taiem da acasa.



www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!" - G. Funakoshi
" Un copil este o iubire devenita vizibila" - Novalis


Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

faina rau toarta,pra caldura da la voi mierje numa binie, ai schimbat sandalili? audz da soacra nu scie sa coaca nimic? vai si amar de capu iei, mierjeti la cugle fain si mie imi placie, om mierje si noi la Cimisoara la cugle.
Va doriesc un we fain racoros.

8 days remaining till

INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela03 spune:

Va salut pe toate.
A fost frumos de ziua lui Robi, am tinut-o si acasa cu nasii, si la Mac cu colegii de la gradi, la noul vaporas.
Ne simtim foarte bine in locuinta noastra pe care am amenajat-o altfel, stiu ca par nebuna dar am facut cadou obiecte din casa, sa fie primit, pentru ca eu cred ca e mai bine ca bogatia s-o avem in suflet. Il duc pe Robi zilnic la inot si vreau sa ma apuc si eu de curs, de mult mi-am dorit asta.



Mergi la inceput