despartire... dupa 6 ani

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Emilia.m este normal sa mai ai sentimente si pentru fostul prieten,ati avut atatia ani impreuna si ai multe amintiri...dar nu te mai uita nici o secunda inapoi.
Ma bucur ca esti multumita de noua relatie si-ti doresc din suflet ce este mai bun.

adelina si piticii
Noemi 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellene_n spune:

sa nu faci marea greseala sa te impaci cu fostul. o sa regreti toata viata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Nu, nu ma voi impaca cu fostul. Nu as putea trai eu cu mine daca i-as face asa ceva noului meu iubit si daca as renunta la o dragoste reala si perfecta pentru una de mult ofilita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

Nu, nu ma voi impaca cu fostul. Nu as putea trai eu cu mine daca i-as face asa ceva noului meu iubit si daca as renunta la o dragoste reala si perfecta pentru una de mult ofilita.


ma bucur ca ti-ai refacut viata.
cauta un barbat care sa te iubeasca, e cel mai imp.
eu ma ingrozesc cate prietene am, in prag de divort, pt ca barbatii le jignesc, le desconsidera,le violenteaza, le tapeaza de bani si tot pe ele le considera "profitoare".....

singurele casnicii durabile pe care eu le-am vazut pana acum, in care femeia are sanse reale de a fi fericita si respectata pe termen lung, sunt acele casnicii in care barbatul iubeste...o secunda mai mult.

_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

babyblue, scri exact asa cum trebuie, ar fi bine sa ciateasca multe femei experiente si pareri...din pacet noi femeile suntem niste delicate care de multe ori suportam ce nu ar trebui, inchidem okii si ne invinovatim de comportamentul barbatului, ori ne complacem in situatii umilitoare, ne ducem crucea pana nu mai putem...unele scapa crucea asta mai devreme, pana nu se ...cocoseaza , altele poarta crucea legata de trup pana la batranete...
din afara lucrurile au alta dimensiuen, nu ne putem pune in locul nici unei femei, insa putem sa tinem cont de anumite pareri feministe.
personal dau sfaturi, insa pt mine nu am facut niciodata cele mai bune alegeri...



bazar pentru Ema

ajutati la terapia pentru Ema pe DC


Ajutati-ma sa inteleg lumea!



Mari, mami de Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AVoogt spune:

Citat:

M am lungit mult, ar mai fi multe de spus...sper sa aveti rabdare sa cititi mesajul meu...situatia e complicata oricum...


Doamne, Doamne ...situatia nu este complicata de loc ,ideea e ca voi nu faceti nimic sa o schimbati . V-ar fi mult mai bine ...separat.

http://alina-vachim.magix.net

AVoogt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Un update dupa 8 luni de la evenimentele descrise in prima pagina: nu m-am impacat cu ex-ul si sunt bine si fericita cu noua mea relatie (care nu mai e chiar noua ca are deja 8 luni)

Va pup!
Em


Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

Un update dupa 8 luni de la evenimentele descrise in prima pagina: nu m-am impacat cu ex-ul si sunt bine si fericita cu noua mea relatie (care nu mai e chiar noua ca are deja 8 luni)

Va pup!
Em


Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.



iti doresc toata fericirea din lume .Astept sa ne inviti la nunta si la botez.

Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Felicitari Emilia ca ai avut curaj sa iti schimbi viata si nu ai acceptat compromisuri

sa fii iubita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Bravo, Emilia! Si frumos din partea ta ca ne tii la curent!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput