Burtici fericite de septembrie-octombrie (102)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

kiki, te rog sa-i transmiti lu' fii-ta ca am doua bucati baieti, nalti si fromosi ca bradul, de unde poate alege. casa, masina, ce vrea ea...piese rare, sincer, nu mai gasesti asa ceva. plus ca o sa fiu o soacra....paine lui dumnezeu!!

FELICITARI!!!

PS: in caz ca se aboneaza si mimika la ea, rog a se tine cont de faptul ca am fost prima la petit

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (31+) de 2 putze si



Booon e notat!Asa si avand in vedere ca au frati gemeni vor face la randul lor GEMENI

KIKI 29+ si
Poze KIKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Aaaa, am uitat sa va zic faza tare...cand ne intorceam acasa...eram cu sotul in masina si zice el..."ce bine tu Cristina ca e si o fetita ca asa sigur nu o sa ii mai incurcam"

KIKI 29+ si
Poze KIKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Mai fetelor, am rasfoit asa, prin urma si ma bucur enorm sa vad ca sunteti relaxate, puse pe glume , fericite.
Em am lipsit motivat.Unu:baiatul mi-a facut otita, amigdalita si de ceva vreme il plimb la doctori si cu polipii...
Doi:suntem si noi in constructie cu casa si , fiind sef de lucrare, e normal sa stau mereu pe santier, sa supraveghez, nu?
Glumesc, pentru ca am dureri de spate si nu pot sta mult nici in picioare, nici la calculator.
Fetita e bine, acum o saptamana am fost la eco si a zis ca e ok, ca rar se vede asa clar o irigatie cu sange cum a vazut la mine, bla, bla, bla.Deja mi-a propus dr sa accept cezariana, pentru a evita o eventuala problema pe care am avut-o la sarcina anterioara.Eu sunt in dubii.Parca nu as vrea cezariana.Oricum, intr-o luna trebuie sa ma decid.
Nu ne-am gandit inca la un nume.Baiatul e ferivit, o mangaie si o iubeste toata ziua.Sotul la fel.
Sper sa decurga totul bine.Am zis ca zilele trecute o simteam ceva mai slab in miscari.Dar si-a revenit.Nu cred ca e obligatoriu sa aiba aceeasi frecventa si intensitate miscarile.
Hai ca mai vb maine.Va pup si mi-a fost dor de voi.

Mariaanna
28+

Mamica de si in asteptarea unui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

daca am fi avut o fata sau 2, ar fi avut sotul o mare problema. Se gandea ca nu ma poate ajuta sa le schimb, ca le vede pasarica, ca nu se poate. Ca e tata lor...culmea e ca vorbea foarte serios. Acum e fericit ca a scapat de problema si isi inchipuie cum o sa ii muste el de fund si o sa le pove despre fete...

32+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

marianaana, te scuzam ca ai lipsit. Nasol cu polipii astia, mie mi i-au scos cand eram printr-a 7-a. Nu stiu daca a folosit la ceva. Bine ca fetita e OK, sa fie asa tot pana la 40 de saptamani. Si daca ti s-a recomandat cezariana, mai bine accepti, chiar daca ai niste retineri, dr. trebuie sa stie mai bine...

32+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Haudi intre 2 seriale si-o reclama.
Am bagat 3 bruschete de nu mai pot sa ma misc au fost yammi. Bine ca stiu ce sa rontzai de-acum

As mai baga niste pepene da cred ca-l las mai tarziu sa nu adorm la House (Pe TVR 1 pt ionika)

marianna, iertam si pupam baietu sa se faca bine si fata sa creasca mare si sanatoasa



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 31+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Anamaria, multumesc . Stiu ca e voie algocalmin (cand am fost racita mi-a zis doctorul ca daca temperatura depaseste 38 sa iau paracetamol, iar daca depaseste 39 sa iau algocalmin). Dar nu stiu daca e voie la fiole. Si vorba Cristinei, daca se poate evita...

x_qqq dar ti-a facut analiza la secretie? Daca da, inseamna ca intr-adevar e ceva acolo. Daca nu...

Katteryna multumesc mult. Inseamna ca iti sopteste Raisa ca vrea sa ne incuscrim

Dana, bine ai revenit! Ne-a fost tare dor de tine

Monica, episoadele de noapte sunt mai vechi, reluari.

mimika, ce mai soacra...

kiki, super vestea, ar fi minunat sa ramana asa, sa ai pereche! Super simpatic sotul! Recunosc ca si eu m-am gandit ca voua cu gemenii va este greu sa nu-i incurcati, cat sunt mici.

Uau, Diana, super tare! M-am mai mirat asa de o fosta colega care isi plimba bebeul prin New York, in Central Park. Am impresia ca acolo se intampla atata lucruri romantice in filme!

mimika, super ideea cu fostii prieteni, sa ne trimitem baietii sa le pacaleasca fetele ! Si sa stii ca nu stiu de ce, si eu ii privesc bizar pe taticii care le imbraca si le dezbraca pe fetitele lor cand au, sa zic, 5 ani, sau asa. Cred ca am fost marcata dupa revolutie (aveam 9-10 ani) cu avalansa de filme cu tatii pedofili si incestuosi, cu aparitia stirilor violente... A fost si momentul cand nu am mai fost deloc dragastoasa cu tatal meu, din aceleasi motive, ma uitam prea mult la tv, mi se parea nepotrivit. Desigur ca nici nu s-a pus problema vreodata de ceva iesit din comun in relatia cu tatal meu. Cred ca nu stie nici acuma ce l-a lovit si dintr-o data nu mai era parintele meu preferat... Si sa stii ca m-am gandit ca daca am fata nu stiu ce o sa ma fac cu prostiile de la mine din cap...

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Astazi am fost cam afectata de o veste... O tipa pe care nici macar nu o cunosc (dar e nepoata unei cunostinte) a nascut ieri la 32 de saptamani si bebe a murit dupa cateva ore. Venise SMURD-ul sa o duca la Cluj, dar a venit degeaba. Doctorii vor cerceta care a fost problema, inca nici nu-si pot imagina ce ar fi putut fi. N-a avut contractii, n-a ridicat nimic, n-a avut nici un semn... a fost putin stresata cu santierul de acasa (of, ca nici nu stim ce si cat ne poate afecta). Dar nu avea cum sa fie asta problema... In rest se simtea perfect, nici cea mai mica problema...

Si ca o egoista ce sunt, cel mai tare din toata vestea m-a speriat realitatea in care traiesc: in Baia Mare nu exista nicaieri sectie de prematuri. Avea parca 2,200 kile, deci ar fi putut supravietui in alt oras.

Automat m-am gandit sa merg la Cluj la socri sa stau pana nasc, sa fiu langa niste doctori competenti cu aparatura buna. Dar daca mi-e frica de prematuritate, nu ma pot duce in luna a noua. Ca eu mai demult ma gandisem ca daca vreau sa nasc in Cluj, voi merge de prin saptamana 37 sa fiu acolo, ca poate e de stat pana prin saptamana 41. Si acuma stiti si voi cum e sa stai in loc strain, in pat strain si foarte neconfortabil, sa nu te poti duce noaptea cand ai tu chef la un dus, etc. Si toate astea fara sot langa mine. Dar niciodata nu mi-as fi facut planuri de mers de prin saptamana 28, sa zic... Pai as lua-o razna acolo...

Off... sper ca nu v-am suparat tare cu mesajul asta al meu.

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Iete ca nu mi-am pus niciodata problema cu tatal sa dezbrace/imbrace copilul sau sa-l spele (in caz ca e fata). Pai daca ne gandim logic si reciproca e valabila. Adica atunci si o mama e aiurea cand imbraca/dezbraca sau schimba baiatul, nu??? Mie chiar mi se pare ceva natural si nicidecum nefiresc sau cu alte conotatii...
Acum pe bune...



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 31+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Monica ti-am zis, eu ma consider bizara ca am ajuns sa gandesc asa si tot incerc sa-mi amintesc ce film sau stire m-a putut afecta in halul ala la varsta aia fragila (tot la 9-10 ani mi-a venit ciclul). Si din taticul meu preferat, pe care il alintam (si no, cum sunt toate fetitele cu tatii lor, ca parca nici o dragoste nu-i asa mare...) m-am indepartat imediat de el. Si stiam ca nu-i normal, stiam ca sufera ca nu stie ce se intampla...

Cred ca am o parere foarte proasta despre barbati, din moment ce si la o potentiala fiica m-am gandit la acelasi lucru. Chiar si Woody Allen si-a lasat nevasta si s-a insurat cu fiica pe care o adoptasera. Cred ca mie toti mi se par potentiali bolnavi psihici. Na, ca am spus-o si pe asta... si nici nu stiam ca gandesc asa

Ma simt ca la psiholog, unde cu hipnoza reuseste sa traga din mine niste ganduri ascunse pe care nici nu stiam ca le am...

26+

Mergi la inceput