Romanii din Marea Britanie (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Eu am stat acasa pina a mers baiatul la scoala, ca nu avea rost sa-mi dau aproape la cildminder, luat 4 lire/ora si ar fi trebuit sa o platesc 10 ore pe zi.

am vrut sa zic ca: Eu am stat acasa pina a mers baiatul la scoala, ca nu avea rost sa-mi dau aproape tot salarul la cildminder, care lua 4 lire/ora si ar fi trebuit sa o platesc 10 ore pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Ledi, am inteles la ce te referi! Din pacate noi chiar nu ne permitem sa ne descurcam dintr-un singur salar acum, caci nimic nu m-ar face mai fericita decat sa pot sta acasa si sa am grija de Mister. Tipa pe care am gasit-o are tarife diferite - pentru part-time si pentru full time... pentru part-time cere 3.5 lire/ora, iar pentru full-time 120/saptamana, adica 5x10 ore (cam astea-s preturile in Glasgow). Iti dai seama ca o sa o controlez cat pot... iar daca nu vor merge bine lucrurile vom gasi o alta solutie. Scoala de langa noi (si avem noroc ca este una dintre cele mai bune din Glasgow) are afterschool asa ca macar in privinta asta nu vom avea probleme...da' mai e pana atunci.
Multumesc frumos pentru informatii si vacanta faina in continuare



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

Our Goblin Prince



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Cum am promis am venit cu filmuletze si poze din concediu si de acasa. Enjoy.

www.onetruemedia.com/shared?p=921c9b56394deb12b2ccdb&skin_id=1705&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Am invatat sa fac wow
www.onetruemedia.com/shared?p=9253d4746ce8680c5a3506&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Ma joc cu sapca lui tati
www.onetruemedia.com/shared?p=9220f3034a634f210c9db5&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Dansatoarea familiei
www.onetruemedia.com/shared?p=9253d4746ce8680c5a3506&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Joc peekaboo
www.onetruemedia.com/shared?p=921d087882dc8df9be30e5&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Ne da verisoara in leagan

Si trei filmuletze de la Festa de la Ceramica unde erau o trupa super cantau pe strada scuzati calitatea filmarii da e facuta cu camera foto nu video si de aia e mai slabutz calitativ, da canta super trupa.
www.onetruemedia.com/shared?p=922486c1356fc24898706e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 www.onetruemedia.com/shared?p=9224a78e272cd4e60be709&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">2 si www.onetruemedia.com/shared?p=92255cba6c4e18d05ae6a7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">3

Mai avem si niste poze din Siena, Pisa, Firenze, Palatul Pitti si gradinile Boboli, Montelupo si de acasa printesele.

Acuma ne pregatim de zor pt ziua lui Ari numi vine sa cred ca face 3 anisori si e prima ei zi de nastere unde invitam copilasi de la preschool si din prietenii nostri, avem si musafiri din Irlanda o prietena buna cu fetitele ei, facem garden party si un bbq si ceva finger foods pt cei mici un bouncy castle na speram sa ii placa lui Ari ca ne tot intreaba de candles si de tort si tot canta sg happy birthday. Tema va fi hello kitty dej are lumanare cu pisica si nr 3. Nu imi vine sa cred ce fata mare avem face 3 ani.
In rest eu tot probez rochii de mireasa si nu ma pot hotara I'm kinda torn between two si disper ca ambele is f faine si imi plac din motive diferite ca is f diferite.
Voi ce parere aveti: www.moncheribridals.com/CollectionProductDetail.aspx?cname=Bridals&did=503529&pid=503582&year=2009&season=Spring&best=True&" target="_blank">dress no 1 si www.morilee.com/DressDetail.aspx?C=1&D=2402&P=1" target="_blank">dress no 2.
1 e mai scumpa ca 2, 1 e taffeta si e f simpla si eleganta detaliu ala dintre sani de sus este si pe tran in trei locuri si trena se strange dar trebuie modificata adik comand marimea da trebe scurtata luata sus si pe margini ca e cu fermoar da nu vine perfect pe mine, na plus voal ma ajunge la 1360 chiar putin mai mult in fct de cate alterari are nevoie.
2 e mai ieftina dar marimea 12 imi vine turnata, chiar daca e tot cu fermoar, daca mai slabesc putin sta si mai bine halterneckul acopera zona aia de la subbratz unde se cam vad niste sunculitze, in poza nu se observa dar detaliile alea verticale de lace aplicate pe tule au sparkles din loc in loc si cand te misti stralucesc asa de frumos si de la tule e vaporoasa si e bine ca detaliile is pe verticala si alungesc si ma face sa par mai inalta. Si cu toate celea ma ajunge maxim 950-1000, plus ca vine in trei lungimi si cea medie e perfecta pt mine si marimea la fel deci alterari f putine ii trebuie.
Acuma dilema e ambele mau facut sa go wow in oglinda da din motive diferite, dar imi plac amandoua prima e f eleganta si iti da un aer sofisticat asa a doua e diafana si romantica dar fara sa fie prea mult lace sau prea flu flu. Oricum a doua vine fara trena aia de tule din spate ca e mai faina fara.
Uff greu tare greu cu rochiile astea si a doua am gasito da abia in afara londrei in drumul spre reading tocmai in north camp deci cam departe prima e aici in nodrul londrei deci sa zic sa le probez din nou in aceeasi zi cam slabe sansele.
Na help me out please, voi ce parere aveti?


" Life is the flower for which love is the honey "

Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui mada_mxm

Buna fetele!

Cum am promis am venit cu filmuletze si poze din concediu si de acasa. Enjoy.

www.onetruemedia.com/shared?p=921c9b56394deb12b2ccdb&skin_id=1705&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Am invatat sa fac wow
www.onetruemedia.com/shared?p=9253d4746ce8680c5a3506&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Ma joc cu sapca lui tati
www.onetruemedia.com/shared?p=9220f3034a634f210c9db5&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Dansatoarea familiei
www.onetruemedia.com/shared?p=9253d4746ce8680c5a3506&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Joc peekaboo
www.onetruemedia.com/shared?p=921d087882dc8df9be30e5&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Ne da verisoara in leagan

Si trei filmuletze de la Festa de la Ceramica unde erau o trupa super cantau pe strada scuzati calitatea filmarii da e facuta cu camera foto nu video si de aia e mai slabutz calitativ, da canta super trupa.
www.onetruemedia.com/shared?p=922486c1356fc24898706e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 www.onetruemedia.com/shared?p=9224a78e272cd4e60be709&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">2 si www.onetruemedia.com/shared?p=92255cba6c4e18d05ae6a7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">3

Mai avem si niste poze din Siena, Pisa, Firenze, Palatul Pitti si gradinile Boboli, Montelupo si de acasa printesele.

Acuma ne pregatim de zor pt ziua lui Ari numi vine sa cred ca face 3 anisori si e prima ei zi de nastere unde invitam copilasi de la preschool si din prietenii nostri, avem si musafiri din Irlanda o prietena buna cu fetitele ei, facem garden party si un bbq si ceva finger foods pt cei mici un bouncy castle na speram sa ii placa lui Ari ca ne tot intreaba de candles si de tort si tot canta sg happy birthday. Tema va fi hello kitty dej are lumanare cu pisica si nr 3. Nu imi vine sa cred ce fata mare avem face 3 ani.
In rest eu tot probez rochii de mireasa si nu ma pot hotara I'm kinda torn between two si disper ca ambele is f faine si imi plac din motive diferite ca is f diferite.
Voi ce parere aveti: www.moncheribridals.com/CollectionProductDetail.aspx?cname=Bridals&did=503529&pid=503582&year=2009&season=Spring&best=True&" target="_blank">dress no 1 si www.morilee.com/DressDetail.aspx?C=1&D=2402&P=1" target="_blank">dress no 2.
1 e mai scumpa ca 2, 1 e taffeta si e f simpla si eleganta detaliu ala dintre sani de sus este si pe tran in trei locuri si trena se strange dar trebuie modificata adik comand marimea da trebe scurtata luata sus si pe margini ca e cu fermoar da nu vine perfect pe mine, na plus voal ma ajunge la 1360 chiar putin mai mult in fct de cate alterari are nevoie.
2 e mai ieftina dar marimea 12 imi vine turnata, chiar daca e tot cu fermoar, daca mai slabesc putin sta si mai bine halterneckul acopera zona aia de la subbratz unde se cam vad niste sunculitze, in poza nu se observa dar detaliile alea verticale de lace aplicate pe tule au sparkles din loc in loc si cand te misti stralucesc asa de frumos si de la tule e vaporoasa si e bine ca detaliile is pe verticala si alungesc si ma face sa par mai inalta. Si cu toate celea ma ajunge maxim 950-1000, plus ca vine in trei lungimi si cea medie e perfecta pt mine si marimea la fel deci alterari f putine ii trebuie.
Acuma dilema e ambele mau facut sa go wow in oglinda da din motive diferite, dar imi plac amandoua prima e f eleganta si iti da un aer sofisticat asa a doua e diafana si romantica dar fara sa fie prea mult lace sau prea flu flu. Oricum a doua vine fara trena aia de tule din spate ca e mai faina fara.
Uff greu tare greu cu rochiile astea si a doua am gasito da abia in afara londrei in drumul spre reading tocmai in north camp deci cam departe prima e aici in nodrul londrei deci sa zic sa le probez din nou in aceeasi zi cam slabe sansele.
Na help me out please, voi ce parere aveti?


" Life is the flower for which love is the honey "

Victor Hugo


mada, foarte frumoase pozele din Italia. sa-ti traiasca fetita! cat despre rochii...amandoua sunt frumoase, dar intrebarea este care ti se potriveste mai bine, care te avantajeaza mai tare cand te imbraci cu ea. ca desi unele rochii pot fi foarte frumoase, nu toate ne vin bine. e grea alegerea :)

MangaGirl :-) 29+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

mada, foarte frumoase pozele din Italia. sa-ti traiasca fetita! cat despre rochii...amandoua sunt frumoase, dar intrebarea este care ti se potriveste mai bine, care te avantajeaza mai tare cand te imbraci cu ea. ca desi unele rochii pot fi foarte frumoase, nu toate ne vin bine. e grea alegerea :)

MangaGirl :-) 29+ cu Sasha Laurian
Baby

Poze

Blog


Mangagirl ms. mai faza e ca amandoua se aseaza frumos si is flattering diferenta e ca una e f simpla si eleganta una e mai diafana si romantica si sincer daca as putea leas lua pe amandoua da nu permite bugetul din pacate.


" Life is the flower for which love is the honey "

Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_64 spune:

Mada, sa iti traiasca fetitele; sunt tare dragalase amandoua.
Eu cred ca rochia nr 2 ti-ar veni tare bine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Rochia nr.2. Dar sincer iti spun ca nu as da atitea bani pe o rochie de mireasa nici daca ar fi de aur. Eu sint mai putin romantica, probabil de asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara_c spune:

Mada, cu siguranta Mori Lee..

Letitia , accesoriile de mireasa aici si nuntile in general sunt f scumpe.
OOO ....sa vezi cat costa fotografiile de la nunta...plus ca drepturile de autor le platesti separat daca vrei si cd-ul...iti mai cumperi 2 rochii.........sa mai vb de tort??Noi am avut unul mai mic dar unul de marimea celor pt o nunta mare ca in RO se apropie de 800 - 1000.Exagerat pt o prajitura ...

Dar,in ultimul timp si in RO cam la fel e...Eu am facut 2 nunti (cu 2 rochii de mireasa si absolut tot de la a la z de 2 ori) si nu am gasit rochii ieftine nici aici si nici in RO.Pentru nunta din Ro chiar am importat rochia din USA si cu tot cu transport si taxe vamale a iesit mai ieftin ca in RO.Asta daca vrei ceva mai deosebit..ca doar o data te mariti...Sau in cazul meu ..de 2 ori ...pana acum.Planuim si pe a treia...dar inca nu am ales rochia....Va fi mai mult ..Renewal of Vows si mai avem de asteptat vreo 2 ani caci vrem sa fie si bb2 prezent......

Erinn's mummy

Hawaii Mexico US * Around The World * Wedding
* Erinn Kendall

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Lara stiu ca nuntile sint foarte scumpe. O nunta intima, intre prieteni apropiati si rude te ajunge vreo 20000 GBP. Cind s-o insura feciora-meu as prefera sa-i dau banii astia pentru un avans la casa decit pentru nunta. Dar eu sint o fire mai practica. Mie mi-a facut nunta soacra-mea (organizare, ca de platit noi am platit), ea e cu treburi de astea, nunti, botezuri, inmormintari etc, ca daca era dupa mine faceam doar cununia civila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare
fetelor, am si eu o intrebare, unde as putea sa stau ieftin in londra, vrem sa mergem un wekend din 25-27 septembrie, suntem noi doi si alex care are 1 an si 8 luni.
am gasit
Formule 1 London Barking
Highbridge Road
Barking
IG11 7BA London Barking
UNITED KINGDOM

noi am mai stat in formula 1 si nu suntem pretentiosi, important e sa avem unde dormi decent.Este aproape de luton unde aterizez eu, sotul vine cu masina din Spania asa ca nu e problema mijlocul de circulatie.
Sau daca stiti vreo pensiune sau hotel prin londra v-as fii recunoscatoare
multumesc pentru orice informatie
a si inca ceva,unde putem manca ieftin si bun, mai ales ca avem si un copil cu noi.
multumim mult

Mergi la inceput