Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(37)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui IliesClara
Doream sa fie un cadou pt sotul meu cu care tocmai ieri am sarbatorit 3 ani de la cununia religioasa.



LA MULTI ANI!!

(Si noi tot trei ani sarbatorit anul asta, pe 1 iunie.. Deh, eu eram cu burtica... ). Cand o sa am timp (si inspiratie.. ) o sa postez si eu povestea noastra.. )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Salutare din nou

Am venit sa raportam mamarute cuminti foc la vaccin. Au marait doar 3-4 secunde pana a durat intepatura, dupa care au continuat sa zambeasca si sa povesteasca doamnei asistente, care are si ea o fetita nascuta in 19 martie 2009 pe care o cheama... ghiciti... Iulia-Antonia... hi, hi

Iulica are 6200g, iar Anto 6500, insa la inaltime cred ca nu le-a masurat bine ca ambele aveau 61 (se poate sa fi crescut doar 1cm in 2 luni? in timp ce s-au ingrasat 1400g?! ciudat). LE masor si eu deseara.

La Cj-Napoca continua canicula, asa ca nu putem iesi afara numai deseara.

Larisel, sa ai sarcina cat mai sanatoasa si aproape de termen!


Apropo, voi cu ce preparati laptele formula? cu apa fiarta de la robinet sau cu apa plata direct din flacon sau cu apa plata fiarta?


Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din 19 Martie 2009)

MAMARUTELE MAMEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalina2x2

Citat:
citat din mesajul lui IliesClara
Doream sa fie un cadou pt sotul meu cu care tocmai ieri am sarbatorit 3 ani de la cununia religioasa.



LA MULTI ANI!!

(Si noi tot trei ani sarbatorit anul asta, pe 1 iunie.. Deh, eu eram cu burtica... ). Cand o sa am timp (si inspiratie.. ) o sa postez si eu povestea noastra.. )

_
Dalina, mami de minuni gemenute Anita & Miriam (29.06.2006)
Albumele noastre
Suntem maricele


"Nu crede in miracole. Bazeaza-te pe ele!"



...multi ani! burtica zici? in ultima luna?! hi,hi

poze?

Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din 19 Martie 2009)

MAMARUTELE MAMEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Continuarea ...

Capitolul 38

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalina2x2

poze cu paturile, de-aici: http://ro.fotoalbum.eu/dalina/a303038/00000031

Temerile mele cum ca ar fi prea devreme pentru patutri nu erau fondate, pentru ca ala de sus nu e chiar asa de sus ! Si, in plus, ciupercuutele s-au dovedit destul de intelegatoare cand le-am explicat ca nu e voie sa ne-aplecam peste bara patului, sa nu cadem si sa ne lovim... (cu toate ca nu e chiar asa de sus, e asa.. un fel de mezanin.. nivelul saltelei de sus e la 110 cm inaltime, iar grilajul mai are cca 24 cm..)

A! Si faza faina a fost ca, de cum au intrat pe usa, dupa ce le-am montat, Miriam a luat-o la fuga si-a zis "Eu, sus!!" Iar Anita: "Eu, jos!" aproape in acelasi timp!! Si cel mai interesant e ca exact asa ne si gandiseram ca vor vrea, nu stiu de ce, asa le-am vazut de la inceput..


_
Dalina, mami de minuni gemenute Anita & Miriam (29.06.2006)
Albumele noastre
Suntem maricele


"Nu crede in miracole. Bazeaza-te pe ele!"


dalina sunt superbe patuturile voastre. le-ati gasit de cumparat sau le-ati facut la comanda? cand vor fi maricei bebeii nostri, asa ne-am gandit si noi sa le facem paturi supraetajate. sa le folosesca in siguranta frumusetile tale.



anco 32+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_izuka spune:

Citat:
citat din mesajul lui IliesClara

Salutare din nou

Am venit sa raportam mamarute cuminti foc la vaccin. Au marait doar 3-4 secunde pana a durat intepatura, dupa care au continuat sa zambeasca si sa povesteasca doamnei asistente, care are si ea o fetita nascuta in 19 martie 2009 pe care o cheama... ghiciti... Iulia-Antonia... hi, hi

Iulica are 6200g, iar Anto 6500, insa la inaltime cred ca nu le-a masurat bine ca ambele aveau 61 (se poate sa fi crescut doar 1cm in 2 luni? in timp ce s-au ingrasat 1400g?! ciudat). LE masor si eu deseara.

La Cj-Napoca continua canicula, asa ca nu putem iesi afara numai deseara.

Larisel, sa ai sarcina cat mai sanatoasa si aproape de termen!


Apropo, voi cu ce preparati laptele formula? cu apa fiarta de la robinet sau cu apa plata direct din flacon sau cu apa plata fiarta?


Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din 19 Martie 2009)

MAMARUTELE MAMEI


Clara super cuminti fetite ai...la vacc de la 4 luni Hanna mi-a plans destul de mult, Hunor nici n-a simtit macar...adevarul e ca pe Hunor il tineam eu, pe Hanna soacra...abia am putut s-o linistesc ca de....tot la mami in brate e cel mai bine.


Nici nu vreau sa ma gandesc ce canicula e pe la voi...daca si la noi e cald.

Noi oricum nu prea iesim acum ca de 2 zile Hanna boleste...are rosu in gat, plus febra, Dr i-a dat Ospamox...si paracetamol....dar se pare ca Hunor nu are inca nimic...sunt curioasa daca ia si el...desi dr a zis ca nu e viral...
Referitor la apa...eu le dau apa fiarta de la robinet ...iar cand e graba mare...apa plata...doar incalzita...bine eu si stiu ca e buna apa potabila de la noi din cauza serviciului. Nu stiu in alte parti cum e...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui IliesClara

Salutare din nou

Am venit sa raportam mamarute cuminti foc la vaccin. Au marait doar 3-4 secunde pana a durat intepatura, dupa care au continuat sa zambeasca si sa povesteasca doamnei asistente, care are si ea o fetita nascuta in 19 martie 2009 pe care o cheama... ghiciti... Iulia-Antonia... hi, hi

Iulica are 6200g, iar Anto 6500, insa la inaltime cred ca nu le-a masurat bine ca ambele aveau 61 (se poate sa fi crescut doar 1cm in 2 luni? in timp ce s-au ingrasat 1400g?! ciudat). LE masor si eu deseara.

La Cj-Napoca continua canicula, asa ca nu putem iesi afara numai deseara.

Larisel, sa ai sarcina cat mai sanatoasa si aproape de termen!


Apropo, voi cu ce preparati laptele formula? cu apa fiarta de la robinet sau cu apa plata direct din flacon sau cu apa plata fiarta?


Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din 19 Martie 2009)

MAMARUTELE MAMEI

si ai mei au crescut intr-o luna..de la 2-3 doar 1 cm amandoi. V-am ajuns..ca erati mai grasute la nastere

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati
www.dolarei.com/Petrean_5759.html" target="_blank">un dolarel?

POZE
Povestea noastra

Mergi la inceput