Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui IliesClara

La inceput ma enervam, dar acuma numai zambesc cand vin oameni pe strada, vad caruciorul dublu si (cred ca fara sa se uite la copii, ca altfel nu imi explic decat prin stupiditate) exclama "Vaaaai gemeni! Cum ii puteti deosebi?"
Si daca vezi doi gemeni leiti identici, intrebi pe mama lor si pe tata lor cum le pot deosebi? Daca ei nu atunci cine?!

Sau "Sunt fata si baiat?", la care sotz intreaba care li se pare fata, ca ambii sunt baieti
Deh... daca e fata parca nu au voie sa ii dai decat roz si daca e baiat numai albastru. Noi foarte multe haine verzi, mov, maro, galbene dam fetelor, cand uneia, cand alteia, cand ambelor simultan.
Insa daca una este in roz-rosu-portocaliu si cealalta in gama verde-albastru-mov - clar ca e una e baiat si alta e fata
Hi, hi


Na, sunt interesanti oamenii!...

Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din 19 Martie 2009)

MAMARUTELE MAMEI

bai...e incredibil...si eu patesc la fel...mai frate sunt in rochite amandoua ce mama masii si toti presupun ca-s fata si baiat...si am si carucior roz pe care scrie flower power



aa..si sa freasca sfantul sa le pun ceva bleu sau chiar mov inchis..ca atunci sigur unu e baiat...am aruncat de nervi o caciulita mov ...toata lumea spunea ca ilinca e baiat din cauza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

Dar ce a fost mai tare..si am fost intrebata de curand.."frumosi gemenii..dar nu sunt ai dv..nu?ca sunteti f tanara"...eu..sa fiu "diplomata"..spun"nu..sunt ai vecinei..eu ii plimb"...si in secunda aia..Andrei ajunge langa mine"mama..mama"a ramas aia interzisa..





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

amuzante povestioarele voastre fetelor . In lumina celor povestite de voi ,eu stau si ma intreb ce voi pati , tinand cont ca eu am primit caruciorul de la cineva care a avut gemeni ( baieti ) , iar caruciorul este albastru . , deci tin-te tare cu nervii .

la mamici , pitici si burtici .

Karina 29+ cu Eva Maria Sofia Andreea


bucati de fericire


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Fetelor, nu va mai enervati.. Toate am patit-o.. Si eu ma enervam rau cand imi ziceau asa.. "Fetita si baiat?" sau "Doi baietei?.." Iar eu raspundeam: "Da, baietei cu cercei!"

Ce sa ai zic acuma, ca-s tunsulici? Daca le imbrac in galben si portocaliu, sau verde sau.. mai rau, albastru, cu pantaloni scurti si tricouri, clar: "ce baietei draguti!!" Acuma deja ma pufneste rasul. Si incep sa le chem: "Anita, Miriam, haideti sa mergem, papusile lu' mama!" Sa vedeti atunci ochi cat cepele!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_karina

amuzante povestioarele voastre fetelor . In lumina celor povestite de voi ,eu stau si ma intreb ce voi pati , tinand cont ca eu am primit caruciorul de la cineva care a avut gemeni ( baieti ) , iar caruciorul este albastru . , deci tin-te tare cu nervii .

la mamici , pitici si burtici .

Karina 29+ cu Eva Maria Sofia Andreea


bucati de fericire


si maine e o zi

al meu tot asa..e rosu=))

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
Fa un gest umanitar

POZE

produse naturale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Noi iar am "comis-o".. Miriam are puroi in gat! Le-a dat grijuliul de tata lor lubenita de la frigider! A zis ca le-a dat bucatele mici si ca au papat amndoua la fel. Anita nu are nimic...
Am fost ieri la dr si ne-a dat Augmentin, bioparox... Cand ma vede cu spray-ul in mana face ca trenul, saracuta.... A zis drita ca imi da un antibiotic mai tare ca sa nu-i dea injectabil...
Ziua nu are nimic, dar seara (de doua zile) face febra. Sper ca deseara sa nu mai faca...

Va pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalina2x2

Noi iar am "comis-o".. Miriam are puroi in gat! Le-a dat grijuliul de tata lor lubenita de la frigider! A zis ca le-a dat bucatele mici si ca au papat amndoua la fel. Anita nu are nimic...
Am fost ieri la dr si ne-a dat Augmentin, bioparox... Cand ma vede cu spray-ul in mana face ca trenul, saracuta.... A zis drita ca imi da un antibiotic mai tare ca sa nu-i dea injectabil...
Ziua nu are nimic, dar seara (de doua zile) face febra. Sper ca deseara sa nu mai faca...

Va pupam!

_
Dalina, mami de minuni gemenute Anita & Miriam (29.06.2006)
Albumele noastre
Suntem maricele


"Nu crede in miracole. Bazeaza-te pe ele!"

sanantate multa..si andrei al meu e cu rosu-n gat..si nush de la ce..ca noi chiar nu-i dam nimic rece...:(

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
Fa un gest umanitar

POZE

produse naturale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

http://s221.photobucket.com/albums/dd294/petreancodrina/iarba%20verde/poze de ieri]/url]

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
Fa un gest umanitar

POZE

produse naturale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Dalina multa sanatate

Laura si pe mine ma enerveaza "in aceiasi placenta"

Despre ce ne aud si noua urechile... evident ca au fost si fata si baiat... pt. ca nu erau imbracati la fel (odata chiar verde si albastru ... cand mai era unul in portocaliu sau rosu, sa zicem ca mai intelegeam)... Apoi au fost si fete... nu stiu dupa ce criterii
Evident ca sunt intrebata daca ii deosebesc



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

oh..dar mie preotul la botez mi-a spus.."le-atyi pus bratari cu nume ca sa-i deosebiti?"..ce idioti pot fi unii..fie ei si preoti...

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
Fa un gest umanitar

POZE

produse naturale

Mergi la inceput