Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (59)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

byabeatrice - te asteptam mai des pe la noi.

nu mai am rabdare cu filmul asta, cica mai are de descarcat 10% si ar mai dura 40 de minute. cred ca o las pe maine si ma bag la nani

noapte buna!


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Ah..si sunt bucuroasa ca azi primii din partea DC-ului o steluta. Nu mai sunt nou venita .

Ramona,
24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christinam spune:

Ramonika mercic si tie pt bold, acum te-am vazut ca atatea ramone sunteti de va confund, scuze!

18 , mamica de David 5 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui christinam

Ramonika mercic si tie pt bold, acum te-am vazut ca atatea ramone sunteti de va confund, scuze!

18 , mamica de David 5 anisori

si active suntem, nu asa...
poti sa-mi zici mama matzelor...


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Bai da chiar...mai sunt mai bine de 100 de gravidute. Unde au fugit toate? Ca as mai citi si eu povestile lor!
Eu ii pusai la bebe muzica acuma si misca de numa'.
Ma duc si eu la un dus, poate mai intra fetele de pe celalat fus orar sa mai pove si eu cu ele putin. Daca nu, oi gasi eu ceva de citit, ca la carti parca nu-mi vine sa le tin in mana, asa ca-mi stric ochii aici, ca is fudula nici ochelarii nu mi-i pun.

Ramona,
24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Eu mai tot citesc pe la "burticile de sept-oct", ca ele is mai inaintate cu sarcina sa vad ce neplaceri mai au si ele. Acolo sunt multe mamici care is la a doua sarcina si deja stiu ce si cum...
Le-om afla si noi pe pielea noastra cand o veni vremea.

Ramona,
24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy

Te rog mult sa nu mi-o iei in nume de rau ,chiar nu vreau sa ma intelegi gresit.Crezi ca este bine sa iti faca cezariana un medic in care nu ai incredere si care te-a facut sa te simti jenata in timpul unui control?Adica asta cam inteleg eu din ce ai scris.

_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 19+

shtephy, inteleg ce spui,DAR ea este singurul doctor care face cezariana la mine in oras. Din punct de vedere chirurgical este No.1. Pe partea relationala cu pacientele e praf, pentru ca nu are timp. Eu merg in paralel la 2 doctorite, una pentru eco si sfaturi si celalata pentru cezariana. Oricum, am fost la ea acum o luna ( cand m-a suit pe masa ) si mi-a zis ca ne vedem in august. Deci nu cheltui prea multi bani

21+
broscutza
bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui christinam
Broscuta 80 eu zic ca nu e rau sa iei vitaminele, ele nicidecum nu ingrasa, eventual cresc pofta e mancare dar tot de tine depinde cat bagi in burtica. Necesrul de vitamine, fier si alte oligoelemente e mult crescut in sarcina, parerea mea e ca vitaminele in sarcina sunt un lucru bun. In afara de sarcina nu sunt adepta lor ci a unei alimentatii cat mai sanatoase.


Eu singurele vitamine pe care o sa le iau sunt fier si calciu cu D3, dar asta mai tarziu, pe la 7-8 luni. Oricum, fier trebuie sa iei inainte si dupa nastere, pentru ca pierzi foarte mult sange la nastere...

21+
broscutza
bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Fetele, ma bag la orizontala si . Sunt atat de obo' ca imi vine sa scriu cu ochii inchisi....
Va pe toate....

21+
broscutza
bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Noapte buna Broscutzo. Ma pun si eu sa ma uit la "Doi barbati si jumatate" si il astept si eu pe Mos Ene sa ma viziteze.

Ramona,
24+

Mergi la inceput