Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (59)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Bine zici tu cu Redigestul asta. Sapt viitoare o sa merg la gine, nu stiu sigur cand, in functie de cand e si sotul liber si o sa-l intreb. Ca e tare aiurea sa fii mereu cu gura amara si cand or veni si arsurile alea mult anuntate, nu stiu ce o mai fi la gura mea.

Ramona,
24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christinam spune:

RamonaC incearca niste triferment, e voie in sarcina, 1-2 pastile dupa a mancarica mai din belsug.

18 , mamica de David 5 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Christinam si mie cam pe la 17-18 sapt mi-a explodat burtica. Am fost la mama o saptamana si lunea cand m-am dus maieul ce-l aveam pe mine trecea lejer peste burta si se vedea un pic burtica, dar cum eu avusesem si inainte ziceai ca iara m-am ingrasat un pic. Duminica cand am plecat, cand am luat acelasi maieu pe mine, deja era la jumatatea burtii. Parca nu-mi venea sa cred. Si sa nu te gandesti ca m-am ingrasat cat am stat acasa, ca m-am suit repede pe cantar cand am ajuns in Alba, dar se pare ca i-a priit atunci la bebe.
Cu trifermentul ala, nu stiu ce sa zic. In seara asta bagai eu ca o scroafa in mine, dar de obicei nu prea reusesc. Si daca pap un covrig tot imi vine saliva aia amara, sau un iaurt gol...si daca nu mananc.
Eu am incercat sa iau ceva pt arsuri mai de mult, MAALOX parca, ca citisem eu ca e bun si pt sarcina. Imediat ce a terminat de supt l-am si vomat. Nu imi prieste deloc.

Ramona,
24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christinam spune:

Cu antiacidele sunt si eu asa acum, la 5 minute dupa ce-l iau l-am si dat afara. cu David insa le-am tolerat bine. Cu Trifermentul, stai linistita ca rau sigur nu e in sarcina, dar e adevarat ca poate sa nu te ajute cu nimic .
Fetelor cum pun eu numele celei la care ma refer cu bold ca mie nu-mi reuseste neam?

18 , mamica de David 5 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Mult mi-a trebuit si mie sa ma prind care e treaba asta cu boldul asta.
Era simplu...dar daca nu te prinzi...e grele domne. Pui inainte de nume si dupa nume , deci numele sa fie intre "formula asta".
Eu nici acuma nu m-am prins cum sa fac sa pun un link ceva, ca nu am rabdare sa citesc pe prima pagina, ca eu is sigura ca au explicat fetele pe acolo pe undeva. Da cand o fi musai, mi-oi da si eu seama.


Ramona,
24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:


pui [ b ] numele [ / b ]
numai ca fara spatii, acum am bagat eu spatii ca sa iti dai seama cum se face.
sau dai reply with quote de la cineva care a bolduit ceva si ai sa vezi in mesajul citat.


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

ce desteapta is. Stai ca iti scriu altcumva sa intelegi ceva, ca asa a parut direct boldat. pui intre paranteze patrate un b mic, apoi numele si imediat dupa numa intre alte paranteze patrate un slash si un b mic, adica /b, dar intre paranteze patrate.
sper sa intelegi ceva.


Ramona,
24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christinam spune:

RamonaC mercic, uite la asta nu m-am gandit!

18 , mamica de David 5 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Ramonele is foarte active in seara asta...
al meu barbat e la pescuit iar eu de 2 zile ma chinui sa trag un film de pe torente, de asta las calculatorul deschis. insa descarcarea filmului se face cu viteza melcului turbat...
e ceva legat de nastere, daca e misto, vi-l arat si voua.
ma duc sa ma usuc pe par, ca m-am spalat.


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Al tau la pescuit, al meu la munca...la 4 jumate a venit azi noapte. Doar ce adormisem si eu de o juma de ora si m-am trezit cand l-am auzit, dupa aia pe la 6 abia am mai adormit si eu.
Azi nu ma pusai deloc in pat sa ma obosesc si sa pot dormi la noapte.
Sper sa reusesc!


Ramona,
24+

Mergi la inceput