Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (59)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Nu stiu ce-i in sufletul lui Camy acum , imi pot imagina doar , dar durerea ei decat o mama de ingeras o poate simti , stiu insa ca am plans citind atatea mesaje frumoase adresate ei si ingerasului, si nu mi-e greu sa cred ca ea va plange mult mai mult cand le va citi

22+ cu Andreea

Mariana
bebe

www.youtube.com/watch?v=j7-T012iONw" target="_blank">Pentru sotul meu!Poate ca nu stiai cat TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Buna ziua tuturor

Camy, sa-ti dea DD putere sa treci cu bine de ziua asta,sunt alaturi de tine.

Trinonino, eu iau Centrum Materna de cateva luni bune fara intrerupere si in plus mi-a dat doctorita sa iau Ferro-Folgamma o luna de zile impreuna cu Centrum...Si eu mi-am facut probleme sa nu fie prea mult, desi sunt anemica, insa m-a linistit doctorita, se pare ca nu are ce sa-mi faca rau.

Ramonika, merci pt ideea cu exercitiile Pilates . Sper sa gasesc energia sa fac cateva, altfel ruginesc de tot. Sunt muuuult prea sedentara si ma resimt, ma dor muschii (ce-a mai ramas din ei) si carnea pe mine. Visez la o balaceala, intr-unul din weekend-uri e clar ca o sa mergem la vreo vila cu piscina ca nu se mai poate.

Pupici

20+ Ariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacramioara2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

Va pup...si multumesc!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

23+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE



DRAGA CAMY, azi si in fiecare zi, sunt alaturi de tine. Sa dea Dumnezeu si sa treci cu bine peste aceasta zi atat de trista.

Saptamana 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

camy,
suntem alaturi de tine!

lorelix 22+ sa fie SANATOS!
[http://picasaweb.google.ro/nov.dec2009/Lorelix#]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciandrea spune:

Buna Fetelor!
Camy sunt alaturi de tine azi, la fel ca si celelalte mamici..am ceva pentru tine, ceva ce am primit de la cineva drag si care m-a impresionat tare mult. As vrea sa ti-l pot trimite, e un power-point, o povestioara tare frumoasa,care te pune pe ganduri...
Daca ai o adresa de mes sa iti pot trimite, ar fi super..te poop!
Va puup si pe voi fetelor, si suze ca nu am mai intrat atat de des, sunt bine, cel putin asa cred in afar de fpatul ca ieri am primit rezultatele de la urocultura si am aflat ca am o infectie...
In rest, fetita mea ma ghionteste de zor,

18+ MARIA
www.flickr.com/photos/38638325@N05/?saved=1" target="_blank">poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciandrea spune:

OOOps!!!
Am semnat cu semnatura veche, am 19 saptamani si ne indreptam cu pasi repezi catre 20 de saptamani

19+ MARIA
www.flickr.com/photos/38638325@N05/?saved=1" target="_blank">poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vicroria28 spune:


In primul scuzele de rigoare...am lipsit atat de mult motivat...probleme , nu cu bebele, dar de ordin:cauta casa sa te muti...nu ai destiu baniincearca sa te intelegi mai bine cu cine locuiesti deja...dar fara nici un rezultat...ooo nici nu vreti sa stiti ce urata a fost ultima luna...dar ma rog toate probleme au rezolvare,ajUTA Doamne-Doamne si totul va fi ok!
In alta ordine de idei: mersi Ramonika ca ti-ai amintit de noipupici multi pt tine
Camy si fii tare pt Flavius!Sa stii ca putini sunt OAMENII ADEVARATI ASA CUM ESTI TUSA AI GRIJA DE TINE!
Restul gagicilor va pup si va imbratisez pe toate ,vad ca se discuta pe teme diverse.. da v-am citit zilnic dar nu am avut dispozitia necesara de a scrie cu tot stresu asta din ultima luna

''Freza''-clar ca tati trebuie sa ne ajute ca nu mai vedem clar si cu oglinda in dus nu ma prea descurcdar e bun tati si ne ajuta
''Pedichiura''-abia astept sa ajung acasa in Romania la pedichiurista mea...am noroc ca in Dublin ploua mai tot timpul si nu ma prea dau cu sandalute sau cu slapisori
Concluzie pe azi:Bebe Matteo este bine , miscaret ,joaca fotbal seara si dimineata devreme, acum o saptamana avea cam 600 de grame si era normal dezvoltat,Mami lui bebe Matteo inca stresata dar cu speranta ca saptamana viitoare va ajunge acasa in Romania de unde nu va mai pleca pana dupa botezul micutului...deci promit solemnca voi scrie mai des si imi voi face simtita prezenta.
VA PUP PE TOATE , VA IMBRATISEZ CU DRAG SI SA AVETI GRIJA DE VOI!!!
M-am lungit ...cred ca va veti plictisi citind mesajul meu....sorry...

Vicky cu Matteo-Orlando

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

bai ce-i cu linistea asta pe aici? va faceti somnul de frumusete?

vicky - ma bucur ca mai treci pe la noi. lasa problemele, ca daca-ti pui mintea, de ele nu scapi niciodata, zi mersi ca esti bine si bucura-te de perioada asta cat poti.


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Salutare,
Eu stau si va citesc dar parca mi-e lene sa mai tastez... Is nervoasa ca am iara insomnii, decat 2-3 ore reusesc sa dorm pe noapte si culmea e ca is obosita dar daca ma pun in pat nu reusesc nicicum sa adorm.
Cred ca deseara o sa incerc cu ceai de tei, ca de la lapte mi-e rau si daca nu functioneaza nici asta nu stiu ce o sa fac. Poate imi iau de crosetat, numai bine pana ma invat eu sa crosetez vine si somnul.
As avea de facut curatenie, dar chef deloc...asa ca stau si vegetez ca o leguma.

Ramona,
24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Am cazut putin pe ganduri cu vitaminele astea suplimentare pe care ni le recomanda doctorii...Eu stiu una si buna : te ingrasi prea mult de la ele. Al doilea lucru care mi s-a "infipt" in creier este ce mi-a spus doctorita mea, la prima vizita pentru confirmarea sarcinii :"nu face greseala sa mananci cat pentru doi!". Buuuun, s-a marcat. In luna a doua de sarcina am facut analizele la sange. Rezultat : eram numai buna sa ma fac astronaut!!!!.
Merg la doctorita noua ( asta care o sa-mi faca cezariana ), ma suie pe masa ( lucru pe care nu vreau sa il fac si imi displace enorm ) si imi verifica colul ( ma bruscheaza de numa' inducandu-mi senzatia de "control la vite" ), dupa care gata, mergem sa scrie reteta.
1. Ovule "Ai o scurgere cam abundenta si ar trebui sa o eliminam" (?!?!?!)
2. Vitamine Materna.
Asa, siiiiii!?!?!?!?! Draga doamna doctor, cum puteti sa imi prescrieti vitamine cand nici macar nu v-ati deranjat sa-mi solicitati un test de sange pentru a vedea stadiul actual??????
In concluzie, nu mananc nici un gram de vitamina, pana nu imi solicita analize de sange.
Imi voi continua traiul zilnic cum stiu eu mai bine. Am 21 de spatamani si 2 zile, si m-am ingrasat 2 kg. Am sanii foarte mari... la picioare deja mi s-au spart niste vene asa ca niste firisoare rosii... si dupa cum spuneam in alt post, mi-e si rusine sa va spun ca nu am nici o problema....
Camy sunt cu gandul la tine si la Darius...

21+
broscutza
bubu

Mergi la inceput