Burtici fericite de septembrie-octombrie (100)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:


Roxxy felicitari pentru grasuna! Si pentru col

Nu puteam sa nu intru la capitolul 100! La cat mai multe capitole pline de vesti bune!!!

30+ cu

Iepurica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

felicitari Roxy pt vestile minunate.

mai tineti minte fetelor cand plangea manga de dureri de abces....ce vremuri....

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (31+) de 2 putze si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Sutaaa! Cine nu e gata il iau cu lopata!!! Bravo, roxxy!!!!! Nu a mai fost nimeni azi la control? Sa avem muuulte vesti bune in 100.
MariaI. in mod normal ar mai fi si pancreasul pe unde zici tu. Dar bebicii nostri ne cam rearanjeaza organele cred .
Si eu am facut ceva care banuiesc ca era o coagulograma. "probe de coagulare" scria pe fluturasul de la Tutu. Si mi-au facut la Inst. Cantacuzino "timpul de sangerare" si "timpul de coagulare". Am donat sange din lobul urechii. Asta la 28 de saptamani si o sa fac si la 36 daca mai apuc, evident Si eu am cam aranjat cuibul azi. Dar sper sa nu aiba legatura cu nascutul prematur. Sper sa aiba legatura cu faptul ca vine prietena lu' frate-mio la noi ca maine ei pleaca in Corfu (ehe, tinereatea asta). Si ea vine de la Craiova acum, unde e la facultate.Am impresia ca nu sunt prea coerenta.. Ma duc sa pap un croissant cu vanilie, poate imi trece

31+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Dar ce e cu linistea asta aici fetelor?Ca doar nu o fi ora de somn pt voi...Lutoniana am inteles ca munceste, dar voi pe unde umblati??



Iuliana, cea mai fericitå 33+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

HEHE....100 capitole...la mai mare!

Dana 30+ cu Alexandra
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Prezent, in seara asta stau in fata calculatorului.

Dupa ce aseara am iesit la plimbare, hotarata sa reiau plimbarile de seara ca toata lumea imi recomanda sa fac miscare. Am scris pe forum, m-am uitat pe geam si vremea parea ok, zic: in sfarsit, plimbare! Pe drum am vazut ca apareau niste nori, dar speram sa fie din aceia prietenosi ... dar nici nu ajung bine in parc si incepe ploaia . Cautam repede o terasa in zona, mancam, bem si ne intoarcem acasa dupa ce se termina ploaia. Zau ca am incercat sa fac miscare, dar cu vremea asta capricioasa mai greu. Si azi pare frumos, dar nu mai risc.



26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lullaby_2009

Prezent, in seara asta stau in fata calculatorului.

Dupa ce aseara am iesit la plimbare, hotarata sa reiau plimbarile de seara ca toata lumea imi recomanda sa fac miscare. Am scris pe forum, m-am uitat pe geam si vremea parea ok, zic: in sfarsit, plimbare! Pe drum am vazut ca apareau niste nori, dar speram sa fie din aceia prietenosi ... dar nici nu ajung bine in parc si incepe ploaia . Cautam repede o terasa in zona, mancam, bem si ne intoarcem acasa dupa ce se termina ploaia. Zau ca am incercat sa fac miscare, dar cu vremea asta capricioasa mai greu. Si azi pare frumos, dar nu mai risc.



26+ cu


PÅi oricum e bine ca ai fost la aer..Uneori ajuta si så stai as ape o banca la aer curat si maia les dupå ploaie mmm ce aer fresh..

Da ase cu miscarea..EU una dupå ce mananc nu ma asez deloc ca e jale..NU pot respira parca imi vine tot inapoi..Ma simt plina la refuz..Chiar daca nu ies in momentul ala la plimbare dar stau in picioare ma plimb pe ici pe colo..Si daca stau mult in picioare eu stiu så bucataresc sau ceva e totul oki pana ma asez apoi nu ma mai pot ridica...Må simt foarte bine cand fac miscare asa cat pot..

Iuliana, cea mai fericitå 33+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Imi place sa merg pe jos chiar daca acum obosesc mai repede. Nu mai pot sa merg si sa vorbesc in acelasi timp ca imediat gafai . Anul trecut de exemplu iesem des la o plimbare seara tarziu in jurul parcului Moghioros si ma simteam asa bine, acum mai mult pana la bucatarie si inapoi . Dar ma gandesc ca daca fac drumul de suficiente ori tot e bine.

Legat de studiul IQ bebe si greturi, ma intreb cum a fost perioada cat a fost mama lui Einstein insarcinata?

26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

banii pe prenatal se iau tot pe cardul care il aveam de la institutie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

SUUUUUUUPEEEERRR, zici ca am presimtit eu ceva, ca deobicei nu deschid seara calculatorul si ce imi vad ochii: PETRECEREEEE.....la cat mai multe capitole si bbeii cat mai sanatosi sa avem cu toate!

Roxxy, felicitari pentru grasuna si sa fii mandra de tine ca te-a laudat Iosup, el care are o problema cu fluxurile si odihna.

Manga, si pe mine ma paste saptamana care vine dentistul, o iau pe urmele tale cu un detartraj si o plomba cazuta.....eu care nu avut ever probleme cu dintii si am calcat pe la dentist de 2-3 ori in ultimii ani, de cand cu sarcina am avut si o extractie, deja imi ridic semne de intrebare.

Monica, ai mare dreptate cu coagulograma, e musai sa fie facuta mai ales la operatie...eu am problema inversa, ca nu prea se coaguleaza sangele, dar trag sperante ca se compenseaza cu starea indusa de sarcina, sa vedem, doamne ajuta.

Techila mama, da ce de treaba ai facut, eu sincer ma intreb cum de mai poti, eu sunt ca o leguma si am jumate' din burtica ta.Si eu tare ar trebui sa imi perii bestia, ca a facut niste calti de toata frumusetea, asa ca fii fericita ca e cu parul scurt.

Va pup si noapte buna!

----------------------------------------------
Alexandra 28+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput