Albinutze de Mai-Iunie 2009(4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

fetelor..de ieri,fi-mea ar fi in stare sa suga non-stop si in ritmul asta o sa am tzatzele franjuri

mami de Miruna(29 mai)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_82

fetelor..de ieri,fi-mea ar fi in stare sa suga non-stop si in ritmul asta o sa am tzatzele franjuri

mami de Miruna(29 mai)


Join the club!

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(3) iunie 2009 *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

si eu, si eu. ieri a supt si la o ora si azi-noapte la 2...

US

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana80 spune:

nu stiu daca ma mai tineti mine...nu am intrat cred ca 2 luni...
mara e bine, creste avem 5,4kg, am scapat cred ca de colici, speeeer si acum dormim bine noptile, ne trezim la 3 ore.
eu incept sa imi revin pt am trecut printr-o perioada tare aiurea, numai scandal si certuri.
eu v-am mai pove ca m-am cerat cu fratele si cumnata...na acum si cu mama...care ii tine isonul la frati-meu. am avut alti nasi la botez, ceav cunoscuti...dar am fost daramata..sa nu pot sa pun familia...ci niste oameni starini..asta ma doare de mor, dar trecem noi si peste astea. sunt acum in refacere, ma gandesc la fetitza mea si sper sa fie ea sanatoasa ca in rest....

ma scuzati fetele ca nu mai pot scrie asa des, va citesc si ma bucur pt fiecare albinuta si bondarel.

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

adriana, capul sus, imi pare rau ca treci printr-o perioada mai nasoala si sper sa fie si mai bine.

US

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1608 spune:

si eu pe aici.

Si noi suntem bine. Am fost lunea trecuta la pediatru si bebelina nu imi luase in greutate in 12 zile decat 160 gr, si era cam putin si mi-a verificat doctora lactatia, si surpriza, laptic insuficient, cred ca de la stres, asa ca am trecut si pe supliment. Dupa, am luat si pasile si am baut la greu si ceai, dar degeaba, lactatia s-a micsorat si mai tare, acum aproape ca a disparut. Asta e, conteaza sa creasca, sa fie sanatoasa. Am depasit cu ajutorul vostru si perioada aceea grea si va multumesc pentru incurajari. Acum suntem fericite!!!.

Am vazut poze frumoase la multa lume, bebei frumosi
Felicitari celor cu vesti bune de la doctor.
Va pupam cu mult drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexSiMatei spune:

Salut dragelor,

In sfarsit avem si noi certificat de nastere (doua!) si dovada de calatorie sa putem exporta copilul. Si pentru ca austriacul e tot neamt, poza a trebuit facuta ca la carte, cu ochii deschisi si fara suzeta - ne-au trebuit vreo 10 incercari in 2 ture (i-am dat sa manance intre timp ca nu se mai putea ). Partea miraculoasa e ca am scos toate actele, si de la austrieci si de la consulat, in aceeasi zi! Asa ca luni o luam spre casa in trei...



Alex

http://picasaweb.google.com/alexandra.florea/David?authkey=Gv1sRgCKyDsO2S_PS1hQE&feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Fetelor, organizam o intalnire?

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

philip........... multi micutului sa se faca bine.Spor la cumparaturi..banuiesc ca pentru botezul micului Nicholas


kiralina...........felicitari pentru luatul in greutate..si cred ca au gresit cm la nastere


carla........multam..dar eu sper sa fie o perioada fffffffffff scurta


adriana............felicitari pentru "greutate".Imi pare rau ca ai avut probleme..importanta e tititza ta acum..restul...la naiba cu ei


andreea.....important e pana la urma ca bebelina sa creasaca mare si sa fie sanatoasa


alexsimatei..............bravo pentru reusitaasa bebe..nu poti sa te pui cu neamtul..

mami de Miruna(29 mai)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui alynta27
RamonaIani dar neamtul tot neamt e...sa stea copilul cu ochii cascati la 2 saptamani?! I-auzi!!!


Din pacate nu erau nemti - era vorba de consulatul romanesc . Pe ei i-a nemultumit faptul ca avea gura deschisa, ca la ochi s-au declarat multumiti.

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07) si bondarel Daniel (27.06.09)
www.flickr.com/photos/21231089@N02/3687551567/" target="_blank">Mergem prin viata in PATRU-la

Mergi la inceput