Licurici de Ianuarie-Februarie 2009 (39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Oxigen, are Mariuca ta niste ochi

Poze

Iulia si bebe Carla Maria (4 martie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Cristi_2003, meseriasa faza cu tomberonu'

Poze

Iulia si bebe Carla Maria (4 martie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

F_loricica,bine ai venit
Dark,eu mi-am cumparat o manusa de masaj si voi folosi ulei de migdale.am folosit si in sarcina si nu am nici o vergetura. E asa de mistoooo clujul
am papat si noi morov,am 1/2 din borcan.



29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oxigen spune:

Am eu multi pe lista asta, dar ma abtin.De pediatra ce sa mai zic...Sper sa rezolvam problemele la Bucuresti.Saptamana asta facem niste programari si apoi plecam.Scumpica ta e bine acum?
Cred ca e chin si cu hamul acela.
Multumim de compliment.

Bee, informatii pretioase ne-ai dat. Multumim din suflet.Mamici cu suflet bun .
Am vazut pe net ca dr.Burnei e de gasit la Budimex. Oare are si cabinet particular?
Speram sa avem la buc mai mult noroc, ca aici in Ploiesti am dat numai peste dr. unul si unul.


Andreea, mami lui Alex 11 ani si Maria Teodora nascuta pe 05.01.2009

POZE CU NOI http://picasaweb.google.ro/andreeazamfir1
FILMULUTELE NOASTRE

http://www.youtube.com/results?search_type=&search_query=OXIGEN35&aq=f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neata fetele si de la noi

cristi tare faza cu portofelul

irinac zi-mi si mie cum ai inceput tu cu D? ca eu am dat amstecat din fiecare sa vad cum reactioneaza ... si de acum inainte vreau sa o iau cat de cat ordonat ... adica ai dat fructe ... apoi branzica si apoi supita sau supa si apoi branza .. etc

eu i-am dat de toate ... da nu ii place sucul de fructe ii place sa roada la fruct intreg de la mine din mana ... nici mie nu-mi prea plac sucurile decat cel de grefe cu portocale ....

veronica ti-am trimis PM

o zi frumoasa


SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

eu sper sa nu ma ihngras aici,pana acum am papat zilnic pizza,prajituri doar buuresti,ora X si cremes frantuzesc. taaare buneeee TOATE

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asparagus spune:

buna fetele!

bine ai venit f_loricica printre noi!
Dark, cumnatul meu practica co-sleepingul si acum si nepotelul meu are 2 ani, sunt foarte fericiti si nu asculta ce zic altii. Si e foarte ok asa, ei stiu cel mai bine ce li se potriveste.
Alina, si eu am cautat aici biscuiti fara gluten peste tot, stiam parca ca in Romania la un moment dat gasise cineva o marca. Oricum, la noi aici nu exista!Asa incat tentativele mele de a hrani copilul conservativ, clasic cu biscuiti cu mere ras a esuat.
Korrucia, un pupic de la Lucas, pretendentul Caterinei, pentru aleasa inimii lui
Lisa, stiu ca e super bine la mama, de-abia astept si eu sa ajungem iar, adica acum sambata. Singurul lucru care ma sperie sunt caldurile (cica la sf. saptamanii in Buc 36°C la umbra)
Mama m-a si avertizat ca numai ea sta cu Lucas noaptea, de parca astepta vreun contraargument de la mine

Btw, daca puneti de-o intalnire intre 18 si 26 ne prezentam si noi cu mare drag!

OK, despre noi ce sa va zicem: stam in fundulet un pic asa, cand suntem foarte atenti la ceva si nu ne dam seama ce facem:

http://www.youtube.com/watch?v=pelDl6y5UGI

Ne-a trecut problema cu burtica, as incat am reintrodus legumele si de cateva zile carnita. Ne place absolut tot ce ne da mami, doar apa chioara nu. Am incercat pana acum dovleac, cartof, dovlecel, morcov, pastarnac, puiut, vita si azi vom proba brocoli.
Fructe mancam in continuare cu cereale de orez, piure, si avem in portofoliu afine, mere si pere de la HIPP (toate din gama "A", hipoalergene) si banana la blender. Dupa afine e mort de-a dreptul, azi a ras un piure cu cereale de vreo 300g la pranz

multi pupici la toti licuricii!

Ioana
mamica fericita de Lucas 18.01.2009

http://www.foto-la.de/Lucas/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asparagus spune:

a, inca ceva:de cand dati voi la bebei branzica si iaurt? Aici cica numai dupa ce fac un an, mi se pare foarte tarziu.

Ioana
mamica fericita de Lucas 18.01.2009

http://www.foto-la.de/Lucas/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koruccia spune:

Uff, iar am pierdut mesajul..

Lisa, asa te invidiez cu ClujulEu tot ce imi doresc e sa ajung sa beau o bere la o terasa (chiar, mai functioneaza terasa muzeu?)..da parca vad ca iar vom alerga bezmetici sa multumim pe toti si n-o sa avem vreme de nimic.

Asparagus, pupici lui Lucas de la Caterina.
Ne bucuram ca s-a rezolvat cu burtica si felicitari pt statul in fundulet!
Aici branzica se introduce de pe la 6 luni, iaurtul un pic mai tarziu.

Fetele, tot voiam sa va intreb: voi folositi sirag de ambra la bebei cand le ies dintisorii? Aici am auzit pareri pro si contra, voi ce experiente aveti cu asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

Asparagus,ce fain e Lucas,fff bine sta in fundulet
K.,stui ce inseamna,crede-ma! eu nu mai fac aceasta gresala,eu vin sa ma relaxez,ma intalnesc cu toti odata si am scapat. Asa am facut si anul trecut si vai ce bine a fost. in primul an,am fost numai in vizite si am ajuns in chiago mai obosita decat eram

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput