Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007(187)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

cand este Ema nascuta?
Cezariana sau natural?
kg?cm?
.....

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=8&folder=Ratusca din viata mea" target="_blank">an1 si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=1" target="_blank">an2




Buna,
Ema este nascuta pe data de 23.12.2007.S-a nascut cu 49 cm si 4,050 kg la maternitatea CFR 2,apgar 9,cezariana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

PUSSI - zic, ori te duci tu sa o adormi, o zi-doua, ori le iei acasa la pranz, le explici si incerci iar peste vreo saptamana;

BIANCA - concediu placut!

ANCA - am vazut flimuletele, fara sonor,ca doarme puica, Maria pare ca pestele in apa, e asa incantata! le mai revad si cu Alessia mai tarziu, ca ii plac filmulete, poze cu copii.



Ellis,mami de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

ALESSIA IN TARA MINUNILOR
MAMI IN BUCATARIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

hello



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

am reusit sa citesc putin din urma....
bun venit noilor mamici!!!
felicitari puilor care stau pe olita! (ca la noi inca nici o speranta)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

nu e nimeni pe aici?

atunci sa va mai scriu si eu cate ceva ca cine stie cand mai reusesc....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

sa va mai pove cate ceva despre noi....

de o saptamana ne-am intors si noi din concediu.....a fost f frumos , dar putin... am fost in Turcia(Antalya), 8 npopti.Iulia a fost foarte incantata de plaja ,de apa,de valuri. abia reuseam sa o tinem departe de apa, chiar si seara ar fi intrat in piscina...
dupa doua zile de la intoarcere ,Iulia a facut febra,a inceput sa verse....a facut o amigdalita pultacee( puroi in gat)si a facut injectii( mai are una in seara asta si apoi inca 3 zile ii mai dau suspensie) .acum e bine. eu cred ca se trage totul de la aerul conditionat de pe aeroportul din Antalya.

acum e la mama ca ne apucam sa renovam baia de serviciu(cea mica)si nu vreau sa o tin in praf si mizerie....mi-e groaza ce o sa am in casa si cat o sa am de lucru....dar asta e...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

am vazut poze cu fetite motate,dragalase, dar si cu baietei smecherasi
aaa...si filmulete( tot ce am prins)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

Pussi eu cred ca ar trebui sa stai cu ea sa vezi atunci cum reactioneaza, daca vrea sau nu sa faca nani.


revin si eu mai tarziu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Amelia, sunteti foarte frumoase amandoua. Am admirat si eu coditele. Acum cateva zile am reusit sa-i pun si eu Mariei o agrafa (premiera)! :))
Eni, multa sanatate! Imi pare asa rau sa aud de injectii!
Pussi, nu stiu ce sa zic... noi oricum suntem departe, iar alternativa la adormitul la san la noi e plimbarea.
Acolo dorm toti copiii? Citisem la unele gradinite ca cei care nu dorm pot avea alte activitati.

Alina si Maria - 3 nov 2007
Primul orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

va pupic fetelor!

bb yasmi nu e vorba ca "vreau eu" sa mai stau un an ci ca nu am cu cine sa o las si oricum postul meu la sv s-a cam ocupat si nu as vrea sa ma primeasca asa vrand nevrand......(platfusul nu era asa grav dar cica nu e valabil)


ellis oare pot si eu sa imi iau medical 1 an de zile?ce trebuie sa fac?am renuntat la ideea care abia o aflasem de la o mamica cu handicapul......(platfusul nu era asa grav dar cica nu e valabil)

mariussimiuc ai fost o dulce mersi pt incurajare

eni multa sanatate bolnavioarei

Mergi la inceput