Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(31)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

am citit si eu in diagonala capitolul trecut si raspund din amintiri:
- salariu bonus pt nastere de la serviciu l-am luat destul de repede
- baia dupa vaccin: eu lui andrei i-am facut baie dupa fiecare vaccin si nu a ajut nicio problema
- depersia: e intradevar greu cu copil (mai ales cu 2), ca rutina e obositoare. eu, cand andrei nu e acasa o pun pe ioana in carucior si plec. azi am fost la serviciu, la cosmetica. am mers cu metroul si m-am intors cu tramvaiul.
sunt zile in care plecam la shopping. nu neaparat sa cumpar ceva, dar sa mai casc gura prin magazine, sa vad si altceva. cand i se face ioanei foame ma asez pe un scaun sau o banca si-i dau sa suga. vreau sa profit din plin de aceasta perioada, in care e cald si ioana papa doar tzitzi.
noi am fost de multe ori cu ioana la carrefour. avea 3 saptamani cand am dus-o prima data. recunosc ca mersul la carrefour ma relaxeaza.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

aris..eu pozitionez bijuteriile in sus k asa mi-a zis med gine de cand l-am nascut..k cik se dezvolta mai bine...rar face p langa scutec...sta chiar si noaptea cu 1 singur...happy3 are acum bvebe
ai RIS TOT LA CAR4 GASESTI BODYURI SUPER FARA IMPRIMEURI..DE LA FIRMA TEX..SUNT SUPER

noi iesin cu tudor in supermarket si peste tot..in marsupiu sau scoik...e bebe cuminte mergeti si voi..sa mai diversificat locurile...

pup fetele ca ii facem baita k plange..si apoi papik si nani pui..mai devreme azi..k asa s-au nimerit mesele..revin apoi

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

inapreda..am tot vrut sa-ti spun cat de frumoasa ai fost..si nasa..si nici nu mai vbesc de bebe...si tortul! ati avut un botez minunat! felicitari!



noi am terminat baita, masajul, papik..si bebe doarme linistit acum..voi pe unde umblati?....se apropie we si gata..v-ati luat zborul?



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Cam slaba miscarea pe aici de cind Ayla a intrat in "concediu". Sau poate e week-end-ul de vina..?

Ayla, ne e dor de tine. Sper ca nu te-am suparat eu/noi cu ceva si ca pauza pe care ai luat-o este doar ceva ce ai simtit tu ca iti face bine. Te am toate !



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Aris, Leeloo, legat de pozitia cucului,

Medicul pediatru, acum 9 ani, mi-a explicat ca la fiecare schimbare de pampers trebuie sa ridic cu mana si testiculele si cucul, si sa le asez cumva culcate pe burtica, orientate spre buric si apoi pampersul fixat deasupra cat mai bine. Cica daca stau in jos nu e o pozitie favorabila dezvoltarii testiculelor.. nu stiu cata dreptate are, insa eu am tinut cont. Am citit ca Aris propunea asezarea cucului in jos de teama pisului, insa daca pampersul e fixat BINE, nu iese nimic. Eu asa fac si acum... Acum daca altii stiu si alte explicatii, rugam sa le posteze... Sasha?

Duminica acu facem si noi botezul, dupa biserica am stabilit sa mergem la o terasa-minirestaurant in parc + plimbare cu barca/hidro pe lac. Sper sa avem vreme buna si invitatii, mai ales copiii sa fie fericiti...

Noapte buna!

Veronica-Elena 11 ani, Tudor-Iulian 8 ani, Robert-Adrian 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Un autobuz arhiplin opreste in statie, lumea coboara bulk, altii se inghesuie sa urce... Abia coborata in statie, o tanara, cu rochie vaporoasa si foarte decoltata, este avertizata de un om in varsta, mai sobru:
- Domnisoara, aveti putin rochia cazuta pe umar, si un san e cam dezgolit...
- Aoleu, mi-am uitat copilul in autobuz!!!

Veronica-Elena 11 ani, Tudor-Iulian 8 ani, Robert-Adrian 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

distractie placuta anca..din pacate s-a anuntat ploaie peste tot in tara..dar poate pe noi ne ocoleste..k si noi vroiam sa mergem la picnic la padure cu prieteni..k face biluta al nostru 4 lunisoare..e motiv de sarbatoare..dar daca ploua..ne retragem in banala bucatarie..k deh..doar acolo se fumeaza

distractie placuta tuturor care au evenimente in acest we..sunt fete care au botez..parca erau multe programate pe data de 11..

da..mie mi-a repetatde 2 ori med ginecolog k sa am grija de putica baiatului..in sus catre stele sa fie..spre buricut..si saracutul..prima data mi-a zis dupa ce am ajuns in salon si i-am schimbat pampersul prima data in viata mea..si de emotie cred ca am uitat..k la control peste cateva zile cand mi-a scos firele..mi-a repetat..si a zis k e f important pt sanatatea si buna dezvoltare a bijuteriilor..

vreti poze cu bijuteria lui Tudor..k are mami cu ce se mandrii!



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

:))Helou, tufete. Io tocmai am dat pe gat o sticlutza de Bacardi Breezer tropical lime ca nu mai puteam de pofta, maama, ce dor mi-a fost, am pus sticlutza la gura si nu m-am oprit pana n-am gatat-o, dintr-o sorbire. Acum is cam ametzita si ma gandeam ca o amarata de bere mi-e frica sa beau, da' pe asta cu 4% alcool am devorat-o. Ca sa nu mai zic ca aseara am ras si un pahar de ouzo asa cum mi-ati zis voi, cu apa. Oare am devenit alcoolica?:)). Bine, toate astea le fac in intervalul orar 21-22, cand Sophiphi doarme si stiu ca mai repede de 2-3-4 nu se trezeste.
Mie cateodata nu-mi vine sa povestesc de fatuca mea, ca nu vreau sa credeti ca ma laud. Atata e de cuminte, cateodata tot stau si ma mir ce cuminte si bine-dispusa e mereu. Ieri am avut program de iesit asa: de la 10 la stomatolog (maica-mea a avut programare, dar decat s-o las cu sotiorul am zis ca mai bine mergem toti 3, cu masina, cu scoica). Acolo am stat cam o ora, in curte, ca stoma e la casa; cam 20-30 de min. a dormit in scoica, apoi s-a uitat in jur. Apoi am zis ca tot n-am mancat dimineatza, sa mergem sa halim in oras; a stat in scoica pe scaun o ora jumate timp in care n-a dormit dar nici un sunet n-a scos, se uitaaa ba la noi, ba in tavan, daca ii mai ziceam ceva ne zambea cu toata gura ei stirba, si ochii ii radeau...Azi am fost la shoppinguri dar in magazine de-astea mici, cu caruciorul, mai pe seara si apoi iar la mancare in oras. Iar aproape 3 ore fara macar sa maraie (exagerez: cand ii dadea soarele drept in ochi, in carucior, protesta). Of, atata o iubesc, asa calma si inteleapta e, nu stiu cu cine seamana, ca io-s un pitbul apucat si nici tata'so nu e tocmai o apa lina...
Asa...poimaine avem si noi botezul, sper sa fie bine. Tufete, am vazut ca voi v-ati elegantarisit, v-ati luat rochii noi...Io la gabaritul de acum consider ca nu merit o tinuta noua, nu am de gand sa ma stresez cu probatul si sa plang prin cabine ca arat ca porcu', ma imbrac cu ce ma incape de acasa si gata. Sa nu radeti de mine cand o sa pun poze!!!
Inapreda, tu ai fost foarte eleganta si schimbarea de look la par de prinde de minune. Iar bebe Ian e o dulceatza.
Gaza: nici Sophiphi nu-si tine capul grozav, adica il tine bine cand o pun pe umar, nu-i mai cade bostanul pe mine ca in primele saptamani, dar tot nu pot sa spun ca sta ca Ariana lui Adee, de exemplu. Probabil peste o luna vor sta si tufetitzele noastre asa. Eu pe Sophiphi am pus-o pe burta o singura data (ma f...se la melodie o baba proasta, ca de ce n-o pun asa? ca trebuie? nu stiu ce m-a apucat sa experimentez, ca de obicei nu ma iau dupa nimeni!!!). A stat biata cu nasul in saltea chinuindu-se sa se ridice si cand am ridicat-o a inceeeput sa planga de ciuda, cu o fatza parca ar fi zis:"ce tocmai mi-ai facut, bestie, ce-a fost schema de dinainte?!". Asa ca io de-astea nu mai fac, astept sa descopere singura schemele, ca doar singura a invatat si sa se dea de pe o parte pe alta, sa dea cu picioarele si mainile in poneii din carusel etc.
Ce m-am lungit la vorba, beutura asta, bat-o vina!!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

vai anca..ce tare!!! hahaha

ma duc pe bicicleta..k nu se mai poate..apropo de burtica..si mi-e mi-a zis cineva..dar cum de esti iar insarcinata si bebe e asa mic...si eu..cu rasul in gat..zic..este burtica ramasa de dupa nastere..culmea..tipa care m9i-a zis era si ea insarcinata..doh..aiurita persoana..dar..o sa vada si ea cum e:P
incet incet parca se duc si vergeturile..na..zic si eu ca sa m incurajez..sotul imi zice..ia uite..crema asta chiar functioneaza..dar in mintea mea stiu defapt k..sunt cam la fel:P..oricum..nu regret nimic..costum sexy de baie intreg..si s-a rezolvat problema..k dupa bebe2..facem op estetice..si se duc..

si

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

ilink hai k ai fost comik...e un exercitiu bun sa o pui sa stea si pe burtica..mai incearca o data si punei tu manutele indoite sub piept..o sa vezi k are stabilitate si isi tine capul..si tudor statea tot cu nasucul in saltea si asa mila imi era de el..asta pt k nu-l asezam cum trebuie..eu zic sa mai incerci.si daca vezi k nu poate nici asa o ridici repede...o iei de subtioara si o pui pe burtica si cu ambele maini ale tale ii asezi manutele ei bub ea in dreptul pieptului..chiar as vrea sa stiu daca a avut acelasi rezultat k la noi..acum tudor sta si 2 minute cu caputul la 90gr ridicat si se uita in stg si in dr fara probleme..dum are 4 luni..

e frumoasa foc fata voastra..si seamana cu tine! felicitari k este cumintica..intru si eu la acest capitol cu Tudor..este un copil minunat!



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput