Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (154)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Nikolici multa sanatate puiutei

sarbatoritilor zilei

Carla si pitica mea transpira foarte mult

Deocamdata am scapat fara vreo iritatie urata…decat ceva pe burtica de la caldura , folosesc destul de mult servetele umede din orice gama si nu I s-a intamplat nimic

Babymom felicitari pentru dintzoci

Lumi o mare si multi ici de la noi

300 e o scump Anda


fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Iunie 2009
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Nauisca, banuiesc ca te doare pe tine cind vezi popoul lui Cipi. E bine daca zici ca ea nu da semne de durere, usturime.

Ramo, servetelele alea Winny de la Cora sint din categoria 'primul pret', dupa cum le spun francezii. Fiecare hypermarket are 'marca' lui, iar Cora are Winny. Sotul meu a lucrat pt Cora, asa ca stiu ce vorbesc. Eu nu as lua pt bebe produse primul pret, mai ales pt igiena intima sau orice intra in contact cu pielea, de fapt nimic, ce mai tura vura. Nici nu vreau sa ma gindesc ce au prin ele. Tu faci ce crezi tu ca e mai bine si bineinteles dupa bugetul tau, insa m-am gindit ca e bine sa-ti spun.
Voi nu gasiti in Ro servetele umede ecologice? Sint mai scumpe, insa daca le folositi numai cind nu aveti acces la o sursa de apa (deci cind sinteti afara), ma gindesc ca nu e asa de scump.
Nu vreau sa se inteleaga gresit, nu fac nici un fel de fitze si figuri, pt Elsa intotdeauna am luat ce e mai bun (nu neaparat ce e mai scump)

L.E. asta cumpar eu: asta e site-ul din UK.
http://naty.com/uk/Products/tabid/55/Product/ECO-Fragrance-Free-Wipes/ProductId/11/MainId/3/SubId/19/Default.aspx
si cred ca o sa iau si diapers tot Naty cum termin pampersul


ratonelu pup you back.

Lumi, nici eu nu stiu cum sa te imbarbatez. Eu intotdeauna am crezut ca parintii sint nemuritori si inca mai cred despre ai mei. Mi-e teama sa ma gindesc ce e in sufletelul tau. Ma gindesc la tine!


fetele, eu va pupacesc pe toate. ma duc sa fac bagajele, maine avem intilnire cu Mont Blanc. Abia astept sa mergem. Pentru prima data in viata eu si Lizuca mergem acolo.
daca nu mai intru, va urez de pe acum un weekend frumos

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

fetelor, va multumesc mult inca o data!

amik, ti-am admirat comorile in pozele de la semnatura, am vazut (si) ce fata mare ai! am vrut sa aflu cati ani are, tot la semnatura, si apoi mi-am dat seama ca azi este ziua ei! sa-ti traiasca, sa fiti sanatosi si fericiti cu totii!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Amik, printesei!

Piolica nu m-am ghidat spre pretul mic, nu m-am uitat decat pe eticheta si nu am gasit in ele parabeni. Atunci cand le-am luat am luat 3 sau 4 marci, restul erau consacrate. Cred ca se gasesc servetele eco si pe la noi, sunt diverse situri care vand produse BIO..

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

La multi ani printesei tale AMIK !!!! Sa iti traiasca , sa fie sanatoasa si cuminte !!!!

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui piolica
fetele, eu va pupacesc pe toate. ma duc sa fac bagajele, maine avem intilnire cu Mont Blanc. Abia astept sa mergem. Pentru prima data in viata eu si Lizuca mergem acolo.
daca nu mai intru, va urez de pe acum un weekend frumos


Wow! Super tare. Ce dor imi e!
Mergeti la Chamonix, da?
Sa trimiti un pupic spre creasta inzapezita si din partea mea.
Petrecere frumoasa!

Nausica si Ania
poze

"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

amik, multumesc mult pt raspuns.

babymom, multumesc, imi place tare mult stilul tau de a gindi. E mare nevoie in tzara asta de oameni ca tine, cu principii solide, neinregimentati. Eu nu m-as mai fi gindit la parabeni, dar ai dreptate, intr-o gindire de genul asta trebuie sa mergi pina la capat.
M-as fi bucurat sa fii medicul copilului meu.

Actovegin asta o fi bun, dar mie mi se pare prea umed (are consistenta de gel), ori eu trebuie sa-i usuc Aniei ulceratia aceea, cu orice pret. Asa ca i-am dat cu Baneocin pudra, acolo unde are rana deschisa, iar pe rest i-am dat cu violet de gentiana.
Babymom, crezi ca am gresit? Care-i parerea ta despre baneocin?


Nausica si Ania
poze


"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

bagajele sint aproape gata, puiul meu inca doarme, cred ca la noapte va sta de planton!
Ramo,
Nausica, da, la Chamonix mergem. Nu putem sa urcam cu bebelina la Aiguille du Midi, din cauza presiunii atmosferice, insa pupici putem sa trimitem.

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Nausica, multumesc (...de incredere si de compliment ). In principiu, dincolo de faptul ca e antibiotic ( cu care eu nu sunt foarte prietena daca nu e cazul ), Baneocin pudra merge pt. ulceratii superficiale. Pt. ulceratii mai profunde mie nu-mi place ca face la suprafata crusta, iar sub crusta acea rana supureaza in continuare si se poate chiar agrava/ intarzaia vindecarea.

LE: scrisesem inaite in loc de "supureaza", cuvantul "ze-mu-ie-ste" si ia uitati ce a iesit: "zeia o pauzaste", si nu intelegeam ce s-a intamplat Nu mai poti folosi cuvinte consacrate ale limbii romane ca imediat te cenzureaza astia.

Piloica vacanta placuta! Cu odihna si distractie la aer curat!
In leagtura cu servetelele umede, culmea e ca atunci cand s-a iritat Dragos la fund tocmai le-am schimbat pe cele Pampers cu unele ecologice Babylove - aveau eticheta aceea germana de eco-test. Deci de la cele eco s-a iritat.
Tot din motive de protectia mediului, m-am gandit sa trec de la scutecele de unica folosinta, la cele ecologice, dar m-am ingrozit cand am vazut ce pret au, si ca sa ai si tu un minim confort cu ele trebuie sa ai un stoc de min. 50 scutece refolosibile. Deci, am renuntat.

Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Babymom, cu scutecele refolosibile nici eu nu sunt prietena. Numai gandul sa stau sa le spal ma face s-o iau razna, eu amintindu-mi cum fierbeam scutecele alora mici (po parte din fratii mei nu fac parte din generatia pampers). Scutecele astea de unica folosinta sunt dupa mine cea mai cea invetntie dupa pilula contraceptiva. Vorba alor mei, cu asemenea enhancementuri ca acum ti-0-e si drag sa faci copii. Oare ii tenteaza un numar 7? Cred ca au inceput sa creada ca se pricep...

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput