Licurici de Ianuarie-Februarie 2009 (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Hello!

ZI MARE LA NOI - In sfarsit am inceput diversificarea! I-a data mama inainte de masa de la 10 o lingurita de suc de mar si i-a placut tare, deschidea gurita sa-i mai dea!

In alta ordine de idei, Ioanei nu i-a iesit nimic la analizele de kk. Dr. a zis sa-i dau Sanzyme, ca probabil e o problema de digestie si daca nu se rezolva, facem niste analize de sange. Eu la eco oricum am programat-o si o duc miercuri ca rau nu-i face.

lisa frumos jumper-ul, sa-l stapaneasca sanatoasa!

ciufik, aalina

alina
Data viitoare te sun neaparat, cand mergem in Herastrau numai in partea aia mergem. Poate chiar weekendul asta venim, mai vedem!
In alta ordine de idei, vreau si eu adresa magazinului cu produse bio, please!

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Naty, ai PM



SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

bee,foarte frumos spus,sa nu fi suparata. Pupam frumusetea de Alexia.

da mai fetelor,asa e cu acasa, e tare frumos,imi e si groaza sa ma gandesc ca va trebui sa merg. imi e mult mai usor cu mama aproape,o adora pe Anuta care e o smecheruta ca zambeste la toata lumea. pana si frtele meu e mort dupa ea,el care nu are nimic in comun cu bebeii.

azi merg si eu la carrefour sa cumparam borcanase.ooof ce greu imi e sa incepem diversificarea,dar stiu ca trebuie inceputa odata si odata.
bebelusi pe unde umbla?

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

Naty felicitari pt prima zi

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Aalina- aproape 3 sapt mi-a luat sa-l obisnuiesc pe A cu bibe si asta dandu-i sa bea LP (mai intai Humana HA, pe urma Aptamil) inainte de masa de fructe de dim si inainte de cerealele de seara. Greu a fost. A e dovada vie ca si un alaptat exclusiv 5 luni juma se da pe brazda pana la urma.

Lisa - ce ma bucur ca ti-e bine acasa. Bafta cu D!

Aresa - crocodilu'. Parol ca n-am vrut sa-l deochi. Hai sa ca zic un descantec sa-si revina .

Bee - nu fii trista. Pupicurile Alexiei, primele cuvinte, emotia cand va zice "mama" , realizarile ei, toate astea vor umple golul asta pe care il simti acum. . Bebeii nostri cresc si devin tot mai independenti pe zi ce trece.

Crisspy - ai facut cea mai buna alegere cu scaunul ala. Eu am de la bertoni, primit la botez de la nasi, sor'mea are modelul tau si am vazut diferentele. . Noua ne plac perele,la voi e posibil ca Razvi sa se fi obisnuit cu mancare mai "lichida" (noi suntem la polul opus, dc nu pun cereale in orice - fructe, legume, ca sa fie gros, e cah).

Irina - ma bucur ca te simti mai bine. Ce bine mananca Ochila. Noi am luat 500gr in 3 sapt (!) dupa introducerea cerealelor la inceputul D.

Naty - bvo pt Nadia! Ioana cum a mancat cand era mica?

Fug ca tb sa adorm pe "cineva".






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

Aresa,ooof,pupam si noi fratiorul ca sa hnu aibe probleme cu blondul mamei.




29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Asaaa, acum sa va zic si eu - neata!
Cu toate ca eu de la 9 la 11 am fost in parc, daaaa? (Aalina nici eu n-am stat ).

Ce-am mai facut noi, de parca ar intersa pe cineva , da' io tot va zic.
Am mutat masa de legume dimineata, dupa iesirea in parc, si are mai mult succes, ca e mai odihnit, mai cu kef. In plus, am schimbat proportiile (cum bine zicea Cristi) mai putin morcov/dovlecel, mai mult ardei gras si cartof + lapte cu cereale, adica amestecat.
Am inceput sa-l culc la 8:30-9 seara, ca nu mai rezista si doarme toata noaptea cu o trezire pe la 3-4-5 (depinde) pana la 7-8 (mai degraba 7 ).

Voi ce program aveti? cand manacati fructe/legume/cereale (care manacati ), cand va culcati si ar mai urma intrebarea cand va ...-ti, dar nu o pun .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Ciufik




Chiar care????? si cand?

POZE BOTEZ ANDREI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8069a40b05eaf331b3527d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">VIDEO ANDREI
POZE ANDREI
mami cea mai fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Irina - ma provoci?

Iote:
Cand va kkti?

Noi facem 1 data la 3 zile , pe la pranz asa .

Mergi la inceput