Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (186)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Gata, am terminat cu ladutatul predau stafeta .

Ne pregatim de iesire ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Inca ceva ... am constatat ca mi-a expirat triunghiu'. E cazul sa fac altu'???

cristina, alina - frumoasa intalneala ... cu cine mai erati???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui abramburika

Aaa ... am uitat un pasaj: facut bavooo-bavooo (bravo) singurica, ca mami cascata a uitat sa ii faca .


super! felicitari!
si lui andrei ii place sa facem bravoo (baboooo baboooo) cand face ceva singur

ellis tare haioasa ai fost in discutia cu burta si sanii

mihuta si eu as vrea sa stiu ec mai gatesc fetele pt pici mai ales seara...pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

din pacate andrei de 3 zile face cate 2 caca pe zi destul de moi si cu un miros ciudat ca si cum ar manca usturoi mereu...nu inteleg ce are ca e vesel , papa, nu face febra...I-am dat ieri ceai de menta banane si azi e mai binisor...dar acelasi miros...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Genutu spune:

Bravo Silviuta!!!
Si Maria, pe la 8 luni si ceva, a avut cateva zile in care a avut scaunul moale si mirosea urat. Diagnosticul a fost enteroviroza. I-am dat sumetrolim, lapte fara lactoza si mancare de regim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Doamne, am vazut la realitatea o tragedie cu o fetita de 2 anisori si jumatate din Calarasi - Valcelele, a cazut intr-un putz ingust , la 8 dimineata si acum au scos-o, moarta! Doamne, ce tragedie!

Ellis,mami de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

ALESSIA IN TARA MINUNILOR
MAMI IN BUCATARIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

DANY - tu tot perseverezi cu intrebarea despre papa de seara...eu nu prea ii fac special pt seara, sau nu ma streseaza f tare aspectul(de , eu nu am o mancacioasa) - aseara a papat piept de pui la tefal cu salata de rosii, ...ii mai fac paste cu almette, sau 2 oua fierte moi cu painica, cartofi cu cascaval/branzica, mancare de spanac, budinca de legume, salata de rosii cu branzica, sau tartina cu sunca...orez cu lapte, piure de cartofi cu smantana...nu mai stiu ce sa-ti mai zic....

Ellis,mami de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

ALESSIA IN TARA MINUNILOR
MAMI IN BUCATARIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Genutu

Bravo Silviuta!!!
Si Maria, pe la 8 luni si ceva, a avut cateva zile in care a avut scaunul moale si mirosea urat. Diagnosticul a fost enteroviroza. I-am dat sumetrolim, lapte fara lactoza si mancare de regim.


bine ai venit printre noi si mersi de raspuns!
poate radeti de mine dar cum se afla daca este enteroviroza?sa ii duc kk pt coprocultura??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Genutu spune:

Nu, eu am sunat-o pe doctorita, i-am "povestit" simptomele, iar ea mi-a "dat" diagnosticul prin telefon, cica era si epidemie pe atunci.
Cred ca e forma usoara si la voi, asa a fost si la noi: 2 scaune pe zi, de culoare mai galbuie si cu un miros urat, intepator.
In 2-3 zile i-a trecut, numai ca i-au iesit niste bubite, cred ca are alergie la sumetrolim. Mai bine incearca fara, daca nu e asa grav.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellis

DANY - tu tot perseverezi cu intrebarea despre papa de seara...eu nu prea ii fac special pt seara, sau nu ma streseaza f tare aspectul(de , eu nu am o mancacioasa) - aseara a papat piept de pui la tefal cu salata de rosii, ...ii mai fac paste cu almette, sau 2 oua fierte moi cu painica, cartofi cu cascaval/branzica, mancare de spanac, budinca de legume, salata de rosii cu branzica, sau tartina cu sunca...orez cu lapte, piure de cartofi cu smantana...nu mai stiu ce sa-ti mai zic....

Ellis,mami de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

ALESSIA IN TARA MINUNILOR
MAMI IN BUCATARIE



ellis asa e recunosc...cu mare rusineasta pt ca nu ma pricep sa gatesc...
mersi mult mult!

of andrei,somnicul de azi l-a avut f f agitat s-a trezit de multe ori gemand sii chemand-ma la el...ce o avea bietul....se freca in cap si la urechi...pote ii aparea vreo mesea...

eu ii fac paste cu smantana si cascaval, budinca de branza, branza cu mamaliga si smantana,piure cu almete si lapte, ii faceam si spanac cande era proaspat tu de care folosesti,congelat?cum faci budinca de legume?!o gasesc pe blog?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

helloo

andreea, , multumesc pt cuvintele frumoase spuse in sfarsitul capitolului trecut!! esti draguta!!

ank-ule unde mamaaa e doar 800-900 o ridicare de sani???? ca maine ma programez!!! din cate stiu eu la bratu e in jur de 2000-3000 euro.

genutu, bine ai venit!!!! ce bine ca a mai aparut o timisoreanca!!! in ce zona stai???

mai citesc si revin mai tarziu!! pupici

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput