Burtici fericite de septembrie-octombrie (96)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Exact cris, sti ca si oalele si tigaile intai tre s ale speli /freci de mana ca aia nu scoate ce e uscat si intarit. La ea tre sa le bagi aproape curate, o farfurie, un pahar ceva usor.
Aspiratorul cu apa insa intr-adevar am auzit ca este nemaipomenit de bun.



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 30+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Monica, eu deja mi-am facut bagajul de spital pentru mamica, ma rog mai lipsesc chilotii si periuta de dinti din el. Si astept o geanta pe care cred ca am lasat-o pe la maica-mea, ca sa le fac si puiutilor bagajul. Si hainutele mai maricele, pe care cred eu ca nu or sa le poarte imediat, le pun in pungute frumusel, sa nu se aseze praful. Eu acum am sesizat ca nu prea am izmene pentru puiuti Nu mai stiu cine zicea ca nu a vazut cum se imbraca bebelusii. Si eu sunt la fel. Incerc doar sa imi imaginez.

De abia astept sa ajung luni la dr. sa ii vad pe grasi. Sper sa aiba in jur de 2 kg. Ultima data (28 spre 29 saptamani) aveau 1300g si 1500g. Am sanse de 2 kg, nu? . La cat sunt eu de adormita, pe atat sunt ei de agitati...

Fetelor, voi ati achizitionat scoici de masina sau folositi landoul de la carucioare? ideea este: cum ii scoateti pe copii din spital? Noi nu avem landou la carut si nici nu ma vad venind cu ei in brate. Deci imi trebuie 2 scoicute

31+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Si eu ma gandeam la uscator de rufe, dar numai pt ca spal o tona de rufe, si acum e f bine ca se usuca in jumatate de zi, dar iarna sau toamna le usuci mai greu. Cred ca in tarile mai putin calde este la mai mare cautare. Dar daca le sifoneaza rau...si centrifuga le sifoneaza, eu ma bucur de masina de spalat, mare inventie, chiar ca nu mai statea Cristina pe net

Masina de spalat vase si eu as vrea, se spala f bine biberoanele in ea, oricum acum spal cu pur si le clatesc cu mana, mult mai bine se clatesc acolo. BIneinteles ca nu vorbesc despre perioada cand trebuie sterilizate. Insa biberoanele oricum se spala, nu se sterilizeaza direct, nici la fiert nici in sterilizator, decat daca vreti sa aveti biberoane sterile si lapte steril pe ele Asa ca oricum mi se pare folositoare...nu ca as stii exact unde sa o pun in casa dar ne descurcam noi. Poate arunc microunda ca nu prea imi folosete la multe, adica acum deloc, nici floricele ca lumea nu face!

Fug acasa si va pup, mai intru mai tarziu de acasa daca nu sunt in parc. daca nu, maine, si cu poze de la sarbatoriti!

Clau 29+ cu si Alessia Maria 13 iulie 2007


varsta bb2



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

Fetele care au copii, sa imi spuna si mie daca biberoanele se spala cu detergent de vase sau exista ceva special, ca ma gandesc ca axionul nu e chiar ok.
aaaaaa, si am vazut un sterilizator pt microunde de la avent care costa 35 lei, si are si 3 sau 4 biberoane.

Ioana 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Gata, deja m-am hotarat: nu imi iau masina cu uscator!!!
Si de biberoane, despre ce saruri si detergenti speciali vorbesti, Tulibu, ca eu le-am spalat mereu cu detergent de vase obisnuit!!! Trebuie ceva anume????!!!! Chiar nu stiu de asa ceva!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 30+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Gata, deja m-am hotarat: nu imi iau masina cu uscator!!!
Si de biberoane, despre ce saruri si detergenti speciali vorbesti, Tulibu, ca eu le-am spalat mereu cu detergent de vase obisnuit!!! Trebuie ceva anume????!!!! Chiar nu stiu de asa ceva!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 30+ cu ( Emma Ioana )
POZE




ma refeream la masina de spalat vase, in ea se baga 3 substante ca sa spele cum trebuie. Cel putin asa e a finei mele.

Ioana 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Monikus, asa am auzit si eu de masina de spalat cu uscator, ca le-ar sifona foarte tare. Dar am vrut sa mai aud pareri! Si eu cum nu calc decat in caz de forta majora, ....cam nasol! Si daca tot veni vorba de calcat, oare o fi bun aparatul ala care cica calca cu abur? Adica pui rufele pe un umeras si doar dai asa, cu abur peste ele si cica se calca! Eu nu stiu cum sa mai imi usurez viata, tot ma gandesc la tot felul de solutii. De ex, vreau sa imi cumpar si aspirator care spala in timp ce aspira. Ca sa nu mai vin si cu mopul dupa aia. Eu sunt mai comoda de felul meu, si oricum, cu doi copii, nu prea mai ai timp de alte activitati prin casa. Prefer sa ma plimb sau sa stau pe net, sincer va zic! Ca doar o viata avem, nu?!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 30+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Imi place cum gandesti. Si eu mi-as lua diverse dar nu prea am incredere in reclamele astea. Cel putin in ceea ce priveste aparatul cu aburi ala de-l treci asa peste haine, chiar nu cred ca face cine stie ce treaba. Eu ma chinui zdravan la o camasa cu fierul incalzit la maxim si apasat nu gluma cu el dar cu ala......
Un aspirator din ala care si spala as vrea si eu ce-i drept dar cred ca sunt bune numai cele industriale, asa mari de tot.

Monica 24+ cu Rares Stefan POZA BEBE
BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Eu am mai citit ca exista si uscator de rufe separat, deci nu incorporat in masina, si care nu ar sifona rufele asa de tare. Dar e cat o masina de mare si costa la fel de mult, asa ca deocamdata nici nu se pune problema la mine. Poate in viitor!!!
Masina de spalat vase oricum imi cumpar, chit ca nu spala bine! AM vazut in COra una cu 6 mil si alta cu 7 milioane, mari! Nu sunt de firme cunoscute, dar sunt ieftine si deocamdata atata imi permit, ca sunt alte prioritati! Daca nu o fi buna, mai vad eu!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 30+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Si eu tot cu pur le spal ma refer la biberoane.

In rest fetele va si va urez trei saptamani pline ca eu intru in concediu si nu voi putea intra pt ca unde ma duc nu am net.

Va urez toate cele bune si sa auzim numai de bine!

Lutoniana sa nu ma pui absent nemotivat ca sigur de auzim cand voi veni!

la toate!

Laura 24+ si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Tulibu, atata timp cat clatesti foarte bine biberoanele si apoi le mai si sterilizezi nu vad care ar fi problema sa le speli cu orice fel de detergent. Totusi, daca sunt din plastic nu stiu daca nu cumva unele substante ar putea sa atace si sa strice plasticul ala.

Monica 24+ cu Rares Stefan POZA BEBE
BEBE

Mergi la inceput