Burtici fericite de septembrie-octombrie (95)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Si eu in semn de protest anti-papanasi am mancat o pizza intreaga si acum sunt pe punctul de a exploda.

----------------------------------------------
Alexandra 28+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Fetele, eu ma pregatesc sa plec la intalnire. Sper sa nimeresc rondul cu flori . V-am pupam. Ne auzim maine.

Monica 24+ cu Rares Stefan POZA BEBE
BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Distractie placuta.

----------------------------------------------
Alexandra 28+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mkunigunda

Bravo Iulika, ma bucur ca ai reusit!

Noi pe tema religiei avem discutii, eu nascuta si crescuta reformata, el ortodox. Copilul as vrea sa fie reformat, ca eu la ortodoxims sunt habarnista si nu stiu cum as pute creste un copil sa fie un bun ortodox

Incerc in continuare, speranta moare ultima

_
27+ cu dragostea noastra

O minte largita de o noua experienta nu va reveni niciodata la dimensiunea initiala.


Tinem pumnii sa iasa asa cum e cel mai bine ptr bb, si noi avem o astfek de problema, dar o rezolvam noi cumva.

----------------------------------------------
Alexandra 28+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Haudi

Io nu-s la intalneala ca n-am avut cum sa ajung... in fine.. data viitoare sper.

VRoiam sa va spun doar despre placenta ca mie nu mi-a bagat nimeni mana pana la cot ci au asteptat sa iasa singurica in juma de ora. Am vazut cand am fost internata ca dra mea de acum la fel a facut (v-am zis ca m-a tinut sus in sala de nasteri si a nascut o tipa atunci si au chemat-o cand a iesit palcenta)
Iar doctorasi cu brand si sortzuletz... sa lesin aici, eu am nascut cu o doctora (din intamplare) ca altfel dru meu era un boshorog la 100 de ani lumina Auzi, barbati frumosi in brandu gol. Fericit-o



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 29+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Ce liniste pe aici, se vede ca lumea se destrabaleaza!

----------------------------------------------
Alexandra 28+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Asa, Daciana si alex (parca voi m-ati intrebat) eu am colesterol 300 si trigliceride 180. Inainte de sarcina aveam colesterol 170 deci clar este indus de sarcina. Mie data trecuta mi-au spus ca as fi facut ficat gras de sarcina ceea ce este foarte plauzibil pentru ca in 4 luni dupa nastere ficatul meu si-a revenit fantastic de bine de unde la nastere am facut steatoza. Acum mi-a facut eco si are ceva puncte de grasime si lobul drept este cam dilatat (adica 12 si normal este 10) DAr il urmarim bine si pe el si mai ales placenta si pe bebe sa fie ok. Cred ca asta ar trebui si la voi. DIn pacate nu prea e de gluma.

Si fetelor, avem 4 ingerasi care vegheaza asupra acestei odisei, sunt convinsa ca totul va fi bine cu noi toate

Si apropos, mariaanna, te rog din suflet da-ne un semn sa stim ca esti bine



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 30+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Eu m-am apucat de bucatarit..Fac o salata 'orientatå' si niste paine ca parca imi e dor de miros de paine proaspåta in caså

Iuliana, cea mai fericitå 32+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

adela ce ma bucur ca e totul bine
mangulico te plictisesti ? hai ca-ti dau eu o gogosica de la mine ca am mancat ca sparta si simt ca explodez, vrei ?

Cea mai fericita 30 + cu


da, da...vreau...ma duc sa scot samburi la visnie sa faca mama tarta. ce visine bune sunt acasa...fara pik de viermi

MangaGirl :-) 28+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl




da, da...vreau...ma duc sa scot samburi la visnie sa faca mama tarta. ce visine bune sunt acasa...fara pik de viermi

MangaGirl :-) 28+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com


Dar de obicei visinele nu prea au viermi sau?Så ai pofta!! Papå si pt mine o portie..

Iuliana, cea mai fericitå 32+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput