Dulceturi si papanasi (317)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Dumnezeu sa odihneasca in pace micul sufletel chinuit!imaginile cu mama care isi scutura cu disperare copilasul plecat intr-o lume mai buna m-au rascolit rau de tot. Georgiana se va juca cu ingerasii de acum si cu cei doi pisoiasi care ii sunt alaturi acum...........


Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.



Vale, mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Foarte trist, am citit pe net, video nu am avut curajul sa il vad. Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Aeperju, am admirat pe Andrei, ce se bucura el la piscina cu tati...v-a trecut raceala ?


............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme




nu de tot. mai tuseste cand si cand. sper sa treaca de tot cat de curand ca s-a saturat de medicamente.

Emma si Andrei (21.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Vad ca nu prea ati mai avut chef de scris. Eu am dat asa o raita de seara, insa mai intru si maine inainte sa plec. Acum ar trebui sa ma mobilizez cu bagajele, dar nu prea am energie. Nici cu problema de sanatate nu stau prea bine.

Am vazut o parte din filmuletele cu Puppi. Este minunata! Frumusica foc si vorbareata! Si m-am ofticat de cat vorbeste (fratica stie cum fac atatea animale si vrea sa si raspunda ) si nu am avut curaj sa le mai vad pe celelalte ca imi scade entuziasmul la progresele lui Andrei.

Andrei abia acum a inceput sa il pronunte pe m si am devenit si eu in sfarsit "mama". Ieri mi-a aratat o pisicuta pe carte si i-a zis "maumau". Si catelul a devenit "am am" insa nu mereu, dar Micky Mouse a ramas "iaii iaus". In schimb chestiile care ii par lui interesante le prinde imediat, spre exemplu pe "taci" l-a reprodus de cum l-a auzit.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Vad ca nu prea ati mai avut chef de scris. Eu am dat asa o raita de seara, insa mai intru si maine inainte sa plec. Acum ar trebui sa ma mobilizez cu bagajele, dar nu prea am energie. Nici cu problema de sanatate nu stau prea bine.

Am vazut o parte din filmuletele cu Puppi. Este minunata! Frumusica foc si vorbareata! Si m-am ofticat de cat vorbeste (fratica stie cum fac atatea animale si vrea sa si raspunda ) si nu am avut curaj sa le mai vad pe celelalte ca imi scade entuziasmul la progresele lui Andrei.

Andrei abia acum a inceput sa il pronunte pe m si am devenit si eu in sfarsit "mama". Ieri mi-a aratat o pisicuta pe carte si i-a zis "maumau". Si catelul a devenit "am am" insa nu mereu, dar Micky Mouse a ramas "iaii iaus". In schimb chestiile care ii par lui interesante le prinde imediat, spre exemplu pe "taci" l-a reprodus de cum l-a auzit.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi


lasa baiatul in pace, o sa-ti spuna el mai multe cand o vrea, asa cum a spus''taci'' o sa mai spuna......ai atatea exemple, acum cateva luni erau multe mamici care se plangeau aici ca nu spun nimic copilasii, acum ii vezi doar ce vorbareti sunt...putina rabdare.
Cum rezista Andrei cu manuta ''bandajata'' ,nu vrea sa o dea jos?
drum bun maine si sanatate multa tatalui tau, dar si tie.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna seara!

Maruntzika,tocmai am vazut pozele si filmuletele Yannisei!!! E o dulce si jumatate!!! E isteata foc, stie sa faca si gimnastica, sa bata la tobe. Mi-au placut mult instantaneele din vecinatatea voatra, dorgheria aceea si casele cu oblon. Am vazut ca stie sa mearga si pe bici si sa conduca trenul. Pupicie frumosei dulci! Seamana cu fetita unei prietene,o cheama Cosmina si e mai mare cu 1,5 luni decit Daria.


Piciulika,minunate pozele, sunt citeva portrete tare reusite. Regret ca nu a scos sotul tau aparatul chiar de la inceput sa fi avut si eu un portret cu Daria.

Papanash, am vazut si eu stirile despre fetita. Toata ziua am fost trista.
Intrebai despre apartament...ar fi fost bine sa avem bani sa cumparam in Primaverii. E cu chirie. Aici oricum se termina contractul pe 29 asa ca am decis sa ne mutam. Si pentru cumparare ne-ar interesa tot zona de nord.

Andreea sper sa fie bun rezultatul! Esti curajoasa si puternica si sigur Dumnezeu te ocroteste!!!

Roxana, sanatate multa, drum bun spre Germania si asteptam vesti bune. L-am vazut si eu pe Andrei cu mina in fese si tricou bleau. E atit de dulceeee!!!



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Huhurez si eu ...peste 6 ore trebuie sa ma trezesc

Picea ma bucur ca ati avut timp de ceva balaceli si mai ales ca analizele sant ok

Rox trebuie sa gasesti puterea necesara sa te mobilizezi ptr tatal tau
Baiatul inca mai are fasa?

Cu a mea am si voi avea probleme serioase e F INCAPATANATA...plange ,urla si se tavaleste pe jos...si juniorul a avut vreo 2 scapari , dar scurte, dar printesa e strong
Stau prea putin cu ea si e jale, vrea sa se impuna...

Papanash deja in piscina baiatul?

vom pleca si weekendul asta la mare, iar celelalte 2 saptam le las ptr pregateli bagaje


Ali ,Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.00)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Cecilia,l-am vazut pe frumuselul tau harnicut, vorbaret si super istet! Auzi la el sa stie si de vircolaci!!! Felicitari Cristi!!!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Daca va intrebati cum de bintui pe aici va povestesc despre drive in cinema.

Am fost la Baneasa. Am ajuns acolo in jur de 8.30. Erau mascotele din film (Dariei nu i-aplacut deloc veveritoiul) si animatori de la Zurli. Erau multi copii-Daria cred ca era cea mai mica. Au dansat si s-au distrat foarte frumos. I-am facut si vreo doua filmulete, cum am tip cum o sa le incarc.

Filmul a inceput la 10 si noi speram ca pina atunci Daria sa fi adormit. Nici gind a fost linistita pina la jumatatea filmului, s-a uitat un pic, s-a jucat prin masina apoi si-a pierdut rabdarea...a adormit abia in drum spre casa.

Sa scriu pe fuga concluzia. Filmul isi pierde din farmec vazut din masina chiar daca ai 8 boxe. E bine sa mergeti in jur de 8.30 ocupati loc,va mai plimbati prin mall si reveniti cind incepe. Cele mai bune locuri pe rindul 4 central. Nachos, bauturile si pop cornul or sa va ajunga multtt mai mult decit biletele...ba au stat sa serveasca pe toti cei de la coada si s-a intirziat citeva minute...asta pina a inceput lumea sa claxoneze...

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Alinus, miine pun un link cu raspunsuri la problema muscatului. Inteleg cum te simti, Daria mai smuceste si ea jucariile, ale ei sau ale altora...mai da cu nisip peste copii...

Eu am fost ieri nervoasa pe bona pemntru ca tot insista ca baietelul e inofensiv cind se vedea ca nu e...stiu si eu cum e sa fii de partea cealalata a baricadei dar deasemeni

SUNT SIGURA CA FIECARE DINTRE NOI SE STRADUIE SA FIE CEA MAI BUNA MAMA CU PUTINTA.

O seara linistita va doresc!

P>S> Roxali, ne putem intilni chiar daca noi ne vom fi mutat intre timp.
Distractie placuta la mare!!! Si noi plecam miine la marea noastra.

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput