Dulceturi si papanasi (317)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Eu nu stiu nimic, sunt sechestrata la munca. Dar doamne ajuta sa salveze fetita!

Papanash, sanatate multa socrului. Imi pare rau ca e in aer concediul vostru, poate totusi se rezolva cumva.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Salutare!!
Dimineata m am externat. Totul e ok!!! Acum rEzultatul sa fie BUN!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui ANDREEA11

Salutare!!
Dimineata m am externat. Totul e ok!!! Acum rEzultatul sa fie BUN!!!

andreea

Alegeti viata! Avortul opreste o inima care bate plina de sperante...

http://community.webshots.com/user/andreeagogo



BRAVOOOOOO !!!!Asteptam vesti bune !

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Roxana, multumesc ! eu sunt cu capul si am incurcat datele.Plecarea este pe 19, nu pe 12 asa cum aveam impresia eu si sotul, aseara.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Roxana, multumesc ! eu sunt cu capul si am incurcat datele.Plecarea este pe 19, nu pe 12 asa cum aveam impresia eu si sotul, aseara.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme



bai fost super tare........credeam ca doar eu sunt cu capul in ....nori

sanatate socrului tau.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui ANDREEA11

Salutare!!
Dimineata m am externat. Totul e ok!!! Acum rEzultatul sa fie BUN!!!

andreea

Alegeti viata! Avortul opreste o inima care bate plina de sperante...

http://community.webshots.com/user/andreeagogo


sigur totul o sa fie bine.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Dragele mele, sper ca toate sunteti bine si va vacantztzi prin locuri frumoase.

Sunt la servici si am reusit sa scot nasu'. Nu am indraznit sa bag capul pana nu am trimis pe mailul comun pozutzele de la intalnirile din Bucuresti. Radu s-a mai muncit un pic cu ele, sa le mai lumineze etc.
Le-am zipuit (sper sa nu avetzi probleme la de-zipuit) si am pus pe mail 4 pachete.
Ce fain a fost si ce minunatzii de piticei avem!

(Am scris si in primul mail: daca le vreti la rezolutie mare, spuneti numa' care/cui si trimitem, no pb. Sunt unele potrete dragutze rau!)

Cu ocazia asta am vazut si dragalasenia de album cu muzica ce a facut-o Luy - ca de obicei! - SUPER!
Multzumim toti 3 (si Radu tocmai le-a vazut).

In rest de la noi numai de bine. Revenit din vacanta superba - vreme buna, Michael castor in apa de mare (non-stop!), am mancat peste cu navodul/tona/barja. Yummy, italienii astia chiar le au...!
Ne-am odihnit, dar saptamana asa a zburat! Pozele alea inca trebuie sa le dau jos... Parca iar a crescut voinicul meu!

In rest sarcina evolueaza minunat - ma tot gandesc si la celalalte mamici, mai ales la cuscra mea virtuala (esti mai bine? ).
Am fost ieri la control si avem si un 3D cu papusica aia de lut din burtica. Chiar i-am spus doctorului ca daca nu vedeam la eco ca am ceva in brutica, nu-mi dadeam seama. Acuma incepe sa se "baloneze" ceva burtica dar in rest... sa bat in lemn!
Sunt in sapt 14. Am facut ieri 'Testul de Trim. I' si totul pare ok: pliul nucal, femur, organe, bine-crecut totul. Doamne-ajuta! Maine cica vine scrisoarea cu rezultatul oficial, datele coroborate. Aveam ceva emotii ca parca totul e prea simplu. cam uit ca-s insarcinata si simt ca parca-l tradez pe noul membru, ca nu mai sunt cu inima in gat la fiece eco, numarand saptamanile...


Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) si www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

In rest Michael s-a bucurat de o mare reinalanire!
Broscutza tzestoasa de la Diwana a venit in sfarsit la el! O uitasem intre asternuturi la Cluj, ultima joaca inainte sa iesim din casa; soacra a venit ieri si a adus-o. Ce s-a mai bucurat! Tare ii place.

Ce mai face clujeanul/bistritzeanul nostru favorit?

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) si www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Ah, si inca o chestie. Am observat ca hormonii iar ma fac mamoasa / lacramoasa. Cum vad ceva bebei mici si neajutorati sau citesc o stire cu ceva nastere - cum imi dau lacrimile!
Ieri la TV un documentar cu-n chirurg cardiolog de bebei - io:
In ziar zice ca in drum spre spital o mamica a nascut gemeni pe autostrada (banda de rezerva) - eu:
Pana a venit elicopterul salvarii, tatal ii mosise. Acuma sunt la incubator, primesc oxigen (7 sapt inainte de termen, au 2050 resp. 1830 g).

Inainte parca nu eram chiar asa emotionala...

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) si www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

a murit micuta Georgiana ...... 2 ani jumatate.......

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput